Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

FEJETON: Blbá nálada ve společnosti

Jděte se někdy podívat do ZOO. Uvidíte tam spoustu zvířat, která mají bez námahy vše, o co v přírodě musejí pracně bojovat – stravu, bezpečí, zdraví...
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JM

J. Mach 793

1. 11. 2015 23:28
Blbá nálada ve společnosti

Naprostý souhlas!!! Potíž je v tom, že (nejen) tady můžeme nadávat a protestovat, ale to je taky všechno, co se proti tomu dá dělat. Pak leckdo namítne, že je třeba jít k volbám. Souhlasím. Jenomže posledních nějakých 26 let mě přesvědčilo, že to vůbec nemá cenu! Proto půlka národa volby ignoruje. Čemu se taky divit, že...?

Místo aby naši zastupitelé dělali to, zač jsou placeni, sedí jedním zadkem na deseti židlích v různých správních radách (za což berou dle slov páně Zemana "symbolické odměny" v řádech desetitisíců měsíčně) a ještě koukají, kde co urást. Krásná práce! Na nic nemá stát peníze, ale naše VIP politická reprezentace (veškerá. Současná i minulá.) doma přehrabuje milióny (samozřejmě vydělané poctivou prací pro dobro státu a jeho občanů) vidlema.

Ale nač si stěžovat. Máme se přeci dobře. Průměrný plat 26000 má přeci dneska každý!

Byly doby, kdy jsem byl pyšný na své češství. Byly doby, kdy mi ani moc nevadilo, že jsem Čech. Teď se to stydím přiznat.

0 0
možnosti

J. Šimek 066

30. 10. 2015 21:12
Blbá nálada vznikla v době,

kdy bulvár převálcoval serióznost a peníze z reklamy privátních médií lze získat už jen za cenu šokujících informací. Privátní média chrlí jen proud zločinu, neštěstí a VIP kravin. To umoří i osla, natož člověka...ten je pak nutně nas..nej

0 0
možnosti
KJ

30. 10. 2015 18:04
Byl to nebetyčný

vůůůůůl.... Dzp.

0 0
možnosti
VJ

V. Javora

30. 10. 2015 13:46
Budou tam ten nos strkat

0 0
možnosti
VJ

V. Javora

30. 10. 2015 13:47
Re: Budou tam ten nos strkat

tak dlouho, dokud přes něj nedostanou. To je třeba vědět.

0 0
možnosti
MH

30. 10. 2015 11:17
Nesmíme zapomenout na to,

že Václav Havel se vší silou podílel na vytvoření blbé nálady; teprve až potom ji pojmenoval.

0 0
možnosti
PR

30. 10. 2015 13:39
Re: Nesmíme zapomenout?

Dlouhodobou pamět mám relativně v pořádku - tedy "nezapomínám". Když V.Havel byl "na hradě" - bylo to pro mne ještě období spíše optimismu a to na rozdíl od toho před i po.

Pokud se Vy "vší silou" snažíte vnutit okolí něco jiného než má v paměti - jde bud o Váš omyl - nebo dokonce o cílenou propagandu tvrdící co smíme a nesmíme. Děkuji už jsem ji zažil.

0 0
možnosti
ŚS

30. 10. 2015 10:57
Myslím, že cílem vlády je blbou náladu udržet.

Tak do nás hustí přes média většinově negativní zprávy (sem tam zachráněné koťátko, aby se neřeklo), Jinak jen lži, manipulace, osočování, hádky, vraždy a tragédie. To vede běžného občana k tomu, že je zhnusen, zalezlý doma a hlavně - nechodí k volbám. Celá polovina voličů si myslí, že nemají šanci (ani chuť) něco změnit. A ta druhá půlka je ta, co sice volby pokládají za svou povinnost, ale už nepokládají za svou povinnost přemýšlet a studovat koho půjdou volit. Nechají se zmanipulovat tím, kdo nejvíc slíbí a má nejviditelnější kampaň. To je celé.

0 0
možnosti
PD

P. Dvořák

30. 10. 2015 9:39
Havel to tehdy vystihl.

Jenom zapomněl opravit to klišé, že každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží.

Správnější je: Každý národ má takovou vládu, jakou má náladu. Blbou.

0 0
možnosti
TK

30. 10. 2015 10:36
Re: Havel to tehdy vystihl.

dokonalé

0 0
možnosti
JN

30. 10. 2015 9:37
Blbá nálada se pro Čechy stala komfortní zónou

ví, že to není super, ale že to tak nějak přežijou, tak proč ji opouštět a riskovat náladu dobrou?

0 0
možnosti
JN

30. 10. 2015 9:28
Jedinou nadějí na změnu v ČR je globální oteplování

V zemích, kde je teplo a slunečno, ale ne přespříliš, mají obecně lidé dobrou náladu.

0 0
možnosti
PR

30. 10. 2015 9:40
Re: Jedinou nadějí na změnu v ČR je globální oteplování

To plácáte  - a štvete mě tím hlavně proto, že darebárny co se zde dějí spamem navíc kryjete.

Do těchto zemí, kde tak říkajíc "létají pečení holubi do úst" - pokud už nejsou dobře ohražené... - totiž míří ti nejlenivější, nejvychytralejší a v neposlední řadě dnes mnozí údajně váleční migranti.

0 0
možnosti
PR

30. 10. 2015 9:10
Blbá nálada jako důsledek společenských zvráceností.

Konkrétní příklad: nezletilý nezaplatil v pražské MHD pokutu za jízdu načerno. Nezaplatil asi proto. že "život" se s ním nemazlil - tak po klukovské vzdorovitosti oplácel okolí podobně. Jeho kausu znám relativně podrobně. Viníkem v ní zřejmě byla a de facto je jeho matka. Takovýchto případů ale generuje naše společnost celé desetitisíce.

Bývalý klučina už jako plnoletý od matky kde nezvládal konflikty s jejim novým přítelem ...  odešel (byl vypuzen), psychicky v té době ani školu nezvládl a musel se začít starat sám o sebe. Povedlo se mu to - nezkončil na drogách a pod. jako mnozí s podobným zázemím.

Po peripetiích brigád a přebývání u kamarádů si konečně našel jak stálé zaměstnání tak i trvalejší podnájem. Zdálo se , že má "vyhráno".

Nedávno ale po několika letech od osudného přestupku v MHD - nyní jako zletilý - dostal výzvu k uhrazení několikadesetitisícové částky na kterou úroky či příznačněji společensky tolerovaným procesem přenosu pohledávek ale fakticky LICHVOU!!! narostla zdánlivě zapomenutá pokuta. Splátkový kalendář zní na několik let. Šance uspět soudně je totiž mizivá už proto, že na její úspěch by musel využít služeb dobře placeného právníka.

Jiným případem, který de facto také spadá pod gesci společenských orgánů a týká se dopravy v hl. městě je kausa tunelu Blanka. Pokud vím, tak nikdo nebyl za mnohaletý skluz ve výstavbě i za enormí za předražení zakázky na které se podepsaly i naše politické špičky potrestán ačkoli to enormě zatížilo celou metropoli. Není divu, že po takovýchto opakovaných zkušenostech s fungováním společnosti jde na leckoho "blbá nálada".

0 0
možnosti
PV

30. 10. 2015 19:02
Zmotal jste dvě nesouměřitelné věci

Lichváři, samozřejmě, patří na šibenici. Ale, v případě Blanky, lze se těžko dobrat viníka. Hodně, dnes dokonce slavných staveb, překročilo rozpočet, některé dokonce několikrát. Třeba opera v Sydney.

Za jasný příklad zlodějny pokládám naproti tomu Opencard!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz