30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

ESEJ : Kdo že se má vrátit do hrobu?

Jasná páka: rozvrat společenských a státních struktur, který místy nabírá podobu války všech proti všem, je pouhou projekcí jiného rozvratu – zborcení hodnotových a psychologických stereotypů, na nichž stál světový řád jako na bájných velrybách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bowman 21.7.2021 13:42

Zlé časy tvoří silné muže.

Silní muži tvoří dobré časy.

Dobré časy tvoří slabé muže.

Slabí muži tvoří zlé časy.

Hádejte, ve které fázi jsme.

Jsou tři druhy lidí. Dicks, Pussies a Assholes. Pussies jsou jen kousek od Assholes (film Team America )

My žijeme ve věku Pussies. pře-Feminizace společnosti. Jing a Jang rovnováha je narušena. Sociální média jsou místem pro drby a sebe-prezentaci jako na molu - typicky feminní kratochvíle. (nemluvíme jen o lidech s vaječníky ale všech bez proverbiálních varlat)

Není náhoda, že maskulinita je pod těžkou palbou. A bílý heterosexuální muž je vyvrhel číslo jedna.

D. Bowman 21.7.2021 13:32

O autismus se rozhodně nejedná. Autisti jsou politicky nekorektní a nestádní. Ti o nichž autor píše, se snaží začlenit do stáda a být pozitivně vnímáni okolím, právě tím předváděním svých "morálních" sluníčkových ctností a názorů tzv. virtue signalling.

Paretovo pravidlo. 80% lidí jsou nezodpovědní, a ne-příliš inteligentní a rozhodně nemoudří lidé. Internet jim dal hlas. Ale ne že, by ho před tím neměli. Většina novinářů byli a jsou úplně stejný materiál, ikdyž třeba více sofistikovaní ale o to nebezpečnější. Teď si aspoň můžu vybrat a jít přímo ke kvalitě a ne vyzobávat pralinky z ČT nebo Lidovek.

R. Langer 21.7.2021 13:21

Dobré! Jenom to týrání králíků na závěr bych vynechal. Měli by se zásadně týrat jenom sami mezi sebou navzájem! ;-D

J. Vavrochová 21.7.2021 13:00

Skvělé, výstižné! Bohužel, výstižné až moc.R^R^R^

M. Valenta 21.7.2021 13:14

Zase samé jedničky Vašku! A není to moc?

S. Zemitý 21.7.2021 11:18

Výborný text, říká sova Klepetko a pochvaluje si, jak se zasmál. S první částí sdělení souhlasím, s druhou jsem v kolizi: mne rozbolel žaludek. A pak znova, když jsem si přečetl reakci Rybnické. A pak potřetí, když jsem si uvědomil, že na NP ti, kterých se Jefimovy postřehy týkají, nechodí. Tudíž neví, vědět nechtějí a se změnou k lepšímu počítat nelze. A pak počtvrté při nahlédnutí do časů budoucích, kterých jsou časy prezentní předzvěstí.

J. Vavrochová 21.7.2021 13:01

R^R^R^

V. Klepetko 21.7.2021 16:03

Ten text je opravdu výborný - a ten můj noční smích byl zjevně nepatřičný, ty věci jsou příliš vážné a v některých ohledech snad i tragické...Možná bych se měl omluvit. Ale nemohl jsem si pomoci, když on ten Jefim tu věc vystihnul natolik vtipně a trefně! - čtu ty řádky znovu a i teď se usmívám -

"...Podezíráme očkovací látku z možných vzdálených účinků, které se projeví za pár let, ale ochotně polykáme jakési kozí bobky posbírané v tajemných vysokohorských jeskyních Číny, neznámo kde balené do magických krabiček s okrasným tibetským zaříkávadlem a objednané přes internetovou firmu zapsanou na Kajmanských ostrovech..."

Trefné!

:-)

H. Rybnická 21.7.2021 10:47

Mnoho slov a minimum obsahu.

