Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JS

J. Schwarz

19. 5. 2010 9:42
naprostý souhlas

s autorem. Dnešní forma "ochrany přírody" je doménou deprivantů, kteří si užívají svou moc buzerováním normálních lidí údajně v "zájmu přírody". Nejde ale o zájem přírody, ale jejich vlastní ego.  Mají možnost mávat razítkem, pokutovat, šikanovat, otravovat přičemž "přírodě" jejich aktivity nepomáhají v ničem. Tak třeba vidíte, že v "Natuře" sice jezdí zemědělské stroje, ale nedostanete povolení, aby tam prošel zeměměřič / pošlapal by vzácné druhy rostlin nebo ohrozil brouka/. Z celé rozlohy "Natury" se sice sice ta rostlinka vyskytuje na jediném hektaru u potoka, ale řešení - že by s tím geodetem vyrazil do pole "ekolog" a pomohl mu rostlince se vyhnout nepadá zřejmě v úvahu. Proč? Protože ten,  co dělá úředního "ekologa" prostě nemá rád průmysl jakéhokoli druhu a jeho pozice mu umožňuje to dát příslušným lidem "sežrat". "Ekologům" o žádnou přírodu nejde - jde jim o šikanování ideologických "protivníků". A v neposlední řadě se podobný "ochranář" chová jako vlastník - sám se v lokalitě může promenovat jak mu libo. Mimochodem - pokutovali někdy "ekologové" aktivisty, kteří se na Šumavě přivazovali ke stromům? V zóně, kam je vstup všem smrtelníkům krom "ekologů" striktně zakázán?

0 0
možnosti
SFR

S. REHULKA

19. 5. 2010 8:16
vyhnat z lesů ?

Za mého mládí v Československu, většina hajných byla potichu na straně trampů, pokud se v lese chovali slušně - skautsky ! Nepřátelé byli SNBáci, jejich "přicmrdovači"- Pomocníci VB a občas Lidoví Milicionáři (hrdinové, pokud nepršelo). Kdysi jeden můj kamarád z kolínské osady "Lesní Bratrstvo", mi do trampského "cancáku" vepsal : "Příroda je chrám, proto se v ní chovej zbožně !" - To jsme zachovávali !

0 0
možnosti
FP

F. Pavlis

19. 5. 2010 9:54
Re: vyhnat z lesů ?

Nicméně Šumavu změnili ochránci v KRÁM, ve kterém ZBOŽNĚ -obchodní vztahy určují pravidla ochrany Brouka pod kůrou i v hlavách envirodementalistů...Je to hrozné, ale selský rozum vymřel a byl vybit se sedláky. Dnes už vítězí jen ta odporná ODBORNOST proti které není ochrany ani obrany...Článek je vzácně střízlivý i smutný zároveň...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz