Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

DOUGLAS MURRAY: Na Západě zuří válka

A je vskutku divoká, jak dramaticky dokládá kniha anglického konzervativního komentátora, už během čtyř let jeho třetí, jež detailně popisuje šílené útoky militantní levice na západní civilizaci. Z liberální demokracie se rodí neliberální režim.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VS

Douglas Murray ma pochopitelne 200% pravdu. Fasisticke ultralevicacke silenstvi, ktere zachvatilo cely zapadni svet je naprostou pohromou pro normalni, selsky rozum majici lidi. Ale tato rakovina uz je tak metastazovana do cele spolecnosti, ze jediny lek je pravdepodobne velka valka. Koneckoncu, uz je tady nejakej dlouhej klid. Skoro 80 let.

0 0
možnosti
DL

Nerikal Medvedjev, ze Rusko bojuje proti Satanovi, cimz se mysli ta zapadni "woke" spolecnost?

0 0
možnosti
JS
VP

Pořád něco požadují a obracejí, ti nedemokratičtí demokraté ! Co se stane , až budou mít vše ,a už nebude co požadovat ?:-/Budou chtít třeba svobodu ,nesvítit po žárovky ? spíše se vrhnou vzájemně na sebe ...

0 0
možnosti
MP

Na aktualne.cz jsem našel zajímavější článek k současným spojeným státům americkým (USA). Cituji poslední odstavec z článku:

"... Uspějí Trumpovi republikáni v nadcházejících volbách? Pokud ano, čekají Ameriku neveselé časy. Joe Biden bude téměř jistě čelit impeachmentu (neboť Trump je velmi mstivý) a zastaví se vyšetřování okolností, jež vedly k útoku Trumpových příznivců na budovu Kongresu dne 6. ledna 2021. A může se také stát, že těžce zkoušená Ukrajina bude vydána na pospas Rusku. Pokud ovšem demokraté uhájí alespoň Senát (což rozhodně vyloučit nelze), mohl by být další dva roky relativní klid. Každopádně je dobře, že se do probíhající kampaně zapojil i Barack Obama, neboť jeho hlas má u mnohých voličů stále váhu."

Nás v Evropě by mohla ze závěru zajímat tato věta. Cituji MILANA MUNDIERA : "... A může se také stát, že těžce zkoušená Ukrajina bude vydána na pospas Rusku. ..."

0 0
možnosti
PD

Obama (Demokrat) nedodával Ukrajině zbraně. Trump (Republikán) zbraně Ukrajině začal dodávat. Biden (Demokrat dodávky zbraní Ukrajině zrušil a obnovil až po ruském útoku. Milan Mundier to asi neví.

0 0
možnosti
PD

Reálné, bohužel.

0 0
možnosti
MP

Tento článek je velkou generalizací (zobecněním) docela různorodého amerického stavu. V USA jsem fyzicky strávil rok života svého, na různých geografických místech, takže jsem získal docela dobrý vhled, co se tam děje.

S jistotou lze pouze říci, že lidé nezapomínají (trpké vzpomínky se předávají sice jen šuškáním), ale určitě se nezapomínají. Tzv. tavící kotel (melting pot) funguje možná úspěšně, ale jen v první generaci.

Závěr: To americké víno musí prokvasit.

0 0
možnosti
PB

P72e19t14r 35B52e94n38e39š

4. 11. 2022 13:54

S jedním každým slovem článku naprosto souhlasím. Ale...

Ona se ta druhá - konzervativní - strana nechová o nic lépe. Jako levičáci vyznávají své "woke" a "všichni běloši jsou rasisti" a "všichni muži jsou sexistická prasata", tak pravičáci zase mají "QAnon" a "DeepState" a " všichni levičáci vyvolávají satana a žerou malý děti".

Můj názor je, že největší tragédií voleb v USA je, že z těch milionů obyvatel nedokážou postavit lepší kandidáty, než Blbého a Blbějšího. Bohužel se tahle vlna postupně přelévá i napříč Evropou, přičemž smozřejmě nejvíc vyhovuje severoasijskému vládci.

0 0
možnosti
FZ

Anglosasi ruší kulturu, svobodu slova, svobodné podnikání, diskriminují bělochy a křesťany. Kdyby jim tam napochodoval putínek se svými vojcly, nebo indiáni obsadili Bílý dům, nemohlo by to vypadat hůř. Kolébka novověké demokracie se odebírá do věčných lovišť a D. Murray jim píše kšaft.

Naproti tomu v česku jsme báječně zaostalí. Demošky na podporu pražských pirátů se nezúčastnil vůbec nikdo. Soudruh Martin Fendrych láme nad našimi mileniály hůl na základě prefabrikovaného woke dotazníku rozeslaného za EU prachy nadací Fridrich-Eber-Stiftung. Jsme na jednom z posledních míst v počtu dvanáctiletých transsexuálů. Málo teenagerů se místo vyučování přilepuje k silnici. V které naší galerii někdo mladý na protest proti klimatu stříká kečup na Mánesovy obrazy?

Zdá se, že zasloužilý svazák Fendrich, kterého však právě udala domovní důvěrnice, že se jí zdá málo černý a nemá pozitivní vztah k islámu, si kariérní profil svým kvílením moc nevylepšil. Co osobně udělali soudruzi čeští aktivisti proto, aby se situace mezi mladými zlepšila? Mládežníci po padesátce už zkrátka netáhnou a mladší se cukají a házejí na ně bobek...

0 0
možnosti

Maličký pan Zrcek, drobounký Tupínek, na jehož buclaté tvářičce vyrašil Pupínek. Zmerčil to i Havílek ráček, humanitární bombarďáček...;-D

0 0
možnosti
VK

V96. 41K77u29h80a42j

4. 11. 2022 13:00

Děkuji.

0 0
možnosti
IS

Ano, jde do tuhého. Zatím stále pouze salámovou metodou.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz