18.5.2021 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pižla 25.12.2009 4:04

Mnozí píší, že textu nerozumějí

a přitom je tak jasný. Autor se zlobí na "tradicionalistický proud, který se vkradl do povahou globálního a v tom smyslu progresivního prostředí a paraziticky využívá jeho nástroje k sebepropagaci." Co je tu k nepochopení? Co je globální, je dle autora pokrokové ze samé podstaty, takže nějaký tradicionalismus je zase ze samé podstaty parazitické tmářství. Před pár desítkami let se pělo "mladý je každý komunista". Tak už, sakra, koukejte tomu globálnímu pokroku porozumět, nebo bude zle! 

niko 22.12.2009 20:22

Nemaji radi Jeziska

V Evrope uz v nekolika zemich nastavili zakon proti vystavovani krestanskych krizu a jinych krestanskych znaku ve skolach a verejnych budovach. V izraeli jde propaganda proti vanocnim oslavam a v Americe jsou pripravy rozdavat letaky po restauracich, hotelich a podobnych mistech kde se varuje proti vystavovani vanocnich stromku a ozdob. To vse je naplanovane zidovskymi orgasnizacemi.

niko 22.12.2009 20:33

Re: Nemaji radi Jeziska

Pri zakazovani krestanskych znaku a tak i vanocnich ozdob, zidi si vystavuji po ruznych mistech svoje svicny a to na dulezitych mistech. V Moldaviji prisel krestansky dav s knezem kde sundali nastaveny velky minoret u narodni sochy hrdiny. Moldavci dali vedet ze jejich zem je tradicne krestanska. V Kanade Harper zastavil milionove podpory krestanum, ze pry si dovolili kritizovat izrael a jsou vinni z antisemitismu. Na to krestani ted protestuji. Zidi okupuji a muci, zabiji, kradou organy Palestincum co jsou nejen muslimove, ale i krestane. Obe dve nabozenstvi veri ve stejneho  Boha, svatou Mariji a Jezise. Cela universe, mimo parti satanistum veri v Jezise coz je positivni energije.

Harpyje 22.12.2009 21:34

Marhaba na Psu, blběnko!

Ty máš ráda Ježíška, blběnko? Ty si teď říkáš "niko" a přestěhovala ses na Psa? ;-D ;-D ;-D

kopretina 22.12.2009 23:20

Re: Nemaji radi Jeziska muslimové

Tak to lžeš, nacistko. Islám je v naprostém rozporu s křesťanstvím. Islám nevěří v božství Ježíše, ponižuje Ježíše jen jako obyčejného proroka. Ježíš byl Žid a nikdy nezpochybnil Tóru. Naopak v Británii se zaměstnanci bojí posílat vánoční pohledy,aby neurazili muslimy.

jirka.s. 22.12.2009 23:39

Re: Nemaji radi Jeziska muslimové

Nu, já myslím, že oslovit ten náhodný shluk buněk, blběnku so, coby nacistku, je příliš nadnesené! Nebo se snad domníváte, že tato primitivní forma hmoty tuší význam toho slova? ;-D

mik 22.12.2009 18:49

Chtěl bych mít starosti mudrlantů

kteří se přou o Ježíška a Santa Klause Rv

Hadí oči 22.12.2009 19:52

Re: Chtěl bych mít starosti mudrlantů

Tak se seber a táhni dělat něco podle tebe užitečného. Můžeš se zapojit do vzdělávání morgošů.

Pete 22.12.2009 18:43

Jsem snad pederast? Mě je Santa Klaus velmi sympatický - rozšafný stařík. Proč mám milovat

malého Ježíška? Kluka co lítá nahatej a určitě se ještě pochcává a já mám bejt z něj paf? Jsem snad pederast?

gerontusinza 22.12.2009 11:24

Pane Stefanovič.....

ač bezvěrec tak chci a trvám na ježíškovi..... jak jinak, tradice..... toho dědka co přišel ze Sibiře ať si říká jak chce (děda Mráz, Santa Klaus..a td) nemusím ...a kapra taky ne..... ale ta invaze ze tří světových stran je ovšem strašná..... ale když vidím kolem sebe to co vidím, je mě jasné, že do takových 50 let tu budeme slavit Ramadán....... a bude...:-/

Jakub S. 22.12.2009 12:05

Re: Pane Stefanovič.....