J. Zika 21.7.2021 10:56

Ale, ale, neozvala se náhodou potrefená husa? Tak dlouhé, žádné jasné závěry... nepíše autor snad právě o takových neschopných si z takového "předlouhého" čtení odnést poselství??....:-P

J. Matuška 21.7.2021 13:16

R^

R. Langer 21.7.2021 13:13

Ano, je to na vás moc složité, to chápeme. ;-D

V. Pavelka 21.7.2021 19:01

Je to hutné , vtipné, k věci a době, jak nakopnuté placírkou ! Díky p. Fištejn ,

P. Milan 21.7.2021 21:10

Závada na vašem přijímači.

J. Jurax 21.7.2021 21:33

Mýlíte se.

Obsahu je tam dost. Ale nekonvenuje Vám ... :-)

M. Ih 21.7.2021 10:30

Jefime, díky!!! Nejlepší a nejpoctivější facebook je mezi kamarády face to face, ne twitter to twitter. Proto jdu s těmi svými odpoledne na pivo do hospody, tam ti blbci nejsou ani vidět, ani slyšet.

P. Kubáč 21.7.2021 10:13

Podle pár posledních článků mám pocit, že panu Fištějnovi začalo být fuk, co si o něm myslí žurnalistická sociální bublina, nebo mu to fuk není, ale oni o něm už smýšlí špatně tak jako tak.

Takhle o 180 stupňů "obrácené" články od profesionálního novináře - jsem naposledy četl v 90. letech.

M. Valenta 21.7.2021 10:24

Máte pravdu, ta změna kurzu je nepřehlédnutelná.

D. Bowman 21.7.2021 14:06

Pan Fištejn vidí ten pr-ser do kterého se řítíme. Spousta lidí zemře a pak ještě víc, až se kyvadlo zhoupne zpět.

Vědí to i moci-páni. Proto se nás snaží pacifikovat, kde se dá (covid, strašení náckama atd.) nebo dokonce doslova vykleštit viz transgender lobby.

Ale vlastně to jenom zhoršujou. Ruone to a pak nepřijdou jen o koryta ale dost možná i o víc.....a spousta z nás taky.

M. Sedláček 21.7.2021 14:11

Čtu ho v Reflexu pravidelně a žádnou otočku nevidím.

P. Pepax 21.7.2021 10:12

Skvělý článek.

V. Heidlerová 21.7.2021 10:00

Vynikající, díky, že Jefim Fištejn je náš skvělý žurnalista!! Nejlepší.V

V. Mokrý 21.7.2021 12:19

Nepřechválit !

Se mu trochu rozsvítilo.

J. Ganaur 21.7.2021 9:58

R^ Jako vždy!:-)

P. Milan 21.7.2021 9:33

DOST dobrý (bohužel).

J. Krásenský 21.7.2021 9:07

Mne zaujalo toto: "Infantilizace, hromadné dětinštění, představa, že ti, kteří teprve rozum berou, vědí něco, co je dospělému intelektu skryto, je jen jedním, avšak názorným projevem těchto zánikových trendů. Svým způsobem je to nevědomá rezignace na klasickou, „aristotelovskou“ logiku uvažování".

M. Pivoda 21.7.2021 7:59

Zkušený žurnalista, jakým je Jefim Fištejn, určitě umístil nejdůležitější myšlenky své úvahy do závěrečného odstavce svého článku. A co tam moudrý Fištejn napsal?

"... a své teorie vyzkoušeli nejdřív na králících, než z nich udělají povinné školní disciplíny ..."

Hm. A nedocházelo by to fakticky k horšímu týrání zvířat, než k týrání, které, si ta zvířata vytrpí na jatkách?

M. Pivoda 21.7.2021 8:43

Gramatické chyby dodatečně neopravuji. Čtenář to zvládne sám.

V. Heidlerová 21.7.2021 10:03

Ale když je toho moc, tak by se s tím mělo něco dělat. Pranýřovat, opravovat, poučovat. Už teď čeština trpí.

M. Pivoda 21.7.2021 10:07

Ty chyby nevznikají z neznalosti gramatiky, ale z důvodů rychlosti reakce při internetové diskusi.