2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

FEJETON: Kádrování letního času

Tak nám těžce pracující komise EU po „reprezentativním hlasování“ nařídila zrušení střídání času. Poslední střídání má proběhnout v roce 2019 a pak již nám zůstane jen jeden čas. Zastánci zimního času okamžitě vyráží do srdnatého boje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 12.11.2018 11:16

Re:

tak mě nečti, socko

M. Rott 12.11.2018 6:44

Fakt zajímavé

Jakmile se objeví názor pro zachování letního času, hned se objeví komentáře plné zloby, netolerance a zášti vůči jinému názoru. Hold jsme demokrati!

J. Pospíšil 12.11.2018 2:58

Hodně dětinský článek.

Zejména poslední odstavec.

Ještě nožičkou dupnout, že chce a chce a chce. Šikovný chlapec.

R. Langer 12.11.2018 6:07

Re: Hodně dětinský článek.

Jistě. Kdežto vy nechcete, nechcete, nechcete. Jiný argument jste totiž neuvedl. Jste tedy šikovný úplně stejně.

M. Těhanová 12.11.2018 9:07

Re: Hodně dětinský článek.

Protože ten středoevropský je pro tuto lokalitu přirozený, ten letní je uměle nařízený.

Proč je důležité mít na hodinkách o hodinu více, když můžu ráno spát. A co ti, kteří musí brzy ráno vstávat?

Zastánci letního času mohou sedět venku bez ohledu na to, kolik je hodin. Prostě ještě je světlo, tak o co jde?

P. Remeš 12.11.2018 9:37

Re: Hodně dětinský článek.

Přirozený není žádný "čas". Přirozená je doba vstávání a uléhání ke spánku, která kopíruje výcházení a zapadání slunce. To všechno totálně zpervertovala a "znepřirozeněla" elektrifikace. Střídání času je jen lehký úkrok k tomu, co tu pro člověka existuje miliony let a co je pro něj ve skutečnosti naprosto přirozené, protože evolucí osvědčené.

S. Ševeček 12.11.2018 1:12

potřeboval bysem, aby pravé poledne

bulo už o půl jedenácté ... v závodce už uvařili.

Š. Hašek 12.11.2018 21:52

Re: potřeboval bysem, aby pravé poledne

A já bych potřeboval, aby lidskoprávo udělalo osobní časy. K čemu kostelní hodiny???

Nedělám si legraci, jedna pedagožka mi řekla, že cílem Vesmíru je, aby si každý mohl od narození dělat jen to, co mu vyhovuje. Ostatní a jiné je Osvětim a drezúra. Asi hodně sleduje televizi .......

V. Kolman 12.11.2018 0:34

ALBERT SE V HROBĚ OBRACÍ!

Jistě netušil, jakými způsoby se může projevovat teorie relativity a jak různě se může "měnit" čas :-))

S. Kalužík 12.11.2018 0:17

Už jsem tady přečetl hodně trapností,

ale tahle se řadí mezi největší. Ideologicky zpracovat fakt, že odjakživa bylo poledne, když slunce stálo nad hlavou je dosti trapné a ještě zdůraznit, že nechtít východní čas je špatné, může napsat jen komanč nebo podobně uvažující člověk.

R. Langer 12.11.2018 6:12

Re: Už jsem tady přečetl hodně trapností,

Tak to jste pochopil špatně, je to právě naopak, východní/letní čas přece chtějí jenom komouši a Putinovi zaprodanci. Tady v diskusích jsem tuhle pitomost četl víckrát, než by se mohlo zdát.

S. Kalužík 12.11.2018 11:08

Re: Už jsem tady přečetl hodně trapností,

Asi jste něco špatně pochopil Vy, souhlasím, že východní čas chtějí především ..........

P. Remeš 12.11.2018 9:40

Re: Už jsem tady přečetl hodně trapností,

Poledne znamená půlku dne. Ale kdy má dnešní člověk polovinu "svého" pracovního a bdícího dne? Někdy kolem třetí odpoledne! Střídání času je snahou jen trochu a vzdáleně se přiblížit tomu, aby pro nás poledne bylo skutečně půlkou dne. Tedy abychom v létě dřív vstávali a uléhali blížeji západu slunce.