25.6.2022 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

FEJETON: Jak jsem šel nakupovat...

Před týdnem jsem si šel udělat malý nákup do našeho supermarketu. Pár jogurtů pro prcka, nějaký chleba a trochu zeleniny. Nakoupil jsem a v klidu a pohodě vyšel z obchodu...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Sulc 15.5.2012 20:41

Inu, prave jste objevil Ameriku.

Je to reputace te ci one rasove skupiny, nikdy ne samotna barva pleti. Urcity odpor k cernochum v USA je dany proporcionalne mnohem vetsi kriminalitou a nizsim prumernym IQ. V Jizni Africe v dobe apartheidu byla velice nizka kriminalita. Dnes, po zrovnopravneni "cernych bratru" je jedna z nejvetsich na svete, ne-li nejvetsi vubec.

J. Fleiszner 15.5.2012 11:45

Romové? Co to je?

Kdo to jsou ti romové? Většinou mám pocit, že se tak v některých kruzích říká cikánům ve snaze nějak zamaskovat o koho jde.

Jenom hlupák někoho odsoudí za vyšší množství pigmentu. Stejně tak jen hlupák nezbystří, když se kolem něho v tramvaji postaví hlouček cikánů. Protože každému dojde, že když téměř nikdo z nich nepracuje, tak se musí živit kriminalitou.

Dokonce je zakázáno uveřejnit jakoukoli práci, která by například procentuelně vyjadřovala kolik cikánů ve věku třeba 30 let už má kriminální zkušenost.

To přejmenovávání za účelem maskování probémové skupiny se děje asi všude na světě. Nechápu přesně proč se tak děje, když to té chráněné skupině nijak nepomáhá a dokonce se domívám, že jim jakákoli ochrana (byť jen přjemenováním) škodí. Kdo nechce po špatné zkušenosti zaměstnat cikána, tak nezaměstná ani roma a naopak :-)

Nazývání věcí pravými jmény je základ!

V. Ondys 15.5.2012 14:26

:))))))))))))))) Romové jsou všichni

kteří říkají: ČEŠI, STYĎTE SE!, když cikáni něco špatného provedou. A na místě (generála) gajdy se střídají levicoví intoši v jejich třídně osvědčeném nenávistném snažení.

L. Písařík 15.5.2012 11:18

Říkáte - pracovat?

Snad by, tedy ve spisovné romštině, mělo být v tom slově měkké i, pro ně je to zcela cizí slovo. Znám taky několik výjimek, ale ti jsou ostatními zcela opovrhováni - proč pracovat, když máme bohaté sociální dávky? Tady bych ubral a silně. Víte co se stane? Budou vyhrožovat, že musí krást, aby se uživili. Pracovat je cizí slovo.

F. Vítek 15.5.2012 13:59

Re: Říkáte - pracovat?

Nevím co je na tom pravdy, zdroj není zrovna extra důvěryhodný: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/174326/romska-rodina-od-statu-bere-92-tisic-mesicne.html

V. Ondys 15.5.2012 16:02

Starosta Pípal se mi jeví důvěryhodněji

než ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek a hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová (ČSSD). Je ale možné, že to nevidím správně ze svého úhlu pohledu, jsem schopný tvrdě pracovat na zóně za pár šupů, ale neumím jít pokorně škemrat na úřad...

F. Vítek 15.5.2012 16:12

Re: Starosta Pípal se mi jeví důvěryhodněji

Nedůvěryhodným zdrojem jsem mínil Blesk, ne pana starostu ...

V. Ondys 15.5.2012 17:26

Starosta Pípal o tom snad mluvil i v televizi

docela mne zaujalo jeho střízlivé vystupování a snaha zachovat si odstup od běžných projevů všech našich :))))))) příkladných zastupitelů.

S. Prokopová 15.5.2012 9:36

Takhle to vidím taky

Jasně a stručně napsáno,lepší, než spousta blábolivých úvah, které se teď všude objevují. Souhlasím.

V. Kolman 15.5.2012 10:48

Re: Takhle to vidím taky

Mám naprosto stejný názor jako Vy, paní Prokopová. V žádném případě se nejedná o rasismus slušných, pilných a pracovitých lidí!

P.S. - Znám pár pracovitých a slušných cigánů (pravda, není jich moc), proti kterým lidé, kteří je znají (včetně mé maličkosti) opravdu nic nemají. Bohužel jim totálně kazí reputaci mnoho dalších, kteří parazitují na pracujících občanech a aby toho nebylo málo, tak slušné a pracující části populace navíc různým způsobem znepřijemňují život. Ale to bych opakoval už 1000x napsaná fakta. 

P.P.S. - A jsem zvědavý, jestli administrátor tento (dle mého názoru nerasistický) příspěvek v záchvatu přehnané multikulti-korektnosti nesmaže.

V. Ondys 15.5.2012 9:25

:))))))))) Mám to malinko složitější

Dělím si okolní na hovada a lidi. Pokaždé mne udiví rostoucí množství prvních tupě řvoucích do okolí své nároky a zneklidní klesající počet druhých. A to už si netroufnu ani zmínky o poctivých, co neustále doplácí na svou osamělou samostatnost se zarputilostí dokázat víc, než nabízí ostatní v porovnání s požadavky. :))))))))))))) A silně pochybuji o tom, že hovada dovedou mít někoho ráda.

P. Lenc 15.5.2012 9:58

Re: :))))))))) Mám to malinko složitější

Pane Ondysi,těch tupě řvoucích není nějak moc víc,než bývalo vždy.Ale problém je,že my slušní oproti nim jsme potichu,zatím co tato lůza je dokonce díky odborům a spol. organizovaná.Takto lůzu využívali komunisté,nacisté a my slušní ke své škodě mlčeli.

K. Filek 15.5.2012 10:19

Re: :))))))))) Mám to malinko složitější

Pane Lenci,máte úplnou pravdu.Nic jiného k tomu netřeba dodávát.

V. Ondys 15.5.2012 14:04

Re: :))))))))) Slušný člověk se pouze chová za všech okolností

a to je vždy mnohem důležitější, než bývá sebevětší rámus s hloupým žvaněním.

V. Kolman 15.5.2012 10:35

Re: :))))))))) Mám to malinko složitější

Neurážejte pane Ondrysi prosím hovada. Mě například kráva, na rozdíl od mnohých lidí zatím nikdy neublížila.

       P.S. - Když chtěl někdy před 200 lety mladý hoch zalichotit své dívce a sdělit jí, že má krásné oči, řekl jí, že je  "kravooká". Obávám se, že jen málokterá (spíš žádná) z dnešních mladých žen by to brala jako lichotku :-))

V. Ondys 15.5.2012 13:56

Re: :))))))))) To bych si nedovolil, pane Kolmane

na rozdíl od lidí mají svoji životní roli a způsoby chování. Nic proti nim nemám, jenom si dávám pozor, abych se ani omylem nezařadil do stáda. :)))))) Dnešní mladá žena asi ví hodně o býcích a skoro nic o úlevném dojení.

S. Ševeček 15.5.2012 8:00

Možná, pane Vilde, u Vás na vesnici nejsou

Romové, ale prostě - Cikáni. Ti už takoví, jak popisujete, bývali. A echtti usedlí, na dědině

J. Veselý 15.5.2012 7:37

Ano

Dobře napsáno, děkuji