7.7.2020 | Svátek má BohuslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FATAL ERROR: Patočka 2.0Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 18, poslední: 8.1.2015 0:21, přehled diskusí

Brezina....:
Autor: I. Hendrych Datum: 7.1.2015 20:32

Brezino.....radši 100 Patočků než jeden Brezina.

Re: Brezina....:
Autor: S. Donát Datum: 7.1.2015 22:03

Osamocený názor jednoho Hendrycha, soudě podle diskuze níže.

Re: Brezina....:
Autor: P. Papež Datum: 7.1.2015 22:42

Raději kohokoliv, jen ne Hendrycha

Re: Brezina....:
Autor: J. Jurax Datum: 8.1.2015 0:21

Obráceně, pane Hendrych, obráceně - a Patočku nejlíp ani jednoho ...

Zbývá (zbytečně) dodat,:
Autor: Š. Hašek Datum: 7.1.2015 15:23

že soudruh Patočka mladší jest z jednoho velice širokého (od otců až po děti) maoneokomunistického okruhu novopolitiků. Takových těch budovatelů komunismu s lidskou tváří. A nějak mají to srdíčko všady. Rozumíme si.

Patočka 1.0 se nám namnožil:
Autor: K. Kužel Datum: 7.1.2015 14:59

nejen biologicky, ale též ideologicky - viz http://denikreferendum.cz/ :-(

Ve sloupci Autoři najdeme kromě JP řadu dalších zajímavých jmen.

Neschopnost naší civilizace a schopnost islamistů:
Autor: J. Mrázek Datum: 7.1.2015 14:23

Patočkové by u nich dlouho nežvanili a nežili .... schválně si tipněme, kdo vyhraje v boji o přežití ....

Bída oteplovačů:
Autor: F. Vejr Datum: 7.1.2015 13:41

Pěkný článek, jen bych nesouhlasil s tím, že 2.0 z toho vyroste. (Ani 1.0 z toho dodnes nevyrostl). Myslím, že se z toho nedá vyrůst, pokud si neozřejmí vědomosti patřičným vzděláním přírodních věd tak, aby přírodní zákony přinejmenším  vlezly pod kůži.

Ještě mi žádný teplouš nevysvětlil,:
Autor: B. Volarik Datum: 7.1.2015 9:25

co je špatného na zeleném Grónsku? Neměli bychom se spíš těšit, že za pár set let budeme, kde jsme byli před mini dobou ledovou...tedy zpět ve středověkém optimu, kdy se sklízely ohromné úrody, v Grónsku Vikingové vesele farmařili a lidstvo se množilo?

Re: Ještě mi žádný teplouš nevysvětlil,:
Autor: J. Kavalír Datum: 7.1.2015 11:49

Ono je Grónsko méně zelené, než za Vikingů? Dnes se tam dají pěstovat i brambory a dokonce tam roste i pár stromů (uměle vysazených). Zelené je naštěstí jen na pobřeží, zbytek je stovky tisíc let pod ledem.

Otázka: O kolik by stoupla hladina oceánu, kyby všechen led v Grónsku roztál (otázka je zatím pouze teoretická)?

Re: Ještě mi žádný teplouš nevysvětlil,:
Autor: J. Mrázek Datum: 7.1.2015 14:26

Někde 6, jinde 30 metrů, jak se komu hodí strašit ... Totéž Arktida, tam plovoucí led "zdvihne roztátím hladinu"...

Re: Ještě mi žádný teplouš nevysvětlil,:
Autor: J. Kavalír Datum: 7.1.2015 16:18

To není strašení, ale jen matematika (průměrná plocha krát průměrná výška grónského ledovce / plocha oceánu) - správně je těch cca 6 metrů. A pokud vám někdo bude tvrdit, že hladinu zvedne plovoucí led, rovnou jej označte za blba, nevím, kde se ty blbosti berou. Bohužel je tu ještě Antarktida, kde je pevninský ledovec 10 x větší, než ten grónský. Úplné roztátí naštěstí v nejbližších staletích nehrozí, "pouze" průběžné tání.

