18.1.2021 | Svátek má Vladislav


Diskuse k článku

ESEJ: Simone, Catherine a MeToo

V mediálním šílenství okolo koronaviru zaniká mnoho důležitých věcí, které ještě před pár měsíci hýbaly světem. Chtěl bych zde vypíchnout, propojit a okomentovat dvě z nich. Za prvé odsouzení Harvey Weinsteina na 23 let za znásilnění a za druhé premiéru (i když odloženou) další předělávky kreslených disneyovek - Mulan.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krásenský 1.4.2020 17:29

Zkoumat své hlubiny bez zápasu o holé přežití je planá snaha, která vede ke zvrácenostem. To je stav euroatlantické společnosti posledních sedmdesáti let, proto to tak dopadá. I autor se zaplétá do podivných kliček svých předpokladů i vývodů. Totiž i ta zostouzená "měšťácká" morálka je lepší než maxistická či nacistická nebo dnešní amorálka liberálů. Svět bez zábran ve kterém vždy vítězí všeho schopný a ke všemu ochotný.

V. Podracký 1.4.2020 16:54

Každá společnost zakotví v takovém řádu, který se vývojově ustálí jako nejproduktivnější. A to bez ohledu na pokrytectví nebo cokoliv jiného. Evropská etnika zakotvila v takovém řádu, který vyhovoval obrovskému rozviji prostředků, který nastal a území, které se otevíralo. Tento řád vytvářel velké rodiny, obrovskou porodnost a zaplavení světa přípalem svých potomků. Dnešní morální pravidla jsou pokleslá, vedou k vymírání a zániku evropských plemen. Ony si to ještě neuvědomují, ale způsob života nastavený modernitním řádem vede k jejich konci.

J. Kanioková 1.4.2020 16:33

1*****

R. Langer 1.4.2020 15:02

Počkat, a ona ho snad obvinila některá "z doby nedávné"? Já si nějak nepamatuji, že by se něco "nového" provalilo. Ale zase jsem to tak nesladoval...

R. Gramblička 1.4.2020 12:49

Weistein to ale nepáchal kdysi dávno, ale setrvale, průběžně až do doby, kdy se to provalilo. Jen pak vylezli na něj i kauzy dávné.

Takže ano, Weinstein je prase

F. Grossmann 1.4.2020 11:21

Sartre jezdil po světě se svoji partnerkou podle toho,jakou filozofii nebo politický názor momentálně zastával. Patřil, stejně jako jeho partnerka, do skupiny francouzských levicových intelektuálů, kteří tolerovali, nebo přímo schvalovali justiční vraždy v komunistických režimech. Do této francouzské intelektuální elity patřili na př.Malraux, Aragon, Mauriac. To trvalo zhruba do r.1956-57. A tak Sartre s partnerkou byli v SSSR, Maďarsku, ČSR, Kubě a dalších zemích východního bloku. Skoro všude měl Sartre milenku, která většinou patřila k jeho doprovodu z hostitelské země. Madam Beauvoir mu toto trpěla. Doufám, že všechno dokázala ve svých knihách zohlednit.

J. Fridrich 1.4.2020 10:50

Souhlas..

J. Nevrkla 1.4.2020 10:44

Přesně to jsem si taky říkal.

Autorovi to není divné?

M. Krátký 1.4.2020 10:23

Naprostý souhlas a můj setrvalý odpor k "módním vlnám" typu Me Too. Jen mi tam nepasuje věta : "Weinstein je nepochybně vinen a patří za mříže" - soudit starého chlapa za to, že mu "herečky" před dávnou a promlčenou dobou lezly do postele a vošukaly ho ?!?!?!

R. Gramblička 1.4.2020 7:37

Zajímavý pohled, díky za článek

J. Jurax 1.4.2020 0:43

No ... aspoň to není o koronaviru ...