28.9.2023 | Den české státnosti


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Krokodýlí slzy zelených

V úterý vysílala ČT1 reportáž o tuzemské krokodýlí farmě vybavené také porážkou. Zelený aktivista Patrik hned tento podnik odsoudil. Z jeho vyjádření nebylo jasné, proč. Troufám si hádat, že mu prostě vadí, že někdo zařídil životaschopnou firmu. Patrikův životopis k podobnému závěru vybízí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 13.4.2012 14:22

Tohle je teda bezkonkurenční blábol!

Pardon, bezkonkurenční ne, už se toho vyrojilo víc. Rozpitvávat se mi to ani nechce, ale než na mě začne štěkat smečka, tak tedy: Fotovoltaika je snad nejčastěji zneužívané téma proti zeleným, ačkoliv tuhle situaci spískaly ruku v ruce všechny strany v Parlamentu. Zelení tam nebyli. Co se Ostravy a exhalací týká, už nejednou byli ekologové kritizováni za snahy, jež jim autor upírá. Namátkou obavy z toho, že ocelárny se přesunou do Polska, když se jim zpřísní limity. Že by někdo s nadšením přijal zprávy o dotacích na lepší kotle, to si také nevybavuji. Snaha Bursíka o prosazení nejefektivnější technologie pro spalování uhlí v elektrárně (Tušimice?) byla také v tichosti smetena se stolu jeho nástupkyní za radostného přitakávání občanstva. Otázka zní- co vlastně chceme? Připadá mi, že hlavně najít hůl na zmlácení psa. Ekologie a ekologové slouží coby fackovací panák.

S. Rehulka 13.4.2012 13:32

Dnes asi.....

....budou ronit krokodýlí slzy Zelení internacionalisté, protože z potápějícího se Titaniku, skočila a uplavala krysa veliká ! Bob Brown, vůdce australských Greens, praktikující homosexuál, ale jinak prý přírodu milující člověk, se rozhodl odejít z politiky ! Díky jemu a jeho Green Party,je v Austrálii (zatím) u moci menšinová vláda Socanů, předsedkyně vlády (PM) Julie Gillard. Ti dva spískali pro Austrálii tak zvanou Carbon Tax, což zaručuje pád vlády v příštích volbách.Rudo-Zelený Bob má "pod čepicí", tak raději odešel do penze dříve. Sice je možná alternativa nějaké nemoci, ale to už je prašt, jako uhod !

K. Pořická 13.4.2012 0:18

Někdy kolem roků 1975-8 se spolků pro ochranu přírody zmocnil bolševik

Zavedl povinné transformace na  místní organizace a pochopitelně pak i okresní,krajské s celostátní velení obsazené pravověrnými a perspektivními soudruhy. A hned začaly násilné hurá akce "a la Čína" - popílit všude akáty, "zachránit" huculy.....Inu a jak vidno, vychovali tihle rudoši opravdové melouny.

J. Jurax 12.4.2012 22:11

Na posledním místě snažení zelených je vždy člověk

No, ono všelicí ti zelení aktivisté a ekoteroristé s mozky prožranými zelenou plísní jsou zemští škůdci a s jako takovými by s nimi mělo býti nakládáno. A navíc jsou to často raketýři ... ne nadarmo se jim říká melouni - zelená slupka a vevnitř rudí ...

V dobách méně humánních bývali zemští škůdci vpleteni do kol vzyčených na křižovatkách zemských stezek, aby bylo sprostnému lidu zdůrazněno, že takhle ne ... :-)

B. Uhlich 12.4.2012 21:12

No no no, ten problém je malinko jinde, ne?

Já sice ty "zelené" lidičky rád nemám, ale myslím, že prvopočátek celého problému je spíš v politice, ne? A ne v ekologických aktivistech.  Pokud tady parlament přijal zákon, který umožňuje občanům podávat určité námitky... tak se holt musí počítat s tím, že občané námitky podávat budou...ono se totiž vždy nejedná jen o anarchisticky uvažující aktivisty, ale taky třeba lidi, kteří se prostě brání, aby jim někdo ze života neuděla nějaké šílenství, když se rozhodne jim za barákem postavit , třeba továrnu... bohužel je už českou realitou, že se továrny za baráky staví a jediný, kdo je schopen se něčemu bránit jsou právě jen ti ekologičtí aktivisté.... :-(

A co se týká zneužití různých ekologických atributů jako obnovitelné zdroje a pod. myslím, že lze dohledat - kdo a kdy a jak hlasoval v parlamentu pro jaký zákon a je někdy velmi komické sledovat,jak nám politici "zezelenají", když jim z toho něco kápne. Jak vidno obsloužit se ekologií je v této zemi připraven každý poslanec a to prosím z libovolné části celého spektra stran.

Jinak bych se ohradil ještě proti jednomu nesmyslu z textu...zasazovat se o ekologické vytápění, které není pro lidi sociálně dostupné je hloupost...já si myslím, že by bylo vhodné začít tím, že možná bylo dobré - z prvu - naučit lidi pořádně a správně topit.. Trochu nerozumím tomu, že to nikoho nikdy ani nenapadlo..a zřejmě to není náhoda, že?