Je to jednoduché, pane Brezino:
Autor: Z. Švrček Datum: 7.1.2015 8:53

Je třeba si uvědomit, že každý takový "fantasmagor Patočka" je především členem vlastní  "strany pana Patočky" a pak nepřekvapí nižádný "upgrade" takovéto existence.

Ápropos - žijete v omylu, pokud si myslíte, že otetplovači zmizeli spolu s jejich náboženstvím  z medií. Snad z odborných a ještě odborně-popularizačních článků a filmů, ale pusťte si u nás třeba ČT2 a koukněte se na ty "dokumenty" o přírodě, v drtivé většině sez nich stále dozvíte, že vinou člověka dochází o oteplování, negativní změně klimatu a hrozí neodvratné zániky čehokoliv, včetně globální katastrofy. I já žil jistý čas u vědomí, že s prokázaným oteplovačským podvodem mají tyhle agitky utrum - bohužel mýlil jsem se, jako vy.

Re: Je to jednoduché, pane Brezino:
Autor: J. Lepka Datum: 7.1.2015 11:23

Máte naprosto pravdu, pane Švrčku, nicméně já bych to nepřisuzoval "oteplovačskému náboženství" pracovníkům ČT, ale prosté neúprosné ekonomické realitě : už je to natočený a repríza je grátis. Ostatně tyto typy "dokumentů" lze vidět i na jiných TV programech včetně soukromých stanic.

Více mne však zaráží, jak do TV zadními vrátky proniká jiný fenomén : mimozemšťani, esoterika, astrologie a další záhady. To mi jako skeptikovi pije krev, zvlášť, když jsem ze zákona koproducentem !

Re: Je to jednoduché, pane Brezino:
Autor: R. Langer Datum: 7.1.2015 11:33

Máte pravdu, ovšem pořád budu raději věřit na mimozemšťany, než na "škodlivost" globálního oteplování, nemluvě o tom, co mě stojí větší peníze. I když příští "oteplovači" možná přijdou s globální hrozbou z vesmíru, tam je ještě potenciál značně nevyčerpán... ;-)

Re: Je to jednoduché, pane Brezino:
Autor: J. Kavalír Datum: 7.1.2015 16:26

Hrozeb z vesmíru je spousta, ale o nich jsme bohužel schopni pouze točit sci-fi filmy, skutečně s nimi nic udělat nedokážeme. Stačí, když si Slunce uprdne naším směrem, jako před cca 150 lety a jistě i milionkrát před tím, kdy to nikomu a ničemu neuškodilo. Minule to odnesly telegrafy, dnes by na to asi dojela celá civilizace.

Re: Je to jednoduché, pane Brezino:
Autor: B. Uhlich Datum: 7.1.2015 20:49

Jaká civilizace? Myslíte tu tlupu spekulantů?..navzájem propojený drátama... tý by škoda nebyla... Asi ve městech by to bylo blbý, ale i to je dnes zvládnutelné. My na venkově kde máme běžně desítky hodin dlouhé výpadky bychom si toho asi všimli až za dost dlouhou dobu... :-)

Děkuji za vysvětlení úpadku Literárních novin.:
Autor: J. Vavrochová Datum: 7.1.2015 8:20

Literární noviny byly v naší rodině po léta čteným periodikem, oceňovaným především mým otcem i bratrem, kteří oba byli středoškolskýni učiteli češtinya velkými milovníky literatury. Několik let jsem si je předplácela a četla jsem je se zájmem do posledního písmene. Ale najednou se během krátké doby jejich obsah podivně zkarikaturoval, staly se divnými a tak jsem je postupně přestala číst a předplatné jsem již nikdy neobnovila, ač svého času redakce dopisem oslovila bývalé předplatitele a snažila se je znovu získat - podivné. Dodnes na původní "literárky" s nostalgií vzpomínám a až dnes jsem se z vašeho článku dozvěděla, co se tehdy přihodilo. Děkuji.