29.11.2020 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

FATAL ERROR: Patočka 2.0

Pokud už nevíte, kdo byl Jakub Patočka, na úvod malé připomenutí. Šlo o asi nejtvrdšího českého ekofanatika a “prodavače apokalypsy”, jaký nás od začátku 90. let strašil nadcházejícím koncem světa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 8.1.2015 0:21

Re: Brezina....

Obráceně, pane Hendrych, obráceně - a Patočku nejlíp ani jednoho ...

P. Papež 7.1.2015 22:42

Re: Brezina....

Raději kohokoliv, jen ne Hendrycha

S. Donát 7.1.2015 22:03

Re: Brezina....

Osamocený názor jednoho Hendrycha, soudě podle diskuze níže.

B. Uhlich 7.1.2015 20:49

Re: Je to jednoduché, pane Brezino

Jaká civilizace? Myslíte tu tlupu spekulantů?..navzájem propojený drátama... tý by škoda nebyla... Asi ve městech by to bylo blbý, ale i to je dnes zvládnutelné. My na venkově kde máme běžně desítky hodin dlouhé výpadky bychom si toho asi všimli až za dost dlouhou dobu... :-)

I. Hendrych 7.1.2015 20:32

Brezina....

Brezino.....radši 100 Patočků než jeden Brezina.

J. Kavalír 7.1.2015 16:26

Re: Je to jednoduché, pane Brezino

Hrozeb z vesmíru je spousta, ale o nich jsme bohužel schopni pouze točit sci-fi filmy, skutečně s nimi nic udělat nedokážeme. Stačí, když si Slunce uprdne naším směrem, jako před cca 150 lety a jistě i milionkrát před tím, kdy to nikomu a ničemu neuškodilo. Minule to odnesly telegrafy, dnes by na to asi dojela celá civilizace.

J. Kavalír 7.1.2015 16:18

Re: Ještě mi žádný teplouš nevysvětlil,

To není strašení, ale jen matematika (průměrná plocha krát průměrná výška grónského ledovce / plocha oceánu) - správně je těch cca 6 metrů. A pokud vám někdo bude tvrdit, že hladinu zvedne plovoucí led, rovnou jej označte za blba, nevím, kde se ty blbosti berou. Bohužel je tu ještě Antarktida, kde je pevninský ledovec 10 x větší, než ten grónský. Úplné roztátí naštěstí v nejbližších staletích nehrozí, "pouze" průběžné tání.

Š. Hašek 7.1.2015 15:23

Zbývá (zbytečně) dodat,

že soudruh Patočka mladší jest z jednoho velice širokého (od otců až po děti) maoneokomunistického okruhu novopolitiků. Takových těch budovatelů komunismu s lidskou tváří. A nějak mají to srdíčko všady. Rozumíme si.

K. Kužel 7.1.2015 14:59

Patočka 1.0 se nám namnožil

nejen biologicky, ale též ideologicky - viz http://denikreferendum.cz/ :-(

Ve sloupci Autoři najdeme kromě JP řadu dalších zajímavých jmen.

J. Mrázek 7.1.2015 14:26

Re: Ještě mi žádný teplouš nevysvětlil,

Někde 6, jinde 30 metrů, jak se komu hodí strašit ... Totéž Arktida, tam plovoucí led "zdvihne roztátím hladinu"...

J. Mrázek 7.1.2015 14:23

Neschopnost naší civilizace a schopnost islamistů

Patočkové by u nich dlouho nežvanili a nežili .... schválně si tipněme, kdo vyhraje v boji o přežití ....

F. Vejr 7.1.2015 13:41

Bída oteplovačů

Pěkný článek, jen bych nesouhlasil s tím, že 2.0 z toho vyroste. (Ani 1.0 z toho dodnes nevyrostl). Myslím, že se z toho nedá vyrůst, pokud si neozřejmí vědomosti patřičným vzděláním přírodních věd tak, aby přírodní zákony přinejmenším  vlezly pod kůži.

J. Kavalír 7.1.2015 11:49

Re: Ještě mi žádný teplouš nevysvětlil,

Ono je Grónsko méně zelené, než za Vikingů? Dnes se tam dají pěstovat i brambory a dokonce tam roste i pár stromů (uměle vysazených). Zelené je naštěstí jen na pobřeží, zbytek je stovky tisíc let pod ledem.

Otázka: O kolik by stoupla hladina oceánu, kyby všechen led v Grónsku roztál (otázka je zatím pouze teoretická)?

R. Langer 7.1.2015 11:33

Re: Je to jednoduché, pane Brezino

Máte pravdu, ovšem pořád budu raději věřit na mimozemšťany, než na "škodlivost" globálního oteplování, nemluvě o tom, co mě stojí větší peníze. I když příští "oteplovači" možná přijdou s globální hrozbou z vesmíru, tam je ještě potenciál značně nevyčerpán... ;-)

J. Lepka 7.1.2015 11:23

Re: Je to jednoduché, pane Brezino

Máte naprosto pravdu, pane Švrčku, nicméně já bych to nepřisuzoval "oteplovačskému náboženství" pracovníkům ČT, ale prosté neúprosné ekonomické realitě : už je to natočený a repríza je grátis. Ostatně tyto typy "dokumentů" lze vidět i na jiných TV programech včetně soukromých stanic.

Více mne však zaráží, jak do TV zadními vrátky proniká jiný fenomén : mimozemšťani, esoterika, astrologie a další záhady. To mi jako skeptikovi pije krev, zvlášť, když jsem ze zákona koproducentem !

B. Volarik 7.1.2015 9:25

Ještě mi žádný teplouš nevysvětlil,

co je špatného na zeleném Grónsku? Neměli bychom se spíš těšit, že za pár set let budeme, kde jsme byli před mini dobou ledovou...tedy zpět ve středověkém optimu, kdy se sklízely ohromné úrody, v Grónsku Vikingové vesele farmařili a lidstvo se množilo?

Z. Švrček 7.1.2015 8:53

Je to jednoduché, pane Brezino

Je třeba si uvědomit, že každý takový "fantasmagor Patočka" je především členem vlastní  "strany pana Patočky" a pak nepřekvapí nižádný "upgrade" takovéto existence.

Ápropos - žijete v omylu, pokud si myslíte, že otetplovači zmizeli spolu s jejich náboženstvím  z medií. Snad z odborných a ještě odborně-popularizačních článků a filmů, ale pusťte si u nás třeba ČT2 a koukněte se na ty "dokumenty" o přírodě, v drtivé většině sez nich stále dozvíte, že vinou člověka dochází o oteplování, negativní změně klimatu a hrozí neodvratné zániky čehokoliv, včetně globální katastrofy. I já žil jistý čas u vědomí, že s prokázaným oteplovačským podvodem mají tyhle agitky utrum - bohužel mýlil jsem se, jako vy.

J. Vavrochová 7.1.2015 8:20

Děkuji za vysvětlení úpadku Literárních novin.

Literární noviny byly v naší rodině po léta čteným periodikem, oceňovaným především mým otcem i bratrem, kteří oba byli středoškolskýni učiteli češtinya velkými milovníky literatury. Několik let jsem si je předplácela a četla jsem je se zájmem do posledního písmene. Ale najednou se během krátké doby jejich obsah podivně zkarikaturoval, staly se divnými a tak jsem je postupně přestala číst a předplatné jsem již nikdy neobnovila, ač svého času redakce dopisem oslovila bývalé předplatitele a snažila se je znovu získat - podivné. Dodnes na původní "literárky" s nostalgií vzpomínám a až dnes jsem se z vašeho článku dozvěděla, co se tehdy přihodilo. Děkuji.