21.1.2022 | Svátek má Běla


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 5.7.2010 22:29

Nemůžu si pomoci,

ale bez melounů, zelených, uvnitř rudých, by tenhle podfuck nefungoval.

Bez melounů v místních parlamentech, bez melounů v EP.

To jsou ti, kteří vyhazují peníze na tyhle hrůzy a nám zakazují žárovky.

M. Stuchlik 5.7.2010 23:49

Re: Nemůžu si pomoci,

Melouni jsou jen tupý nástroj, užiteční idi oti

J. Ptáček 5.7.2010 22:00

Nelíbí se vám panoráma větrníků?

Dobře, nelíbí se vám panoráma větrníků. A proč se nezmíníte o vysokonapěťových rozvodech jdoucích krajinou, obrovských rozvodnách mimo města, o monumentu Dukovan a Temelína (jedině Dukovany vidíte na Moravě z letadla Praha - Vídeň), o panoramatech obrovských uhelných elektráren v přírodě, o uhelných pánvích povrchových dolů v severních Čechách a nakonec i vodních dílech na našich řekách. Nic vám neříká přísloví: "Padni komu padni"...?

M. Prokop 5.7.2010 22:30

Re: Nelíbí se vám panoráma větrníků?

Jenže Temelín a Dukovany vyrábějí proud levně a tehdy, když je třeba. O vrtulích a fotovoltaice nelze prohlásit ani jedno z toho.

J. Ptáček 5.7.2010 22:55

Re: Nelíbí se vám panoráma větrníků?

Temelín levně? Pokud vím tak jen výstavba dvou 1000 MW bloků stála za "bolševika" přes 100 mld Kč. Kolik asi budou stát dnes další dva bloky? Jen na okraj: kWh u nás stojí cca 5 Kč, v drahém Norsku v přepočtu 1,5 Kč (???)

R. Langer 8.7.2010 14:28

Re: Nelíbí se vám panoráma větrníků?

No kolik budou stát, kolik? :-P

P. Kolář 5.7.2010 10:47

Krušné hory v trvalé devastaci

Nejprve komančové likvidací lesů, nyní potrhlí ekologisté svými obludnými větrníky.

B. Uhlich 5.7.2010 10:20

..jedna "drobná" nepřesnost...

Cituji: ....se rozhodnou strpět ve výhledu ze své horské obce bílé stožáry s obřími

vrtulemi na vrcholu. Divím se jim, že snesou nepřetržité noční blikání

červených světel, jimiž je každý větrník „ozdoben“… Nechápu, že

dopustí, aby z jejich okolí odlétli všichni ptáci.....

    Vážený pane autore to blikání červených světel je asi takový problém jako blikání blinkrů těžkých aut v našich městech. Vy jste nepochopil o jaké blikání zde jde.... a to blikání denní. Větrná elektrárna totiž spůsobuje tzv. stroboefekt..pokud slunce svítí skrz rotor elektrárány celá krajina prosvětlená tímto rotorem (až 150m šířky a mnoho km délky) bliká. Ono to chvilku nevadí, ale máte-li tam bydlet zjistíte, že je to v podstatě mučení. Citliví lidé a obzvlášť epileptici by mohli hodně vyprávět. V takto osvětlovaných oblastech nelze ani pást zvířata, protože jim to opravdu nedělá dobře. Lesní zvěř odchází protože blikání krajiny ji naprosto poškozuje její vnitřní biologické hodiny. To je zásadní problém větrné energetiky. Proto se musí každý "větrník" postavit tak, aby jeho stín, po celý rok, nedopadal na žádné obydlí ani pastvinu.  Jinak s článkem plně souhlasím, je to jen další ekologie vymknutá z kloubů. Stejný problém jako se solární nergetikou. Větrná elektrárna a akumulační stanicí, by byla úžasným zdrojem pro malou vesničku v pohraničí..to by byla opravdu ekologie. Ale lesy elektráren... už opravdu ekologie NENÍ

T. Kočí 5.7.2010 8:23

Nezelené větrníky

Napsat,že energie nesmí do sítě je zavádějící.Evokuje to,že administrativní úpravou bude vše OK.Ale nebude.Tato energie,stejně ,jako solární je neovladatelná,jako příroda.