7.8.2020 | Svátek má Lada


Diskuse k článku

FEJETON: Budoucnost aut

Zařekl jsem se, že už nebudu psát o koronavirové pandemii, však i tohle moje povídání je o pandemii jen okrajově. Taková celosvětová událost má mnoho aspektů. Je to i cosi jako zkušební pole.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hatina 4.6.2020 19:05

Mimochodem, když se nad tím zamyslíme, tak právě ten předpoklad že (když už někde) každý jezdí autem takové ideje brání. Protože - ona představa zřetězených buněk je efektivní hlavně pro dlouhou kontinuální jízdu po dálnicích bez dalších dopravních komplikací..Navíc tedy se předkládají kvalitní dálnice, bez stavebních uprav za provozu, ale taky nepřeplněné dálnice bez dlouhého čekání a popojíždění ve frontách (vzpomeňme Volný pád s Douglasem)...

Ale nemá naprosto smysl pro zhuštěnou jízdu ve městech, resp. městských aglomeracích. Tedy, všude tam, kam se člověk potřebuje rychle dostat svým vozem, z A do B, bez ohledu kudy vede pár nalajnovaných megadálnic po státě..

Ostatně, ona to není jediná možná cesta, tu "jinou" cestu přece vytýčil třeba Uber. V rámci jeho byznysu najatý řidič i s jeho vozem přijde řádově stokrát levněji, než si kupovat a udržovat supermoderní computerem řízené e-auto..