2.3.2024 | Svátek má Anežka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Stredocech 22.6.2007 9:11

A zase má obligátní otázka na pana Moldana, považujete hrozbu

globálního oteplování za natolik vážnou, že byste pro omezení emisí CO2 byl ochoten podpořit rozvoj jaderné energetiky?

Pokud ne, nepovažuji zase já hrozbu globálního oteplování za natolik vážnou, abych byl ochoten na Vámi navrhované nesmysly vynaložit jedinou korunu.

MPL 22.6.2007 13:39

Re: A zase má obligátní otázka na pana Moldana, považujete hrozbu

Ty nesmysly platíme už teď  v dotacích na VE, FVE (dotace na stavbu i na výkup el. energie). Nyní to ještě "vylepší" ekologické daně (zatím to vypadá na vše kromě plynu). 40 let vlády jedné strany nás  posunulo ekonomicky do zadele. Kam nás přivedou některé zelené nesmysly jako např. "ano" pro VE a FVE a "ne" pro jádro, můžeme vidět už teď v okolních něměcky mluvících státech - nemají dostatek el. energie a musí ji  kupovat, zatím i od nás.

Ludva 22.6.2007 21:03

Re: A zase má obligátní otázka na pana Moldana, považujete hrozbu

Jádro je sice bezemisní, ale zásoby jaderných paliv jsou menší než fosilních. A množivé rektory, které by zásoby znásobili nejsou ještě technicky zcela dořešené. A o jaderné fúzi si skeptici myslí, že nebude schopná komerčního provozu nikdy. Moc optimisticky to nevypadá.

Postrach 23.6.2007 2:05

Re: Re: A zase má obligátní otázka na pana Moldana, považujete hrozbu

To není tak úplně pravda. Zásoby, o nichž mluvíte, jsou vázány na ceny před pár lety. Už při současných cenách je zásob uranu výrazně víc. Jde o obvyklé zaměňování zásob a ekonomicky (za danou cenu) těžitelných zásob.

Ludva 23.6.2007 14:12

Re: Re: Re: A zase má obligátní otázka na pana Moldana, považujete hrozbu

Uvádí se, že zásoby uranu pro reaktory současného typu stačí na 65 let, přičemž podíl na výrobě energie mají jen 7 %. To je jeden z důvodů, proč Německo ustupuje od jádra. Nadějí se stává Indie, kde staví množivý reaktor a  výhledově sledují používání thoria. I když zatím thoriový reaktor existuje jen na papíře. Ale máte pravdu, možná mám zastaralé informace anebo pocházejí od zelených.

Postrach 24.6.2007 2:00

Re: Re: Re: Re: A zase má obligátní otázka na pana Moldana, považujete hrozbu

Tohle skutečně platilo při cenách před pár lety. podle matrriálu z roku 92 byly tehdy známé zásoby do roko 2030 při tehdejším růstu produkce a cenáck 130 dolarů za kilo kysličníku uranu. V té době se zastavilo hledání nových ložisek. Dneska cena roste a úměrně tomu rostou těžitelné sásoby. Poslední údaj co jsem našel mluví o 150 letech.

JK jiny 21.6.2007 22:48

...o vodiku mluvi ti...

...co z nej maji penize. Protoze se do nej ma jinak milovana EU zblaznila. Technicky jde o nesmirne problematickou zalezitost (vodikove krehnuti kovu, velky tlak, zbychom s sebou vezli aspon trochu rozumne mnozstvi vodiku, zkapalnenim se ztrati vyrazna cast energie... dnesni vodik je navic prevazne delan z fosilnich paliv). Pro prirodu je mozne udelat hodne navratem k jaderne energii (ovsem ministr napojeny na plynarskou lobby to tezko udela), co lze resit elektricky, resit elektricky. Nezavrhovat akumulatory a mikroturbinky pro napr. autobusy. Jenze o tom se tezko dela velka veda a cerpaji se na to granty....

