30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

DOUGLAS MURRAY: Na Západě zuří válka

A je vskutku divoká, jak dramaticky dokládá kniha anglického konzervativního komentátora, už během čtyř let jeho třetí, jež detailně popisuje šílené útoky militantní levice na západní civilizaci. Z liberální demokracie se rodí neliberální režim.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 4.11.2022 15:36

Na aktualne.cz jsem našel zajímavější článek k současným spojeným státům americkým (USA). Cituji poslední odstavec z článku:

"... Uspějí Trumpovi republikáni v nadcházejících volbách? Pokud ano, čekají Ameriku neveselé časy. Joe Biden bude téměř jistě čelit impeachmentu (neboť Trump je velmi mstivý) a zastaví se vyšetřování okolností, jež vedly k útoku Trumpových příznivců na budovu Kongresu dne 6. ledna 2021. A může se také stát, že těžce zkoušená Ukrajina bude vydána na pospas Rusku. Pokud ovšem demokraté uhájí alespoň Senát (což rozhodně vyloučit nelze), mohl by být další dva roky relativní klid. Každopádně je dobře, že se do probíhající kampaně zapojil i Barack Obama, neboť jeho hlas má u mnohých voličů stále váhu."

Nás v Evropě by mohla ze závěru zajímat tato věta. Cituji MILANA MUNDIERA : "... A může se také stát, že těžce zkoušená Ukrajina bude vydána na pospas Rusku. ..."

P. Diviš 4.11.2022 15:36

Neusoudily. Pro jistotu raději odložily.

P. Diviš 4.11.2022 15:34

Máte zmatek ve slovech věřit a konat. Republikáni a jejich voliči v͇ě͇ř͇í͇ v ukradené volby (já taky, vypadá to velmi pravděpodobně, woke progresivisté k͇o͇n͇a͇j͇í͇ - zakazují, přikazují, bourají, vyhazují ... vesměs prostřednictvím úřadů.

F. Navrátil 4.11.2022 15:31

Kdo nechce vidět a slyšet, ten nevidí a neslyší. První lidé už byli odsouzeni za verbální projevy, které odporují linii fialové vlády.

P. Diviš 4.11.2022 15:31

Reálné, bohužel.

K. A. 4.11.2022 15:22

No nevím. Zavírat někoho za schvalování něčeho jsem považoval za jakousi historickou kuriozitu, o níž se dočtu ve Švejkovi (schvalování atentátu na Fr. Ferdinanda), ale v zásadě jde o dávnou minulost. Teď se chlubí česká policie, že obžalovala přes 100 lidí za schvalování útoku na Ukrajinu. A pokus o vyhození prof. Druláka z Ústavu mezinárodních vztahů evidentně vychází od Lipavského. A co udělal? Řekl, že Bidenův syn má vazby na ukrajinské oligarchy. V zásadě neoddiskutovatelný fakt prokázaný seriózními americkými médii, pro naši vládu však dezinformace... Takže vlaštovky už jsou tady a s nimi přichází obvykle jaro. Abychom jednou nevzpomínali na Babiše se slzou v oku, že za něj ještě platila svoboda slova.

M. Pivoda 4.11.2022 14:27

Tento článek je velkou generalizací (zobecněním) docela různorodého amerického stavu. V USA jsem fyzicky strávil rok života svého, na různých geografických místech, takže jsem získal docela dobrý vhled, co se tam děje.

S jistotou lze pouze říci, že lidé nezapomínají (trpké vzpomínky se předávají sice jen šuškáním), ale určitě se nezapomínají. Tzv. tavící kotel (melting pot) funguje možná úspěšně, ale jen v první generaci.

Závěr: To americké víno musí prokvasit.

P. Beneš 4.11.2022 13:54

S jedním každým slovem článku naprosto souhlasím. Ale...

Ona se ta druhá - konzervativní - strana nechová o nic lépe. Jako levičáci vyznávají své "woke" a "všichni běloši jsou rasisti" a "všichni muži jsou sexistická prasata", tak pravičáci zase mají "QAnon" a "DeepState" a " všichni levičáci vyvolávají satana a žerou malý děti".