Každopádně se mi jeví jako větší problém, než sami ekologové, to jak se tady obecně ke všemu přistupuje a svalovat veškerou vinu na nějaké aktivisty mi připadá dost povrchní...znovu opakuji - takový Patrik je odporný, ale pokud si s ním není schopna státní správa poradit..pak se spíš budu zamýšlet nad tou správou než nad Patrikem....

Š. Hašek 12.4.2012 14:01

Rozlišoval bych

zelené " v politice"  a " v místě".

Když někdo blábolí, že se vrátí do "předindustriálního stavu", např CO2, tak má horečku. Chce toho dosáhnout do roku 2200. Doufám, že nechce i celou Evropu vrátit do předindustriálního stavu a času. Nové silnice prostě potřebujeme.

Padlo tam slovo o Šumavě. V případě národních přírodních parků bych s vaničkou nevyléval i dítě. A těm zeleným bych popřál (ale mírně) sluchu. Lesnický průmysl dřevařských akciovek nemusí být všude.

Velice zkratkovitě řečeno.

Zelené jsem nikdá nevolil a Katka Jau Jau byla (dle mého)  zloduchem v politice.

V. Šťastný 12.4.2012 10:44

Patrik v té reportáži

řekl něco v tom smyslu, že nechápe smysl farmy která si ani nevydělá sama na sebe a tudíž vidí porážku krokodýlů jako zbytečnou. Ano pane Patriku, jaký smysl mají tedy OZE, které si na sebe rovněž nevydělají, výrobu elektrické energie spíše jen předstírají a stojí spotřebitele ročně o 20mld kč více než by byla tržní cena a státu pustí žilou dalších 20mld?

P. Zeman 12.4.2012 10:53

Re: Patrik v té reportáži

Myslím, že pan Patrik a jemu podobní toho nechápou podstatně více. O to smutnější je, že tyto parazitické organizace dostávají na svou podvratnou činnost dotace ze státního rozpočtu :-(.

J. Jirát 12.4.2012 9:40

Tleskám.

Děkuji vám, pánové. Tomu říkám štěpná debata.

K. Filek 12.4.2012 9:25

ekoteroristé

V Ústí nad Labem je uprostřed města lom.Nejmíň jednou týdně se tam střílí skála.Po odstřelu je celé okolí šedivé od kamenného prachu,který když vdechnete z plíc už nedostanete.To nikomu nevadi.Ničí se životní prostředí a zdraví lidi.Ekoteroristé však mlči.Z toho jím žádný zisk neplyne.Kamenná loby,by je přiškrtila.Je podivné,že ekoblázní mají jinak takovou moc.Někomu se to musí hodit.

P. Lenc 12.4.2012 8:59

S úctou vzpomínám

na bývalé lampasáky zvané zelení mozci.Ti dělali bordel na buzerplacu,ti nynější ho dělají celostátně a naprosto beztrestně.A ještě jsou za to královsky placení.Je to divnej svět a divná doba...

H. Koláček 12.4.2012 7:11

Lodní doprava

Vy jste přesvědčen, úspěch betonové lobby v realizaci staveb, které mají umožnit splavnění Labe na naše hranice s Německem by nějak omezil kamionovou přepravu?

Najděte si nějaký lepší argument.

J. Jurax 12.4.2012 22:17

Re: Lodní doprava

No, uvážíme-li, že objem přepravovaného je v daném čase konstantní a přibude nějaký dopravní kanál a bude využíván, pak logicky se ubéře kanálům ostatním. I těm kamiónům; i když mi přijde, že lodě na Labi by byly spíš na úkor železnice.

F. Pavlis 12.4.2012 6:35

Stačilo by málo.

Ponechat jim právo k vyjádření, ale odebrat jim právo veta. Je absurdní, že pár lidí může tak výrazně ovlivňovat ostatní veřejnost, která má jiný názor.

J. Effenberger 12.4.2012 0:40

Využití hřbitovů

K tomu pohřbívání do země bych měl jeden dobrý nápad.Když už se zabere místo pro rozšiřování hřbitovů, proč nad nimi nevybudovat solární elektrárnu. Půda se využije dvakrát a na hřbitivě bude příjemný stín

V. Hájek 12.4.2012 8:28

Re: Využití hřbitovů

Jasně, a nad tím ještě postavit pár větrníků které by zajišťovali příjemný průvan.

R. Langer 12.4.2012 13:49

Re: Využití hřbitovů

Skvělý nápad!

L. Písařík 12.4.2012 16:51

Re: Využití hřbitovů

 V Sozopolu jsem viděl, jak mezi hroby na hřibitově roste vinná réva a jaké nádherné hrozny měla. Tomu říkám ekologické využití půdy.

J. Effenberger 12.4.2012 17:23

RE Re: Využití hřbitovů

Pak už to nebude mít chybu

J. Krásenský 12.4.2012 18:34

A co takhle pohřbívat

ukládat mrtvoly do bioplynových generátorů? Ekologické