16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jakovy 3.5.2007 14:47

Re: BOJ SE BOJ ,zezelenáš a umřeš

sluší se citovat zdroj: v tomto příspěvku to byl vykradený Viditelný Macek. Tfuj.

Nestačímsedivit 3.5.2007 14:39

Re: Re: Hloupost z strika na vse strany aneb proc ODS chce z Prahy udelat nemecke smetiste?

Obávám se, že co do produktů spalování jsou kolem nás mnohem horší zdroje znečištění. Stačí se bodívat na stav vozidel a jejich výfukových plynů u vznětových (naftových) motorů zamořujících hustě osídlené oblasti.

mitlener 3.5.2007 14:18

Re: Hloupost z strika na vse strany aneb proc ODS chce z Prahy udelat nemecke smetiste?

milé MS - to je právě to. Spálení pár PET lahví vyrobí víc jedů než celá spalovna.

salant 3.5.2007 14:04

Re: Re: Krásný zvyk!

Kdo by se divil, že tráva obsahuje chlór, nechť se nidiví. Je to zelené barvivo chlorofyl

MS 3.5.2007 14:04

Hloupost z strika na vse strany aneb proc ODS chce z Prahy udelat nemecke smetiste?

Tech par klaciku sice cmoudi, ale kolik tisic let bude trvat nez se spali 80 000 000 kilogramu odpadu pri paleni carodejnic? Nvim. Proc prave tohle cislo. Presne tolik smeti chce chce nemecka firma dovez do srdce nasi zeme - do Prahy a spalit je zde. Proc? Protoze v Nemecku je to drazsi. Takze jako za socialismu nam politici budou rikat,abych cistili potiyk od rezavych plechovek, zatimci prumyslove zamorovano ve velkeme bude OK

čtenář 3.5.2007 13:58

Re: Krásný zvyk!

Pokud si myslíte, že spalováním dřeva zamořujete vzduch méně než spalováním umělých hmot, tak se mýlíte. Dřevo je organická látka složitější než lecjaká umělá hmota a její tepelný rozklad vede k daleko pestřejší škále jedovatých zplodin než když třeba spalujete polyetlhylenové pytlíky. Všechno závisí na teplotě. Pokud není žár ohně v celém objemu dostatečně vysoký, typickým produktem spalovaného dřeva jsou i obávané dioxiny v nezanedbatelném množství, ještě víc jich produkuje suchá tráva, která obsahuje chlor.

mitlener 3.5.2007 13:34

Re: Re: Chytráku

k tomu hoření - není důležitá jen teplota, ale i doba hoření v této teplotě a množství kyslíku, které je k dispozici. Kdyby to bylo tak jednoduché s hromádkou dříví, na které lze spálit beze škody všechno, asi by se nemusely stavět dvoustupňové spalovny , na které se ještě dávají filtry spalin. Ve volně hořící hromadě odpadu se moc daleko přes 800 st. nedostanet- viz barva plamene.                                                          

         

Perowski 3.5.2007 13:33

Re: Re: samozrejme, ze tento zvyk pochazi - tak jako majky -

Muzu tenhle zvyk potvrdit jak ve Svedsku tak v Norsku. Nekolik let zpatky jsem tudy zrovna v ten den/noc projizdel....

MZ 3.5.2007 13:20

Re: Re: samozrejme, ze tento zvyk pochazi - tak jako majky -

Germáni se tu snad přehnali až po Keltech a před Slovanama, takže je asi těžké říci, kde to začalo. Vsadím se, že oheň jako takový je posvátný kdekoliv na světě - a je jedno, jestli svítí v nějakém superchrámu, anebo kolem něho poskakují Křováci.;-)

Gruntorád 3.5.2007 13:07

BOJ SE BOJ ,zezelenáš a umřeš

Obchod se strachem totiž byl, je a bude ten nejlepší a nejvýnosnější byznys. A tak by stejně neúspěšně dopadlo tažení proti bláznivě drahé kosmetice (strach ze stárnutí), spoustě všelikých vitaminů a potravinových doplňků ( strach z nemoci) či stále novým a novým a dražším a dražším lékům ( strach ze smrti).

