25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

ESEJ: Covid a synergie zhoubných idejí

My – ekonomové a zástupci dalších společenskovědních oborů – nezkoumáme medicínské souvislosti či zákonitosti této nové nemoci, ale na základě pozorného sledování i medicínských dat sdílíme názor, že tato nemoc nemá hrůzné projevy velkých pandemií minulosti a že se tato nemoc drtivé většině našich spoluobčanů nezdá být fatálně nebezpečná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pavelka 9.10.2020 15:43

Že by závan normálna bez Covidu..Osazenstvo ČT bude trpět abstákem až Covid skončí, z toho už se nedostanou!Dodnes se vrhají na zprávy z Londýna a přehrabují poznámky s Brexitem !Celý rok si píchali BrexitEUEU;-)

P. Brich 9.10.2020 12:58

Zakopaný pes bude nejspíš v tom, že si lidé stále více zvykají odpovědnost za sebe a svůj život přenášet na jiné, nejlépe na stát a jeho orgány. Stát může za všechno a naopak je povinen zajistit jim veškeré nároky a požadavky, neb je to jejich lidským právem. Lidé pak nepotřebují kritické myšlení a znalosti získané vzděláním a každodenní starostí o svůj život a jako nepotřebného balastu se toho zbavují, např. matematiky - pro začátek. Jediné dovednosti a znalosti, které potřebují, jsou, jak stát co nejvíce podojit.

Druhou stranou mince pak je, že to, co vychází z rozhlasu, mluvících hlav v TV a je státem a jeho orgány vytištěno, pak berou jako slovo boží, o němž je hřích uvažovat, natož diskutovat.

Jak jinak si vysvětlit 3,14čoviny jako solární elektrárny a větrníky v oblastech, kde není příliš slunce a zafouká jen občas, pěstování rostlin jen proto, aby mohly být spáleny v motorech a bioplynkách, záchranu planety před klimatickými změnami, atd. Stačí jen, je protlačit medii.

Stát pak vydává befehl na všechno a nemyslící stádo jako jeden oslík zakývá hlavou a na znamení poslušnosti zahrabe kopýtkem v písku. Jediné, na co se zmůže je zastřihat ušima. A kdo poslušně nekývá a nehrabe kopýtkem je stádem pranýřován.:-(

Komunikace mezi státem a lidmi se tím zjednodušuje: tvé slovo budiž jen ano, ano nebo, ne, ne. Přičemž to druhé je nežádoucí.;-O

A. Forman 9.10.2020 13:14

Pane Brichu, ale stát přímo nabízí, aby lidé přenášeli zodpovědnost na státní instituce ! A na tuto službu má stát systém výpalného - daně, coby prostředek krádeže ze zákona.

P. Brich 9.10.2020 14:07

Nevím, jak daněmi přenášíte zodpovědnost na státní instituce? Myslíte policii, armádu, hasiče? Ty si daněmi platíme, jakož i další státní a soudní instituce. To je v pořádku. Horší je, když to plnění ze strany státu pokulhává. Ale psal jsem o něčem jiném, ne že budete ozbrojen držet strážní službu u své rodiny.

Že stát nabízí, aby na něj lidé přenášeli zodpovědnost?

Bodejť ne! Usnadňuje to manipulaci a vládnutí.

J. Plzák 9.10.2020 11:52

"Zastánci konspiračních teorií se tak paradoxně dostávají do stejné lodi se sociálními inženýry a globalisty, kteří rovněž věří v možnost formování světa podle své vůle a přání."

Když farmaceutické koncerny a WHO libovolně mění, za blahosklonné podpory Číny, definici pandemie, tak je to co? Je to pokus o uvedené a z části jasnozřivost. To ještě zdaleka nejsem sociální inženýr.

M. Boháček 9.10.2020 11:46

Covid počty od Michala Branda:

Tak jedno takové matematické „koronavirové“ překvapení dnes pro Vás mám.

Aneb – spolehlivost testů z pohledu matematiky

Test PCR, který se využívá v současné Covidhysterii, není přesný. Využívá technologie replikace částí RNA virů ze vzorku. Každá replikace má svoji nepřesnost, žádná kopie není absolutně přesná.

Více zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Polymerase_chain_reaction#Limitations

Řada dalších odkazů na zdroje a na diskuse odborníků, lékařů a vědců o nepřesnosti a naprosté nevhodnosti testů PCR jako jediného rozhodujícího kritéria (k čemuž dochází v dnešní Covidpanické době) je uvedena v mých předchozích článcích „Běžte už s Covidem do prdele, I – III“.

(Mj. v USA je více než 90 různých protokolů PCR testů [postupů provedení a vyhodnocení] a odborníci již před dnešní Covidhysterií vedli spory o jejich přesnosti. Ale to není hlavním tématem dnešní analýzy.) PCR testy mají dva hlavní parametry – specifičnost a citlivost (můj překlad termínů „specificity“ a „sensitivity“). Specifičnost (specificity) znamená, nakolik je test přesný v tom, že identifikuje jako pozitivní jen a výhradně nález RNA hledaného/testovaného viru. Citlivost (sensitivity) pak znamená, nakolik je test přesný v tom, že identifikuje jako pozitivní všechny vzorky obsahující RNA hledaného/testovaného viru. Testy PCR nejsou stoprocentní ani v jednom z parametrů. Udává se většinou, že Specifičnost je okolo 95% a Citlivost okolo 80%. Citlivost 80% znamená, že ze 100 provedených a objektivně, skutečně pozitivních vzorků, jich je jako pozitivních vyhodnoceno testem jen 80 a 20 vzorků je označeno chybně jako negativní. Specifičnost okolo 95% znamená, že ze 100 provedených a objektivně, skutečně negativních vzorků jich bude 5 chybně vyhodnoceno jako pozitivní. Na první pohled se zdá, že je mnohem větší riziko, že budou objektivně pozitivní vzorky chybně označeny jako negativní, než riziko, že objektivně negativní vzorky budou chybně označeny jak

M. Boháček 9.10.2020 11:46

...pokračovanie

Citlivost je zmíněných 80%, Specifičnost zmíněných 95%.

Ještě si myslíte, že mnohem více pozitivních přehlédnete než negativních falešně označíte jako pozitivní? Nu, není tomu tak, jak by řekl stařičký profesor z filmu Marečku, podejte mi pero.

V našem případě je 400 objektivně pozitivních a z nich 80 bude chybně označeno jako negativní (20% z 400 objektivně pozitivních). Testy tak označí jako pozitivní 320 testovaných a objektivně pozitivních vzorků. Z objektivně negativních 9 600 vzorků jich test označí chybně jako pozitivní celkem 480 vzorků. (Specifičnost je 95%, takže z 9 600 objektivně negativních vzorků jich bude 5% chybně označeno jako pozitivní. 5% z 9 600 vzorků je 480 vzorků.)

Výsledek?

Celkem máte 800 pozitivních výsledků testů, ale reálně, objektivně pozitivních vzorků máte jen 400 vzorků. Máte dvakrát tolik „pozitivních testů“, dvakrát tolik „nakažených“, dvakrát tolik „nemocných“. než kolik jich je ve skutečnosti. A zároveň máte v celkových pozitivních výsledcích celých 60% falešně pozitivních výsledků a jen 40% správně pozitivních výsledků.

Kouzlo? Myslíte, že lžu? Ne. To je matematika. A matematika nikdy nelže. Klidně si to přepočítejte. Klidně si to milionkrát přepočítejte. 8-) Matematika nikdy nelže. Proto také multikulturalisté, neomarxisté, bojovníci „proti rasismu“, prostě celá extrémistická anti-bělošská a a anti-civilizační levice matematiku tolik nenávidí. Proto vztekle označují matematiku jako výraz a nástroj „bělošské nadřazenosti“. Protože matematika je přesná a nemilosrdná. Nezná ani bratra ani sestru a popisuje náš svět a vesmír přesně takové, jaké jsou. Bez ohledu na ideologie. Bez ohledu na pocity a pocitečky nějakých uřvaných menšin. Matematika nezná ani bratra ani sestru. Matematika nezná ani Prymulu. A Prymula očividně nezná ji. A ani ji znát nechce. Tedy kromě matematiky tržeb firmy jeho dcery z vakcín – třeba již brzy i z vakcín na Covid.

M. Boháček 9.10.2020 11:48

Tak to neúplne skopírovalo text. :-(

Tu, v odkaze je ten výpočet falošnej pozitivity celý.

https://pravyprostor.cz/matematika-koronavirus-a-belosska-nadrazenost/

P. Moravčík 9.10.2020 17:23

Je mi ľúto, ale máte pravdu len čiastočne. Citlivosť a špecifičnosť testov sa môže líšiť v závislosti od kvalíty ich producenta (a zlyhať môže aj renomovaný výrobca). Laboratórium má zaviesť metodiku až vtedy, keď urobí štatisticky významné porovnanie výsledkov pôvodného (overeného) a nového testu. Ako príklad: u nás sme prešli na ekonomickejší, výhodnejší a presnejší spôsob vyhodnocovania bakteriálnej infekcie moču prietokovou cytometriou až po 2500 paralelne vyšetrených vzorkách. V našom laboratóriu paralelne vyšetrili COVID vzorky viacerými setmi, nakoniec ostali pri českom teste, ktorý vykazoval najvyššiu opakovateľnosť. Dnes je už všade vyšetrenie štandardizované na najvyššom možnom štandarde, inak si pracovisko utŕži blamáž. Čisto matematický výpočet bez zohľadnenia ďalších parametrov a podmienok môže skôr s matematickou presnosťou zavádzať. Chcieť stopercentnú spoľahlivosť ľudského výtvoru je, prepáčte, naivita najvyššieho rangu. Okrem toho, nič na svete nie je stopercentné, možno len to, že smrť si na nás všetkých počká.

Alebo sa na to vykašleme, zavrieme oči a budeme si myslieť, že keď je tma, vírus nás neuvidí? Všetko len ofrflať veci nepomôže.

P. Brich 9.10.2020 11:30

Kdyby se ten testovací cirkus prováděl i na chřipku, nejspíš by covid-19 nad těmi čísly zbledl závistí.

Všimli jste si, že už se ani moc nevysvětluje a nezdůvodňuje, ale befehl ist befehl. A straší se na podporu jen čísly?

J. Jirka 9.10.2020 13:35

A kdyby se testovalo na virus Herpes simplex (98% nakažených), svět by strachy radši spáchal sebevraždu.

M. Kosejk 9.10.2020 11:09

No... Dosavadní data ale ukazují, že země, které na jaře nesáhly k restrikcím, jsou na tom teď hůře.

Nejen, že jim ekonomika taky jde do kélu, ale navíc se jim tam i zvýšila celková úmrtnost. Vypadá to tedy, že řízené “vypínání“ ekonomky je lepší než neřízené (pokud si ovšem potom nevyřvete úplné uvolnění všeho a nespláchnete veškeré snažení do kýblu – jako u nás v ČR).

Jo a existují dva typy riskování:

1) Když riskujete jen svůj život.

2) Když svým riskem riskujete i životy druhých. Což samozřejmě nezajímá sociopaty. Sociopat hledí jen na sebe a na své tužby (a tomuto egoismu říká svoboda). :-)

V. Svoboda 9.10.2020 12:17

Choroby fungují jako kůrovec. Oslabené napadne a zlikviduje, zdraví přežijí. Takto prosím funguje příroda. Řešením tedy není plošné vypnutí ekonomiky, ale informace pro staré a nemocné aby se co nejvíce izolovali. A tato opatření aplikovat tam, kde se staří bránit nemohou t.j. v domovech důchodců. To poslední se zjevně nekonalo. Jinak pokud by jste se chtěl chovat odpovědně vůči ostatním tak jedině s respirátorem FFP3. Hadr nebo papír přes hubu u virových onemocnění nic neřeší.

M. Kosejk 9.10.2020 13:12

Pokud se nakazí velká část populace, tak žádnou skupinu už neochráníte. Jenže tohle je, jak se zdá, pro mnohé stále nepochopitelné.

Jo a pokud máte tyhle názory, tak doufám, že ani nepáchnete k lékaři. Prostě v případě vaší nemoci nechte úřadovat přírodu - a pokorně chcípněte bez pomoci medicíny, vy hrdino. :-)

V. Svoboda 9.10.2020 14:36

Až moje svíčka dohoří nikdo tomu nezabrání. Všichni jsme smrtelní i Vy někdy umřete nebo chípnete podle Vašeho žargonu.

V. Petr 9.10.2020 20:26

R^R^R^

V. Čermák 9.10.2020 10:52

Jakmile mluví Václav Klaus o Svobodě, z 99% se jedná o Svévoli, tedy svobodu ničím neomezenou a tudíž Nezodpovědnou neochotnou se podřídit zvoleným autoritám. A právě tato Svoboda bez Omezení, kterou vyznává zejména ta mladší polovina lidí doplněná kverulanty ze starších je příčinou problémů současnosti...Rv

A. Forman 9.10.2020 11:15

Človíčku, plácáte hlouposti.......

L. Novák 9.10.2020 15:39

Blb-toš Čermák je Babišův internetový prd. Nejspíš placený. Zadarmo by takové blbosti mohl hlásat jenom rudý hňup. :-P

V. Pavelka 9.10.2020 16:06

Všichni v tom mají takovej hokej , že nejlepší bude jít za píštalou Krysaře Prymuly;-)R^[>-]

J. Plzák 9.10.2020 11:57

Nepatřím do mladší poloviny lidí, ale přesto vyznávám takovou svobodu, která je bezmezná až na to, že neškodí mému okolí.

J. Uzel 9.10.2020 16:36

To jakože "svoboda je poznaná nutnost"? Kuwa, kde už jsem to jen slyšel..?;-D

K. Wágner 9.10.2020 10:16

Primář Aleš Chrdle, spoluautor Výzvy z první linie, v níž se lékaři ohrazují proti podceňování koronaviru, promluvil: „Od jara prošlo naším oddělením 190 pacientů s covidem. Většina lidí, co nakonec zemřeli, dorazila do nemocnice po svých. S tím, že se jim trochu hůř dýchá, horečka je hrozná a je jim špatně. A po dvou třech dnech jdou na intenzivní péči a po dalších dvou třech dnech mohou být v kritickém stavu. Je to opravdu ruská ruleta,“ říká primář infekčního oddělení českobudějovické nemocnice Aleš Chrdle.

Š. Hašek 9.10.2020 10:27

Tedy jako chřipka ......

Odpoledne jura, ráno jak prošlý mlátičkou. I nebo jinak. I jak po zkažených chlebíčkách z bufetu. Organismus několika procent to nevydrží.

Osobně pozoruji, že u mě se chřipajzna už taky prodloužila. Ve třiceti jsem o ní skoro nevěděl, v poslední dobách se vykecává i dva tejdny ....... Aspoň si něco přečtu .....

To, že chřipka je nejednoduchá a zákeřná, to mi kdys říkala i starší ségra. Brácha jejího muže jest lékař, hodně velká šajba. A chytrá, vzdělaná.

M. Kosejk 9.10.2020 11:13

1) Chřipka není ani zdaleka tak nakažlivá.

2) Chřipka nezanechává na člověku takové spektrum dlouhodobých (a možná trvalých) následků.

3) Proti chřipce existuje očkování.

P. Brich 9.10.2020 11:23

Vzhledem k virulenci chřipkového viru je to očkování proti jeho předchozí konfiguraci. Není-li ta nová příliš jiná, může být i účinné. Nelze ani vyloučit psychické vlivy.

M. Kosejk 9.10.2020 11:27

V posledních letech se jim ale rozhodně daří kvalifikovaně odhadnout, na jaký typ kmenu mají tu vakcínu uzpůsobit.

Protože chřipku už zkrátka známe (narozdíl od tohoto viru).

J. Jirka 9.10.2020 13:13

> 1) Chřipka není ani zdaleka tak nakažlivá. <

Tak proto se jí při poslední chřipkové epidemii nakazila 1/4 (2.500.000 - odhad prof. Prymuly z roku 2019) veškerého obyvatelstva naší země, zatímco koronavirem přes urputnou snahu všech rouškofobů necelých 100.000. Teď už to konečně chápu...

L. Novák 9.10.2020 15:43

Tak vy jste se pasoval na rouškofoba? A nebo už nevíte, co melete? ;-D

J. Ptáček 9.10.2020 9:46

Autoři zasvěceně rozebírají covid a jeho příčiny a vesměs mají pravdu. Ale ve svatém nadšení zapomínají na jednu hlavní příčinu (pominu-li nepořádek a lumpárny Říše středu jako původce katastrofy): NEDOSTATEK POKORY. A není to jen otřepaná fráze. Návrat k pokoře může být i nejúčinnější lék.