Tak ramadán, ten bude... ale do té doby ježíška - !! Ať si ještě v tom stmívání Evropy užijeme!

Po nás přijde potopa. Ne, nechci být vtipný. Není to vtipné. Je to prostě pravda.

Harpyje 22.12.2009 12:32

Re: Pane Stefanovič.....

Mrkni se na to video: http://www.pi-news.net/2009/12/britische-toleranz/

Harpyje 22.12.2009 12:34

Re: Pane Stefanovič.....

Ten "Ježíšek" Vás ateistů je zrovna takový smyslu zbavený kýč jako Santa Claus, nebo Děda Mráz.

Ludva 22.12.2009 16:00

Re: Pane Stefanovič.....

Ale jděte, copak pohádky může číst jen ten, kdo jim věří ? Pro mě jsou hlavní symboly vánoc stromeček, jmelí a kapr. A Ježíška dětem neberu, tříbí fantazii lépe než Santa. Protože se za něj nikdo nepřevléká. Vážím si i Ježíše, jistě to myslel dobře a lidstvo hodně zkultivoval. I atheisti dovedou ocenit dobrého člověka.

F. Čech 22.12.2009 11:10

Autor vyprodukoval nesmyslný článek

Z jeho textu vůbec není jasné o co mu vlastně jde. Pozastavuje se nad nejrůznějšími názory na způsob slavení vánoc a je zjevně rozladěn z toho, že jsou rozdílné. To přece ale každý ví a ani autor nevysvětluje proč mu to vlastně vadí, Jeho názor na "vytlačování Ježíška" je dost absurdní, protože Ježíška nikdo nevytlačil a marketingové pojetí vánoc s globalizovaným Santa Klausem nemá v Česku šanci, stejně jako už dříve zcela pohořel podstatně více forzírovaný ruský produkt Děda Mráz.. Autor je tím co nazývá "obranou Ježíška" notně rozčarován a lidmi, kteří Vánoce slaví jako svátek narození Ježíše Krista je, jak se zdá, zcela otřesen.  Zdá se, že by Ježíška chtěl zakázat a křesťany, kteří vánoce slaví jako narození Krista předhazovat lvům jako ve Starém Římě. Celý jeho článek je úplný blábol a  autor v podstatě ani neví čí je a co chce. Ví jen co nechce. Nechce aby se slavily tradiční české vánoce s Ježíškem a to se mu asi nepodaří. Proto ta jeho naježenost! 

Jakub S. 22.12.2009 11:06

Ale proboha -

- to je dobývání do otevřených dveří - ?! Nikdo v mém okolí nic než Ježíška nevyznává. Kromě nás, co prožíváme taky chanuku, no. A v mém větším moravském městě v žádném marketu ani na hlavním náměstí žádný červenobílý dědek nechodí! Prostě ústup na plné čáře, jako dospělý Ježíšek = děda Mráz (Zápotonda v proslulém projevu, zachováno). A když už na to  p r i s t a l i (můj oblíbený slovakismus) i obchodníci - je vítěztví jasné, ne? Tak co co co, občane - ?8-o

DPS 22.12.2009 11:15

Re: Ale proboha -

Zkusím to ještě jednou: článek je o Facebooku, nikoli o tom, co se děje v našich městech. Má to ostatně jako první slovo v názvu.

Jakub S. 22.12.2009 11:20

Re: Ale proboha -

Ale jo, jasně.

whaler 22.12.2009 9:49

Ježíšek je naše tradice

Po dlouhém roce, vánoce zase, nepusťte do domu červený prase! Pusťte jen Ježíška, chlapečka milého, co plno dárků má a pindíka holého. Roznos dárků je jeho hobby, kdo z nás je zvědavý na smradlavé soby. Ježíšek vysoký asi půl pantu, napište na komín Nechceme Santu!

Šťastné a veselé vánoce.