Na druhé straně trvale platí slova Jana Wericha: Nad lidskou blbostí nelze zvítězit, ovšem nikdy se nesmí přestat bojovat.

lucina 3.5.2007 12:33

pálení čarodějnic

bylo lidovým zvykem všude na venkově, pak komunisty zakázaným, protože nebylo žádoucí, aby se lidi shromažďovali pod jinou než bolševickou záminkou, a ještě k tomu v noci a venku, bez ideologického dozoru. Obnovilo se v podobě oficielních "májových ohňů" zhruba kolem 8O.let a to jsem opravdu vídala připravené hromady pneumatik. Dnes i díky ekologické masáži snad není nikdo tak blbý, aby si čmoudil pod nos něčím nezdravějším než je cigareta. Pokud byste nechával smrdutý kouř vanout k sousedům, ti by vás hnali. Tak jen klid.

Honza z podhůří 3.5.2007 12:28

a to jste vzal kde?

"V zemi, kde každá obec má vyškolené „čichače“, úředníky, kteří celý rok sledují vzduch a komíny v obcích".

Pokud by to byla pravda, ptal bych se, co dělají, resp. za co jsou placeni?

salant 3.5.2007 12:20

Re: Krásný zvyk!

Bohužel, na zahrádkách, u chatek se opravdu pálí všechno. Loni jsem se u známého divil, co všechno lze dát do ohně. Bylo to nutné obracet vidlemi - no ten smrad. A oni u toho seděli, pojídali grilované maso (dělané na grilu s dřevěným uhlím) a bavili se. Letos mi povídá abych ani nechodil, že je mu nepříjemné, jak se tvářím jako ekolog. Že by snad ani nesebral odvahu házet cokoliv do ohně. Všichni mají téměř stejnou výmluvu: do popelnice se to nevejde a jinde jim to nevemou. Když ona je to práce něco naložit a odvézt na sběrný dvůr - proč, když to shoří.

I.L. 3.5.2007 12:15

Re: Re: Blbe

Aerodynamika ma sve zakonitosti, palite li svinstva na sve zahrade budou to dychat obvykle jini a treba pomerne daleko od Vas

usměvavá bestie 3.5.2007 11:24

Supremu na vás!

Sigi 3.5.2007 11:18

Zaplať...

Zaplať pán Bůh, že už jsi jen bývalý...!

doktor 3.5.2007 11:18

Sudetští Němci

je vyloženě politický pojem, který začali hromadně používat čeští Němci až po roce 1919, kdy jim začlo být  jasné, že republika Deutsch Österreich, k níž se hlásili, nevznikne. Odsunutí Němci mají své spolky podle původního bydliště, a jméno SUDETY v nich nepoužívají. Spolek odsunutých jihomoravských Němců se krásně a jednoduše nazývá SÜDMÄHRER (Jihomoravani), a víc než údajnými křivdami při odsunu se zabývá etnografií, dějinami a folklorem. V Niedersulzu, asi 30 km jižně od Mikulova, vybudovali velmi pěkný skanzen, rovnocenný třeba našemu Veselému kopci u Hlinska.

nezmar 3.5.2007 10:48

Kde, kdy co?

Jen napiste jmenovite, kde a co jste videl. Jinak jste jen tluchuba a lhar.

ok 3.5.2007 10:47

Re: Re: Re: Re: Re: Re: dotaz - existují oblasti, kde se čarodějnice neslaví nebo kde je to nový zvyk?