Můj názor je, že největší tragédií voleb v USA je, že z těch milionů obyvatel nedokážou postavit lepší kandidáty, než Blbého a Blbějšího. Bohužel se tahle vlna postupně přelévá i napříč Evropou, přičemž smozřejmě nejvíc vyhovuje severoasijskému vládci.

V. Braun 4.11.2022 13:54

Dejte sem odkaz na ty důkazy, rád se podívám. Zatím žádné věrohodné důkazy totiž nejsou, alespoň tak usoudily nezávislé soudy, vedené i soudci dosazenými Trumpem.

F. Zrcek 4.11.2022 13:19

Anglosasi ruší kulturu, svobodu slova, svobodné podnikání, diskriminují bělochy a křesťany. Kdyby jim tam napochodoval putínek se svými vojcly, nebo indiáni obsadili Bílý dům, nemohlo by to vypadat hůř. Kolébka novověké demokracie se odebírá do věčných lovišť a D. Murray jim píše kšaft.

Naproti tomu v česku jsme báječně zaostalí. Demošky na podporu pražských pirátů se nezúčastnil vůbec nikdo. Soudruh Martin Fendrych láme nad našimi mileniály hůl na základě prefabrikovaného woke dotazníku rozeslaného za EU prachy nadací Fridrich-Eber-Stiftung. Jsme na jednom z posledních míst v počtu dvanáctiletých transsexuálů. Málo teenagerů se místo vyučování přilepuje k silnici. V které naší galerii někdo mladý na protest proti klimatu stříká kečup na Mánesovy obrazy?

Zdá se, že zasloužilý svazák Fendrich, kterého však právě udala domovní důvěrnice, že se jí zdá málo černý a nemá pozitivní vztah k islámu, si kariérní profil svým kvílením moc nevylepšil. Co osobně udělali soudruzi čeští aktivisti proto, aby se situace mezi mladými zlepšila? Mládežníci po padesátce už zkrátka netáhnou a mladší se cukají a házejí na ně bobek...

K. Bratinka 4.11.2022 13:10

Vypadá to, že hovoríte aj o Slovensku.

Pred poslednými voľbami už bolo jasné, že Fico nevyhrá voľby a tak sa u nás okotila plejáda politikov v presvedčení, že vyhrajú voľby. Nevyhrali, lebo vyhral Matovič. Tak vytvorili Jednotný národný front "Ukrižujme Matoviča" za účastí médií.

V. Kuhaj 4.11.2022 13:00

Děkuji.

F. Brnušák 4.11.2022 12:04

No to by me docela zajimalo, jak oduvodnil tu zmenu kdy poprve volil Trumpa a podruhe Bidena. Mi prave prislo, ze dost republikanskych volicu vahalo pri prvni volbe (kdy v primarkach proti Trumpovi prohral McCain) U druhe volby mi prijde, ze Trump u republikanu spis ziskal. Co si dobre pamatuju tak posleni volby vyhrali korespondencni hlasy a dukazu o sesvindlovanych hlasech bylo docela dost.

I. Schlägel 4.11.2022 11:59

Ano, jde do tuhého. Zatím stále pouze salámovou metodou.

P. Sura 4.11.2022 11:09

To jsou taky ty služby ....;-)

S. Stoklásek 4.11.2022 10:52

Nebo odříznout od dotací.

P. Sura 4.11.2022 10:18

Pan Žůrek si zřejmě neuvědomuje, co to pro něj znamená, když může takové ptákoviny a pololži beztrestně umístit do veřejného prostoru ....

V. Braun 4.11.2022 10:16

" Progresivisté neargumentují, svobodnou debatu neuznávají, pouze dehonestují oponenty a pozbuzují své přívržence."

Zajímavé černobílé vidění světa. A co velká část Republikánů a jejich voličů, kteří bez důkazů (argumentů) věří v ukradené volby? Minulý týden jsem měl možnost mluvit s jedním starším pánem z USA, známe se již nějaký čas. Co jsem ale nevěděl, že až donedávna vždy volil Republikány, nyní už ne. Amerizkou politiku komentoval slovy: "dříve, když byl zvolen jiný než můj kandidát, tak jsem si řekl lid promluvil a neviděl jsem v tom žádnou tragédii, protože jsem věřil, že i on bude pracovat pro blaho země. To už dnes neplatí". Podotýkám, že v posledních volbách volil Bidena.

P. Sura 4.11.2022 10:11

Pane žvaníte. Našlápnuto má aktivistická menšina pošahanců, podporovaná jízlivými provokatéry. Pořád ale je ještě čas s tím něco udělat. Aspoň v zemích, které pokusem o socialistický ráj na zemi prošly.

P. Sura 4.11.2022 10:07

" .... dobře míněná pozitivní diskriminace .... " Byla od začátku především "3pinavá bomba" nezaslouženého zvýhodňování.

V. Braun 4.11.2022 10:07

Tak nevím, New York Times čtu prakticky denně, ale žádnou kampaň za zrušení proklamace jsem tam nezaznamenal. Neříkám, že tam žádný takový článek nemůže být, nečtu vše a je tam i rubrika Opinon, kam píší své názory lidé mimo redakci, ale kampaň? Zdá se, že si tady někdo něco vymýšlí nebo přibarvuje aby mu to zapadalo do jeho vidění světa.

P. Sura 4.11.2022 10:04

R^R^R^

P. Sura 4.11.2022 9:50

Když čtu články tohoto typu, obvykle mi na pozadí začnou probíhat úvahy, co se proti tomu dá dělat, protože bez reakce zlo vždycky jen bují. A napadlo mě - s pošuky přerušit jakoukoli komunikaci a poskytování služeb. Ať prokážou sami sobě, že si vystačí bez normálního okolí.

J. Vlček 4.11.2022 8:48

Za současný stav blbnutí společnosti nesou odpovědnost média a novináři, kteří místo aby byli hlídači demokracie, svobody slova a plurality názorů, a tyto atributy vnášeli do občanské společnosti, šíří naopak pouze své pokřivené a jediné pravdy, svůj jednotný pohled na svět, přičemž dehonestující vše, co se s jejich názory neshoduje či rozchází.

Tímto způsobem chtějí zřejmě za každou cenu zničit zdravý rozum, kterým většina normálních lidí ještě disponuje, a nenechává se jimi jen tak slepě oblbovat.

Lidé se zdravým rozumem rozhodně nechtějí být stádem nesvéprávných jedinců, ovládaných majitely jediné neoddiskutovatelné pravdy. !!!

V. Církva 4.11.2022 8:39

Kde válčí Západ proti východu? Jako že se v EU do letoška moc nezbrojilo - pod 2% HDP, nebo, že ruské Zombie zpívají o Rusku od Lvova po Aljašku? Nebo že se stavěl Nord Stream a elektrárny na ruský plyn?

Clánek byl o sebevraždě Západu kdy pozitivní diskriminací a násilným zásahem proti odpůrcům jakýchkoliv kulturně i přírodně cizích prvků od homosexualismu po islám ničí sám sebe. O tom byl článek.

R. Langer 4.11.2022 8:39

Ty zákony jsou, ale jenom pro někoho, a v tom je ten zásadní problém... ;-€

V. Církva 4.11.2022 8:33

Liberalismus selhal.

Dávno měl mít zákony proti šikaně a tvrdě je vůči levicovým aktivistům uplatňovat, než se davová psychoza progresivismu rozšíří jako mor. Dávno se měl chránit před vývozem know-how do nepřátelských diktatur jakou Čína vůči Západu je.

Z dobře míněné pozitivní diskriminace je dnes sebevražedná bomba. Demokracie není anarchie, musí mít i ochranu.

F. Navrátil 4.11.2022 8:29

Autor sděluje, že za nesprávné názory se na západě likvidují kariéry a vyhazuje ze zaměstnání. K nám to zatím nedorazilo, ale fialová vláda má k tomu dobře našlápnuto.

M. Hanko 4.11.2022 8:05

Ano, většina to vidí, ale aktivistická nenávistná menšina všechny přeřve. A hrozí, že v politicích vzbudí dojem, že je ve skutečnosti většinou. Tomu je potřeba zabránit!

J. Vlček 4.11.2022 7:52

Naprosto přesně. R^