Vodák 22.12.2009 9:43

proč

Nepochopil jsem co chtěl autor vlastně říct. Neznám nikoho v mém okolí, kdo by mluvil o Santa Klausovi. Všichni do jednoho, naprosto samozřejmě,  slaví Ježíška a nějaký boj se Santa klausem neustále připomínají media, která mají laciný námět, nebo je mi jedno z jakého důvodu. Nebýt podobných přiblblých článků, tak by o Santa Klausovi nikdo nevěděl. Přitom on za to nemůže, jestli američanům vyhovuje, proč ne? Proč stavět našeho Ježíška, Santa Klause, Dědu Mráze a já nevím koho proti sobě?

F..A.Kekule 22.12.2009 10:11

Re: proč

Bohužel nemáte tak docela pravdu. V dnešním světě, trvale masírovaném tím neodbytným mediem, zvaným televize, se mezi mnohými obyvateli, zvláště dětmi, pomalu ale jitě zakořeňuje všechno, co u nás nikdy domov nemělo. Začalo to tím příšerným kýčem, zvaným mažoretky a přes víceméně obchodními řetězci nadiktovaného Valentýna se dostáváme k Santovi. Během vánoc tisíckrát ukazovaný dovozový světec pomalu ale jistě ničí u dětí imaginárního Ježíška, který není vidět a tím pádem se nemůže popularizovat tak, jako kýčovitý Santa. Bohužel.

jiri 22.12.2009 11:00

Re: proč

A proc se Kukele nechas masirovat. Tak tu bednu vypni, nebo nedosahnes na ovladac?

Jakub S. 22.12.2009 11:08

Re: proč

Asi tak... a viz já výš. Žijeme asi v různých světech. A TV mi je ukradená. Jsem radio man, a program si volím. Punkt.

F..A.Kekule 22.12.2009 11:36

Re: proč

Ale jiri, ja se masirovat nenechavam, me jde o to, ze se masirovat nechavaji vetsinou male deti, ktere rodice vychovavaji prostrednictvim televize, aby se nemuseli namahat. Ty se asi masirovat nechavas, takze uz neumis cesky psat s hacky a carkami, ze. Takze abys rozumel, pisu pro tebe taky tak.

DPS 22.12.2009 10:41

Re: proč

A v podstatě o to autorovi šlo... o naprostou iracionalitu české potřeby chránit Ježíška před Santa Clausem hromadnými facebookovskými demonstracemi... Protože doma snad nikdo onoho červeného tlusťocha nemáme, nebo snad ano?

Plichta 22.12.2009 8:42

Odpověď

Musím se přiznat, že jsem také jaksi nepochopil, o co autorovi vlastně jde ...

Tak aspoň odpovím na neodbytnou otázku: ano, volám po zachování našich tradičních svátků a budu slavit Vánoce tak, jako naše babičky, nezapnu počítač, na mobilu vypnu Facebook (a i ICQ) a dám si kapra i přes to, že ho přes rok nemusím. A myslím si, že zdaleka nejsem sám.

A teď moje neodbytná otázka - proč by neměly jít tradice dohromady s používáním nástrojů, jako je Facebook a podobné?

Děda 1926 22.12.2009 6:16

Vraťte nám Ježíška ?

Trochu bych to poopravil: Vraťme si Ježíška!

HeHe 22.12.2009 6:28

Re: Vraťte nám Ježíška ?

Já jsem slavil včera 18:46 Slunovrat. Na Vánoce si dáme dárky a Ježíška ani Santu k tomu  nepotřebujeme.

RomanL 22.12.2009 8:51

Re: Vraťte nám Ježíška ?

... dřív jsem měl Ježíška, teď už mám taky slunovrat... ;-)

Děda 1926 22.12.2009 9:07

Re: Vraťte nám Ježíška ?

Dospělí Ježíška nepotřebují, ale:   Vy nemáte děti? Možná, že jste v dětství neprožil to krásné napětí, co mi ten Ježíšek přinese.Jinak Vánoce s právě narozeným děťátkem mi připadají krásnější, než s pupkatým dědkem v červeném hábitu.