29.2.2020 | Svátek má HorymírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FACEBOOK: Vraťte nám Ježíška!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 62, poslední: 25.12.2009 4:04, přehled diskusí

Mnozí píší, že textu nerozumějí:
Autor: Pižla Datum: 25.12.2009 4:04

a přitom je tak jasný. Autor se zlobí na "tradicionalistický proud, který se vkradl do povahou globálního a v tom smyslu progresivního prostředí a paraziticky využívá jeho nástroje k sebepropagaci." Co je tu k nepochopení? Co je globální, je dle autora pokrokové ze samé podstaty, takže nějaký tradicionalismus je zase ze samé podstaty parazitické tmářství. Před pár desítkami let se pělo "mladý je každý komunista". Tak už, sakra, koukejte tomu globálnímu pokroku porozumět, nebo bude zle! 

Nemaji radi Jeziska:
Autor: niko Datum: 22.12.2009 20:22

V Evrope uz v nekolika zemich nastavili zakon proti vystavovani krestanskych krizu a jinych krestanskych znaku ve skolach a verejnych budovach. V izraeli jde propaganda proti vanocnim oslavam a v Americe jsou pripravy rozdavat letaky po restauracich, hotelich a podobnych mistech kde se varuje proti vystavovani vanocnich stromku a ozdob. To vse je naplanovane zidovskymi orgasnizacemi.

Re: Nemaji radi Jeziska:
Autor: niko Datum: 22.12.2009 20:33

Pri zakazovani krestanskych znaku a tak i vanocnich ozdob, zidi si vystavuji po ruznych mistech svoje svicny a to na dulezitych mistech. V Moldaviji prisel krestansky dav s knezem kde sundali nastaveny velky minoret u narodni sochy hrdiny. Moldavci dali vedet ze jejich zem je tradicne krestanska. V Kanade Harper zastavil milionove podpory krestanum, ze pry si dovolili kritizovat izrael a jsou vinni z antisemitismu. Na to krestani ted protestuji. Zidi okupuji a muci, zabiji, kradou organy Palestincum co jsou nejen muslimove, ale i krestane. Obe dve nabozenstvi veri ve stejneho  Boha, svatou Mariji a Jezise. Cela universe, mimo parti satanistum veri v Jezise coz je positivni energije.

Marhaba na Psu, blběnko!:
Autor: Harpyje Datum: 22.12.2009 21:34

Ty máš ráda Ježíška, blběnko? Ty si teď říkáš "niko" a přestěhovala ses na Psa? ;-D ;-D ;-D

Re: Nemaji radi Jeziska muslimové:
Autor: kopretina Datum: 22.12.2009 23:20

Tak to lžeš, nacistko. Islám je v naprostém rozporu s křesťanstvím. Islám nevěří v božství Ježíše, ponižuje Ježíše jen jako obyčejného proroka. Ježíš byl Žid a nikdy nezpochybnil Tóru. Naopak v Británii se zaměstnanci bojí posílat vánoční pohledy,aby neurazili muslimy.

Re: Nemaji radi Jeziska muslimové:
Autor: jirka.s. Datum: 22.12.2009 23:39

Nu, já myslím, že oslovit ten náhodný shluk buněk, blběnku so, coby nacistku, je příliš nadnesené! Nebo se snad domníváte, že tato primitivní forma hmoty tuší význam toho slova? ;-D

Chtěl bych mít starosti mudrlantů:
Autor: mik Datum: 22.12.2009 18:49

kteří se přou o Ježíška a Santa Klause Rv

Re: Chtěl bych mít starosti mudrlantů:
Autor: Hadí oči Datum: 22.12.2009 19:52

Tak se seber a táhni dělat něco podle tebe užitečného. Můžeš se zapojit do vzdělávání morgošů.

Jsem snad pederast? Mě je Santa Klaus velmi sympatický - rozšafný stařík. Proč mám milovat:
Autor: Pete Datum: 22.12.2009 18:43

malého Ježíška? Kluka co lítá nahatej a určitě se ještě pochcává a já mám bejt z něj paf? Jsem snad pederast?