Tady je to: mapa Řečipospolitej polskěj - aneb jak vidí Sudety Polák:

http://www.polonia.es/e4u.php/1,ModPages/ShowPage/34

Honza42 3.5.2007 10:40

To mně spíš vadí, že

nejsou lidé ochotni se trochu přizpůsobit počasí a musí pálit ohně v takovém suchu. No na druhou stranu, když lesáci mohou sázet stromky, které stejně uschnou jenom proto, že to ukládá zákon a ještě se tím chlubit v TV, tak se nelze divit už ničemu. Zřejmě je člověk již definitivně vyčleněn z přírody a elmentární přírodní zákonitosti není schopen vůbec respektovat. 

matra 3.5.2007 10:35

Re: Re: Re: Re: Re: dotaz - existují oblasti, kde se čarodějnice neslaví nebo kde je to nový zvyk?

Díky za Sudetskou diskuzi - pokud někdo něo ví solidního - sem s tím. Opravy "omylníku obecného" jenom prospějí.

jerry 3.5.2007 10:35

I když Vízek s Pithartem

vstoupili do KSČ jen proto, aby ji rozložili zevnitř.:-)

Jirka 3.5.2007 10:35

nechlastej,

a když už chlastáš, tak nepiš.

pulec 3.5.2007 10:30

Re: Chytráku

Nepíšu o tvém tábokáku, na kterém si děláš buřty. Píšu o několikametrové hranici suchého dříví. Když se rozhoří naplno, tak vidíš jak do sebe u země vtahuje vzduch a žár uprostřed je opravdu přes 1000°C. http://www.hmpb.wz.cz/dokumenty/Parametry%20poz.doc viz. kapitola 1.7 teplota požáru

MeKu 3.5.2007 10:26

Re: Re: Re: Re: dotaz - existují oblasti, kde se čarodějnice neslaví nebo kde je to nový zvyk?

Není to tak docela blbost - geograficky to samozřejmě pitomost je, ale politicky - a vymyslili si to samotní čeští Němci - to skutečně bylo území osídlené x% "sudetských němců" jak to definovali ruzní partaigenosse, a po říjnu 1938 to bylo do území říše začleněno jako sudetská župa. Takže by bylo nejlépe ponechat název sudetský přírodním vědám, a netahat jej do politiky.

ok 3.5.2007 10:26

dotaz - existují oblasti, kde se čarodějnice neslaví nebo kde je to nový zvyk?

Ještě jednou dotaz: A pálí se čarodějnice na celé Moravě? Na Slovácku, na Valašsku, na opavsku?

ok 3.5.2007 10:21

Re: Re: Re: Re: dotaz - existují oblasti, kde se čarodějnice neslaví nebo kde je to nový zvyk?

Sudety jsou standardní zeměpisný pojem, používají ho i Poláci - jsou to Jizerky, Krkonoše, Orlické hory a Jeseníky. Z pohledu poláka jsou to jedny hory, hory nad Slezskem. To jen my Češi to máme rozdělené na části, protože žijeme "uvnitř". Ten název zkoušeli používat i naši meteorologové v předpovědích počasí (i pro ně je to jeden zeměpisný celek), ale asi jim to zatrhli, teď říkají "severní hory".

Krušné hory do zeměpisných Sudet nepatří.

Mrkněte někdy na polské mapy.

Vojta 3.5.2007 10:20

Promiňte, jen poznámka

Já to pochopil, že si snad děláte z nás legraci!

l 3.5.2007 10:14

Tak hloupi nejsou, chodili do skoly

Nejsou tak pitomi, aby si mysleli, ze vsechno zacalo az vznikem senatu. Chodili prece do skoly a presne vedi, ze dejiny zacaly vystrelem z Aurory, ktery zahajil Velkou rijnovou socialistickou revoluci, a nikdy jinak.

KB 3.5.2007 10:08

Re: Re: Re: dotaz - existují oblasti, kde se čarodějnice neslaví nebo kde je to nový zvyk?

Blbost, Znojmo v Sudetech není. Označovat za Sudety všechny oblasti, které připadly po Mnichovu Německu je chyba, byť celkem rozšířená.