22.4.2021 | Svátek má Evženie


Diskuse k článku

FEJETON: Beznadějný únor

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 1.3.2021 19:46

Hledání viníka?

"... Snažím se uchovat si jakýs takýs odstup a připustit, že pandemie je katastrofa, kterou opravdu nezavinila žádná politická strana ani osobnost. ..."

Když už přece jen hledáte nějakého toho viníka, pak vězte, že je to ignorování včasných varování.

https://www.ted.com/talks/bill_gates_the_next_outbreak_we_re_not_ready/transcript?language=en

Je tam i moznost nastavit transkript do 43 jazyků.

V. Kuhaj 1.3.2021 16:26

Koukám, že dneska vláda schválila zvýšení nemocenské na 100%. Minule zase prosadili konec superhrubé mzdy, což důsledku znamená zvýšení příjmů všech,kteří pracují. Teda už aby tam byl někdo morálnější, tohle už se fakt nedá!

V. Kuhaj 1.3.2021 16:21

Ale nebojte, 2023 už budete mít prezidenta mnohem lepšího, už se nebudete muset děsit a myslet na něco jiného než koho vám "svévolně naservíruje". Nevím tedy čí vůle bude poslušen, ale té své zřejmě nebude smět, jak vás tak čtu. No, mě každopádně jímá děs když si představím jako premiéra nebo prezidenta Fialu nebo Pekarovou Adamovou, ale je to věc názoru.

Ale když jsme u toho, co kdybyste pro změnu začali říkat, koho byste tam chtěli, a ne koho nechtěli? Já vím že protestantismus má v naší zemi velkou tradici, ale přece jen - zkuste navrhovat koho ano, a ne se pořád pohoršovat, koho vám to zase vybrali.

V. Heidlerová 1.3.2021 14:42

Dnešní výsledek je způsoben naprostým neuměním Babiše vyjednávat se všemi, včetně opozice. On dává jen proměnlivé příkazy, ale v době, kdy všem teče do bot, je třeba člověka, který umí lidi spojit a vyposlechnout názory i opačné strany a společně spolu postupovat. Umění kompromisu se tomu říká. Dvojice AB+MZ je zatím to nejhorší, co nás mohlo potkat - a šedé eminence v pozadí. Na koho to AB svede, není-li na scéně už Kalousek???

I. Pávek 1.3.2021 16:27

Tak lákavý nadpis přípisky a tak dlouho to trvalo než se milostivá přilepila. A ještě nic k Únoru. No toto -

V. Kuhaj 1.3.2021 16:49

Dvojice AB + MZ je zatím to nejhorší, co nás mohlo potkat? Tak to si počkejte na naše progresivisty, nebude to tak dlouho trvat, co nás pravděpodobně potká velká změna: morální, slušní, bezúhonní, chytří, s šestým smyslem který jim vždy neomylně poví kudy se dát, s podporou hlavních médií, která chyby zametou pod koberec a nevýznamných kravin budou dělat historické úspěchy. Už se těšíte? Já tedy moc ne. I když, proč vlastně ne? Žijeme v době, kdy je úplně jedno jestli někdo něco dokázal, prostě se podíváme, jestli je naší pochvaly hoden, a když ne, tak z toho uděláme neúspěch, vždyť to nic těžkého není. Takže nám může vládnout klidně Bartoš s Hřibem, jeden prezident a druhý premiér, ono to přece vždycky nějak dopadne, viďte?

Z. Müller 1.3.2021 13:47

"Při myšlence na demisi dnešní vlády mě jímá děs:když si představím, koho by naší společnosti svévolně naservíroval jako premiéra Miloš Zeman, zavírám oči a snažím se myslet na něco jiného."

Mnoho občanů zase jímá děs zejména z posledního roku vládnutí pana Babiše a pana Hamáčka.

Z neléčení tisíců nemocných, z eskalující perzekuce a drakonického pokutování, ze slepého exponenciálního zadlužování, z nevýběrových nákupů a z (ne)vytváření podmínek pro přirozený, zdravý a svobodný život obyvatel. Parlament, vláda a prezident mají sloužit obyvatelům své země a ku prospěchu obyvatel své země.

M. Pivoda 1.3.2021 10:52

Únor 2021, plný naděje.

Nejdůležitější je pochopit, v čem je skutečný problém. Zdá se, že k tomu pochopení, v únoru 2021, už skutečně došlo.

Jsem plný naděje!

V. Tichý 1.3.2021 9:42

Stačilo by, kdyby vláda mohla vymáhat plnění opatření jako to mají v Německu. Kdo pochybuje, ať vyrazí do Německa a přesvědčí se. Dostane flastr! U nás to předají na radmici k přestupkovému řízení a s tím mám své zkušenosti. Kocourkov!

L. Beneš 1.3.2021 10:53

Vždycky vás pak zvali na radnici, zatímco vy byste byl raději zaplatil tučnou pokutu?