Pane Stefanovič.....:
Autor: gerontusinza Datum: 22.12.2009 11:24

ač bezvěrec tak chci a trvám na ježíškovi..... jak jinak, tradice..... toho dědka co přišel ze Sibiře ať si říká jak chce (děda Mráz, Santa Klaus..a td) nemusím ...a kapra taky ne..... ale ta invaze ze tří světových stran je ovšem strašná..... ale když vidím kolem sebe to co vidím, je mě jasné, že do takových 50 let tu budeme slavit Ramadán....... a bude...:-/

Re: Pane Stefanovič.....:
Autor: Jakub S. Datum: 22.12.2009 12:05

Tak ramadán, ten bude... ale do té doby ježíška - !! Ať si ještě v tom stmívání Evropy užijeme!

Po nás přijde potopa. Ne, nechci být vtipný. Není to vtipné. Je to prostě pravda.

Re: Pane Stefanovič.....:
Autor: Harpyje Datum: 22.12.2009 12:32

Mrkni se na to video: http://www.pi-news.net/2009/12/britische-toleranz/

Re: Pane Stefanovič.....:
Autor: Harpyje Datum: 22.12.2009 12:34

Ten "Ježíšek" Vás ateistů je zrovna takový smyslu zbavený kýč jako Santa Claus, nebo Děda Mráz.

Re: Pane Stefanovič.....:
Autor: Ludva Datum: 22.12.2009 16:00

Ale jděte, copak pohádky může číst jen ten, kdo jim věří ? Pro mě jsou hlavní symboly vánoc stromeček, jmelí a kapr. A Ježíška dětem neberu, tříbí fantazii lépe než Santa. Protože se za něj nikdo nepřevléká. Vážím si i Ježíše, jistě to myslel dobře a lidstvo hodně zkultivoval. I atheisti dovedou ocenit dobrého člověka.

Autor vyprodukoval nesmyslný článek:
Autor: F. Čech Datum: 22.12.2009 11:10

Z jeho textu vůbec není jasné o co mu vlastně jde. Pozastavuje se nad nejrůznějšími názory na způsob slavení vánoc a je zjevně rozladěn z toho, že jsou rozdílné. To přece ale každý ví a ani autor nevysvětluje proč mu to vlastně vadí, Jeho názor na "vytlačování Ježíška" je dost absurdní, protože Ježíška nikdo nevytlačil a marketingové pojetí vánoc s globalizovaným Santa Klausem nemá v Česku šanci, stejně jako už dříve zcela pohořel podstatně více forzírovaný ruský produkt Děda Mráz.. Autor je tím co nazývá "obranou Ježíška" notně rozčarován a lidmi, kteří Vánoce slaví jako svátek narození Ježíše Krista je, jak se zdá, zcela otřesen.  Zdá se, že by Ježíška chtěl zakázat a křesťany, kteří vánoce slaví jako narození Krista předhazovat lvům jako ve Starém Římě. Celý jeho článek je úplný blábol a  autor v podstatě ani neví čí je a co chce. Ví jen co nechce. Nechce aby se slavily tradiční české vánoce s Ježíškem a to se mu asi nepodaří. Proto ta jeho naježenost! 

Ale proboha -:
Autor: Jakub S. Datum: 22.12.2009 11:06

- to je dobývání do otevřených dveří - ?! Nikdo v mém okolí nic než Ježíška nevyznává. Kromě nás, co prožíváme taky chanuku, no. A v mém větším moravském městě v žádném marketu ani na hlavním náměstí žádný červenobílý dědek nechodí! Prostě ústup na plné čáře, jako dospělý Ježíšek = děda Mráz (Zápotonda v proslulém projevu, zachováno). A když už na to  p r i s t a l i (můj oblíbený slovakismus) i obchodníci - je vítěztví jasné, ne? Tak co co co, občane - ?8-o

Re: Ale proboha -:
Autor: DPS Datum: 22.12.2009 11:15

Zkusím to ještě jednou: článek je o Facebooku, nikoli o tom, co se děje v našich městech. Má to ostatně jako první slovo v názvu.

Re: Ale proboha -:
Autor: Jakub S. Datum: 22.12.2009 11:20

Ale jo, jasně.

Ježíšek je naše tradice:
Autor: whaler Datum: 22.12.2009 9:49

Po dlouhém roce, vánoce zase, nepusťte do domu červený prase! Pusťte jen Ježíška, chlapečka milého, co plno dárků má a pindíka holého. Roznos dárků je jeho hobby, kdo z nás je zvědavý na smradlavé soby. Ježíšek vysoký asi půl pantu, napište na komín Nechceme Santu!

