20.1.2022 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

FEJETON: Pandemie – a co dál?

Nemá asi mnoho smyslu hloubat nad tím, proč nás pandemie zastihla nepřipravené a kdo to nebo ono zavinil; je totiž celkem logické, že se člověk připravuje na to, co předpokládá, že přijde. Připravit se úplně na všechno, co přijít může, není dost dobře možné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 23.3.2020 9:42

Pandemie - a co dál?

Co dál?

Reportérka ČRo2 se dnes svěřila, že, aby nevyšla ze cviku, si i nadále maluje svůj obličej na ksicht. Tzn. i pod povinně nošenou rouškou.

Š. Hašek 23.3.2020 9:18

A co dál?

Ale vždyť se to ví! Tedy Kalousek to ví. Ale počká, až vláda/někdo jiný začne.

Předpokládám, že se najde dosti občanů, kteří budou vědět, co dál.

P. Dvořák 23.3.2020 12:22

Především se v červnu najde dost těch, kteří budou vědět přesně, co se mělo dělat v březnu.

Ale ani jeden z nich v červnu nebude schopen říct, co dělat, aby to v září určitě bylo lepší než v červnu.

Š. Hašek 23.3.2020 15:04

Asi tak ......

Já taky docela přesně (velice) vím, co jsem měl dělat, když mi bylo dvacet, dvacet pět, třicetjedna, taky předloni v létě ................... ale nějak mi připadá hloupé o tom teďkonc všude mluvit.

Kalouskovi né!! Ten bude mít mít březen 2020 ve volebním programu ještě za třicet let!!!

F. Žůrek 23.3.2020 3:51

Nu ano, pane Vydro, jde pouze o to, si aspoň na chvilku uvědomit, že PENÍZE NEJSOU VŠECHNO.

(Člověk je "nepolepšitelný hříšník" a to si sebevědomí frajeři málokdy uvědomí. Zdař Bůh!)

Z. Koutecký 23.3.2020 1:14

Víte, paní Petruško, nechtěl bych Vám brát Váš optimismus, dneska je každému trochu toho optimismu potřeba. Máte pravdu, že "ještě jsme se jako společnost neproměnili ve stádo jednotlivců, jimž jde jen o jedno." Jenže to je tím, že je tu ještě stále značný počet členů té generace, která nebyla vychovávána v duchu současné ideologie a je označována dost pohrdlivě. Ta správná ideologie je totiž založena na tom, že jsme jen množina jednotlivců, kteří jsou odpovědni jen každý za sebe a za svůj úspěch, protože jen úspěšní jsou užiteční.Úspěch se měří ve všech oblastech penězi. Žebříčky nejúspěšnějších jedinců ve všech oborech činnosti, jimž patří obdiv, od modelinku až po výrobu buřtů, se sestavují podle získaného bohatství.

Mladá generace už v tom duchu vesměs vychována je, takže by asi nikoho z nich nenapadlo dělat něco zadarmo,spíše i za této situace pořádá třeba velkolepé mejdany na studentských kolejích. Tahle generace už taky dnes nepotřebuje, ba už ani neumí, komunikovat jinak než elektronicky. A že třeba pošta poskytuje nějaké služby zdarma? Jen počkejte až epidemie odezní jak všechny podniky budou žádat od státu, to jest od daňových poplatníků, náhradu ušlého zisku. Nejvíce ty, které každý rok od nás čerpají stovky miliard na dividendách a měly by mít tedy náramně velké rezervy. Pak to tady ty největší podniky pravděpodobně stejně zavřou,protože auta se moc neprodávají, nejen kvůli koronaviru. Na případnou výrobu elektromobilů bude potřeba mnohem méně lidí, zato mnohem více dotací.

Globalizace, včetně globálního cestování, bude samozřejmě pokračovat dál, lidi o to mají zájem a tak se na tom dají vydělat veliké peníze, a zisk je alfa a omega veškerého dění, protože peníze dělají zase peníze, což je božstvo dnešní konzumní doby.