Ludva 22.6.2007 10:12

Re: ...o vodiku mluvi ti...

Skvělá představa pana Moldana, jak si každá domácnost vyrábí ze slunečních baterií vodík, jak si ho skladuje a používá. Kdo někdy pracoval s vodíkem, ví  že továrna má problém s bezpečnou manipulací, natož domácnost. Byla by to možná cesta - k cestě do povětří po výbuchu.

MPL 22.6.2007 13:49

Re: ...o vodiku mluvi ti...

Mnozí "vodíkoví" skeptici tvrdí, že cesta přes vodík nejspíš taky nepovede. Běžné úniky při výrobě a distribuci velkého možství vodíku by mohly zničit ozonovou vrstvu. 

M.S. 21.6.2007 21:34

Trochu méně pokrytectví pane senátore

Cit.:"Naprostá většina z nás dobře ví, co to znamená chovat se přátelsky k životnímu prostředí: ..." ovšem kromě těch, kteří to nejvíce propagují jako Al Gore, M.Bursík a poučují jiné a sami ve svých palácích kážou vodu a pijí víno.

Cit.:"Je však zřejmé, že omezení emisí skleníkových plynů ze spalování fosilních paliv je jediným zásadním zmírňujícím opatřením"

Snad vám pane senátore je jasné, že to opatření musíme udělat hned a ne čekat, až někdy  "...problematické a neúčinné větrné a FV elektrárny,  biopaliva ... a další" budou vyrábět vodík jako univerzální palivo. Musím vám připomenout, že t.zv. obnovitelné zdroje nejsou samy schopny provozu bez akumulačních a regulačních  zdrojů a na jejich výrobu je třeba mnoho energie, kterou nejsou samy vyrobit.

Zapoměl jste uvést, že jedinou možností jak snížit skleníkové plyny je zastavit  výstavbu nových uhelných elektráren a ponechat těžbu jen pro nutnou regulaci elektrizační soustavy a chemii a pro příští generace. Jako náhradu za uhlí neprodleně zahájit dostavbu dalších bloků Temelína a přípravu výstavby další jaderné elektrárny, jako nejčistšího zdroje, který je v celostátním rozsahu k dispozici.

Jste senátor, tak byste se měl vzdát své nereálné ideologie a usilovat o reálné řešení ve prospěch příroda a společnosti.

bd 21.6.2007 22:22

Re: Trochu méně pokrytectví pane senátore

No to se asi načekáte, jen pro ilustraci zde jsou dva linky ze zdola citovaného seznamu 'vědeckých' prací:

http://www.czp.cuni.cz/Osoby/Moldan/Publikace/t141.htm

http://www.czp.cuni.cz/Osoby/Moldan/Publikace/t142.htm

M.S. 21.6.2007 22:52

Re: Re: Trochu méně pokrytectví pane senátore

Díky za upozornění. To čtení je otřesné. Pokud tento člověk se pasuje do role "profesora VŠ", tak bůh s námi.

Stredocech 22.6.2007 12:37

Re: Re: Re: Trochu méně pokrytectví pane senátore

No, když se Trofim Denisovič Lysenko mohl stát akademikem...

Corsini 22.6.2007 8:37

Re: Re: Trochu méně pokrytectví pane senátore

To je teda síla 8-o Za toto by se nemusela stydět žádná jihočeská slepice!

B.H. 21.6.2007 19:28

zajimave

Je zajimave, ze nekteri udajni milovnici krasne priody zde vehementne broji proti jeji zachrane. Mam konkretne namysli pana I.L. Mozna, ze na svem web-u bude za par let pozorovat jen hole kopce bez lesu a v zime shnilou travu misto snehu. Takove lidi opravdu nechapu8-oRv

I.L. 21.6.2007 19:35

Re: zajimave

Myslite fakt, ze to globalni ochlazeni bude tak silne? Ja se spis bojim invaze  lesa i na hrebeny nasich hor, nebezpeci oteplovani v tomto nepodcenuji. Snad  pomuze lidska

iniciativa - umele zasnezovani a umele laviny  prave v tech prirodne nejcennejsich mistech nasi arktoalpinske tajgy a tundry (Y)

B.H. 21.6.2007 19:59

Re: Re: zajimave

Beru to tak, ze jste pod silnym vlivem "genia" Motla. Skoda, ze vam chybi vlastni ruzumny usudek;-(

Ladislav N. 22.6.2007 6:34

Re: Re: Re: zajimave

A není to s tím "rozumným úsudkem" naopak? Myslím problém u vás... :-/

balthasar 21.6.2007 21:23

Re: Re: zajimave

Aha, další kterej věří spolu s Neználkem na nové nevyčerpatelné a levné zdroje energie .. umělé laviny :-o

honzak 21.6.2007 20:35

Re: zajimave

hele frajere, na HYDRONET nešahej! Je to velmi prospěšná iniciativa. Zkus se podívat doarchivů.

B.H. 21.6.2007 21:29

Re: Re: zajimave

Dekuji za informaci - jsem tam registrovan. Ovsem existuje tam silna cenzura, coz samozrejme mnohe vypovida o I.L. Rv

I.L. 22.6.2007 0:56

Re: Re: Re: zajimave

Cenzura? Jsme soukromy, z prispevku nekolika malo  ucastniku financovany  spolek snazici se o jisty, pomerne  jasne viditelny  cil. (Ktery se  se muze v prubehu casu menit  -  vic, nez  personalni  slozeni  spolku :- )  Navstevnici prinasejici konkretni vklad a podporu (treba  i jen  slovni :-)  rozvoji projektu maji jisteze svobodu formulovat i nazory, ktere nekonvenuji dalsim  ucastnikum. Na druhe strane,  snahy "svobodne" zlehcovat a  zesmesnovat  nase usili (ktere stoji hodne casu a penez)  projevovane typicky navstevniky  z "konkurencnich" instituci  davajicimi najevo  touhu mentorovat, ne  prispet  (treba i   jen  uzitecnou informaci)  rozvoji projektu se  snazime potlacit. Co je na tomhle nepochopitelneho?

Momentalne ale  na nase stranky nikoho nezvu, mame ted mnoho vypadku a malo

casu je odstranovat.

AeroKarel 21.6.2007 18:49

Já se snažím neplýtvat

z vlastní, v podstatě vrozené nelásky k plýtvání.

Ale největší chuť plýtvat dostanu, když mi to někdo zakazuje.

Zákony, buzerací ........

B.H. 21.6.2007 19:23

Re: Já se snažím neplýtvat

To je logika jak od Einsteina :-D. Vzdyt vam by takovy zakon vubec neublizil, kdyz uz se jim ridite, nemyslite?? Odpovim si sam: NEMYSLITE !!

honzak 21.6.2007 20:07

Re: Re: Já se snažím neplýtvat

synku, zamysli se nad pojmem "užitečný idiot". Kapacitu mozkovny na to máš (bez ironie).Neslyšíš nějaké hlasy?

B.H. 21.6.2007 20:13

Re: Re: Re: Já se snažím neplýtvat

Nejsem u tebe synek - hosiku !!

honzak 21.6.2007 20:16

Re: Re: Re: Re: Já se snažím neplýtvat

jsi! my starci takto oslovujeme všechny mladistvé pomatence.

B.H. 21.6.2007 21:30

Re: Re: Re: Re: Re: Já se snažím neplýtvat

tak jo, hosicku ;-D

balthasar 22.6.2007 1:01

Re: Re: Já se snažím neplýtvat

Ale typicky od pubertálního ajnštajna.

matěj 21.6.2007 18:33

Já budu jíst méně cibule a česneku.