Šťastné a veselé vánoce.

proč:
Autor: Vodák Datum: 22.12.2009 9:43

Nepochopil jsem co chtěl autor vlastně říct. Neznám nikoho v mém okolí, kdo by mluvil o Santa Klausovi. Všichni do jednoho, naprosto samozřejmě,  slaví Ježíška a nějaký boj se Santa klausem neustále připomínají media, která mají laciný námět, nebo je mi jedno z jakého důvodu. Nebýt podobných přiblblých článků, tak by o Santa Klausovi nikdo nevěděl. Přitom on za to nemůže, jestli američanům vyhovuje, proč ne? Proč stavět našeho Ježíška, Santa Klause, Dědu Mráze a já nevím koho proti sobě?

Re: proč:
Autor: F..A.Kekule Datum: 22.12.2009 10:11

Bohužel nemáte tak docela pravdu. V dnešním světě, trvale masírovaném tím neodbytným mediem, zvaným televize, se mezi mnohými obyvateli, zvláště dětmi, pomalu ale jitě zakořeňuje všechno, co u nás nikdy domov nemělo. Začalo to tím příšerným kýčem, zvaným mažoretky a přes víceméně obchodními řetězci nadiktovaného Valentýna se dostáváme k Santovi. Během vánoc tisíckrát ukazovaný dovozový světec pomalu ale jistě ničí u dětí imaginárního Ježíška, který není vidět a tím pádem se nemůže popularizovat tak, jako kýčovitý Santa. Bohužel.

Re: proč:
Autor: jiri Datum: 22.12.2009 11:00

A proc se Kukele nechas masirovat. Tak tu bednu vypni, nebo nedosahnes na ovladac?

Re: proč:
Autor: Jakub S. Datum: 22.12.2009 11:08

Asi tak... a viz já výš. Žijeme asi v různých světech. A TV mi je ukradená. Jsem radio man, a program si volím. Punkt.

Re: proč:
Autor: F..A.Kekule Datum: 22.12.2009 11:36

Ale jiri, ja se masirovat nenechavam, me jde o to, ze se masirovat nechavaji vetsinou male deti, ktere rodice vychovavaji prostrednictvim televize, aby se nemuseli namahat. Ty se asi masirovat nechavas, takze uz neumis cesky psat s hacky a carkami, ze. Takze abys rozumel, pisu pro tebe taky tak.

Re: proč:
Autor: DPS Datum: 22.12.2009 10:41

A v podstatě o to autorovi šlo... o naprostou iracionalitu české potřeby chránit Ježíška před Santa Clausem hromadnými facebookovskými demonstracemi... Protože doma snad nikdo onoho červeného tlusťocha nemáme, nebo snad ano?

Odpověď:
Autor: Plichta Datum: 22.12.2009 8:42

Musím se přiznat, že jsem také jaksi nepochopil, o co autorovi vlastně jde ...

Tak aspoň odpovím na neodbytnou otázku: ano, volám po zachování našich tradičních svátků a budu slavit Vánoce tak, jako naše babičky, nezapnu počítač, na mobilu vypnu Facebook (a i ICQ) a dám si kapra i přes to, že ho přes rok nemusím. A myslím si, že zdaleka nejsem sám.

A teď moje neodbytná otázka - proč by neměly jít tradice dohromady s používáním nástrojů, jako je Facebook a podobné?

Vraťte nám Ježíška ?:
Autor: Děda 1926 Datum: 22.12.2009 6:16

Trochu bych to poopravil: Vraťme si Ježíška!

Re: Vraťte nám Ježíška ?:
Autor: HeHe Datum: 22.12.2009 6:28

Já jsem slavil včera 18:46 Slunovrat. Na Vánoce si dáme dárky a Ježíška ani Santu k tomu  nepotřebujeme.

Re: Vraťte nám Ježíška ?:
Autor: RomanL Datum: 22.12.2009 8:51

... dřív jsem měl Ježíška, teď už mám taky slunovrat... ;-)

Re: Vraťte nám Ježíška ?:
Autor: Děda 1926 Datum: 22.12.2009 9:07

Dospělí Ježíška nepotřebují, ale:   Vy nemáte děti? Možná, že jste v dětství neprožil to krásné napětí, co mi ten Ježíšek přinese.Jinak Vánoce s právě narozeným děťátkem mi připadají krásnější, než s pupkatým dědkem v červeném hábitu.