8.12.2021 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

FEJETON: Dopis od Skaláka

Nevím, kolik lidí ten dopis-vzkaz od Skaláka dostalo, jistě mnoho desítek, ale potěšil mě tolik, že ho musím ocitovat. Skalák je signatář Charty, člověk, který celý život pracoval a pracuje rukama a pořád se hlásí k undergroundu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kuhaj 23.11.2020 16:09

Dobrá, ale nevšiml jsem si, že by z toho ruský medvěd hodlal něco urvat pro sebe. A trochu si kladu otázku, jak bychom v klidu odcházeli z oblastí, ve kterých jsme v reakci na okupaci provedli etnickou čistku a vyhnali odtud nějakých 2,5 milionu Němců. Také byste byl pro?

V. Novák 23.11.2020 14:51

Arméni nemusejí z NK odejít. Odejít musejí z oblastí, kde nikdy Arméni nežili a odkud v 90. letech vyhnali nějakých 350 tisíc Azerů.

Zůstal jim původní NK/Arcach, dostali Lačinský koridor a ochranu hranic NK i LK ruskými jednotkami.

Azerbajdžán získal pozemní spojení s Nachičevanem, které Arménie spoustu let blokovala. Taky chráněné ruskými mírotvorci.

V. Kuhaj 23.11.2020 13:43

Dobro opravdu generuje dobro, problém je "jen" v tom, poznat v tom dnešním hektickém světě, co to vlastně je. A nějak nám stále rostou jedinci i organizace, křičící, že oni, to oni poznají, co je dobro a zlo, a cpou nám to své vidění světa.

Já bych řekl, že "Petruška" nám spíše říká:

Disent jsou slušní a dobří lidé, mají rádi všechny lidi, a tak věříme, že takoví se najdou i mezi ostatními.

Pozná se to podle zapálení svíček a sounáležitostí s těmi, které nikdo nechce (techno, migranti, sexuální menšiny...)

Rusko je a bude vždy špatné, a je potřeba si na něj dávat pozor, byť se zastalo křesťanské země proti muslimské.

Z. Koutecký 23.11.2020 12:44

Vše začali v roce 1989 Poláci a Maďaři, kteří nejen myslí, ale také jednají. Tehdy stejně jako dneska. My se jen přidáváme k vítězům, když už nám prakticky nic nehrozí.

V. Kuhaj 23.11.2020 12:28

Ale pane Stirský, na křesťanskou Arménii, která dostávala od muslimského Azerbajdžánu v NK na budku, nikdo nemyslel do chvíle, kdy se do věci zapojilo křesťanské Rusko. I když zcela diplomaticky a způsobem, kdy jsou to vlastně Arméni, kteří musí z NK odejít, od té chvíle paní Šustrová a další na "Rusko" poukazují, ovšemže negativně.

Ano, pravdu má pan Rádl, že autorka zamrzla ve svém pojetí dobra a zla v době komunismu. Tím, že poukazuje na roli Ruska, a zcela opomíjí tu tureckou, o tom přináší pádné svědectví.

V. Kuhaj 23.11.2020 12:21

O tureckých se nezmiňuje, takže nejspíš vyhovují:-(

S. Rádl 23.11.2020 10:00

Autorce vadí ruští mírotvorci, turečtí z NATO by vyhovovali? A co EU s jejím Východním partnerstvím, jehož účastníky byly obě válčící strany. Zkoušela EU alespoň nějak situaci ovlivnit?

Mrzí mne, že autorka zamrzla ve svém vidění dobra a zla v době komunismu. Tehdy to asi platilo, teď koná nedobro i ta strana, ke které patříme. A volební podvody, zdá se, se dějí nejen v Bělorusku. Ale to se nehodí komentovat...

D. Stirsky 23.11.2020 8:24

Hegenbart byl bambula neschopný cokoli zorganizovat. Vše začali studenti, další se přidali. Je pravdou, že u nás je událostí dne COVID a ČTV, na Bělorusko a Arménii skoro nikdo nemyslí. Paní Š. to napsala hezky.

F. Navrátil 23.11.2020 7:38

Autorka si neuvědomuje zásadní rozdíly mezi událostmi. V Bělorusku probíhá autentický národní protest proti Lukašenkovi, zatímco v roce 1989 musel vzhledem k pasivitě chartistů demonstrace a převzetí moci zorganizovat Rudolf Hegenbart z ÚV KSČ za pomoci Státní bezpečnosti. Debakl Arménie ve sporu o Náhorní Karabach je výsledkem arménské barevné revoluce, ve které měl být vliv Ruska vyměněn za vliv EU a NATO. Arménie a člen NATO Turecko ukázaly, jak se takové barevné revoluce vyplácejí. EU a NATO samozřejmě nehnuly ani prstem a tak Arménii muselo zachraňovat Rusko.

F. Žůrek 23.11.2020 6:44

Ano, buďme dobří lidé.

Dobro generuje dobro.

S úsměvem jde všechno líp!

Tak jsem řekl taková tři pravidla, o kterých zde PŘEDEVŠÍM Petruška mluví.

Na každém člověku hledejme jen to dobré. A potom nám vydrží například manželství a rodina na věky.

Víte, zákony nám často "uzákoňují" často také nedobré věci. Ale LÁSKA, DOBRO, to je nad každý ZÁKON. Držme se toho dobrého, co je v lidech, a tom zde Petruška mluví především, a bude také vše dobré...

Přeji Vám vše to dobré! Zdař Bůh!

Z. Koutecký 23.11.2020 1:12

No, pokud jste si, paní Šustrová, nevšimla, tak oni jsou tam v tom Karabachu taky turečtí "mírotvorci".