5.7.2022 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


Diskuse k článku

DOPRAVA: Značky jsou šance

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
bobo 8.3.2009 21:54

Dobré téma, s většinou souhlasím. Represe je nešťastné poslední řešení

Cíl ? Zmenšit nehodovost. Samozřejmě. Něco musí občané řidiči, něco občané chodci, něco policie, něco ústavodárný sbor. Co mám na mysli ?

Řidiči : bohužel množství závodníků. Chybí cílená policejní činnost přímo na silnících. A dál vidím plno jakýchsi kamarádů, co mohou vše. Ale pozor, množství 40tkařů je též velmi nebezpečné. Co je to za bezpečnost, když jede ke křižovatce 40 a ostatní zdržuje a pak prudce  projede na oranžovočervenou ??  Chybí výchova v autoškolách. Mnozí neovládají své stroje. A není přece východiskem se těmto přizpůsobit. Zdržování dopravy je pokutovatelné. Uvítal bych 2 stupně ŘP.

Chodci : myslím, že proběhla nešťastná kampaň o přednosti na přechodech. Je a není. Znám omladinu jdoucí bez otočení hlavy z chodníku rovnou do silnice. Na tzv Západě k současnému právnímu stavu došli postupným vývojem a všichni si zvykli. Vjedu-li do Německá (W) tak mne z vedlejší silnice všichni pustí. A zde ? Ve městech na rušných křižovatkách jsou nezbytné semafory. Jinak pár arogantních chodců  dokáže zablokovat dopravu. Co třeba  zúžené a barevné průjezdy městy ? Označení místa, kde chodec dává jasně na vědomí, že má vůli přejít?  A zneužití taktéž trestat ! 

Policie : strašně mi vadí šedivá přeškrtlá 70 v obci. Samo, vše podle Zákona. Ale chci-li jasně vést, tak proč ne červená 50? To by byla slušnost. To nikdo nepřehlédne a o tom to je. Radary na vychytávkových místech ?   Ha, ha, občane. Chtěl bych, aby byly značky smysluplně umístěné. Kde to bude možné, nechť je povoleno více. Chci plynulost dopravy, ne buzeraci. A pak, ať smí vybírat ten, kdo taktéž dokáže nahradit semafor na křižovatce, že.  A kdyby v kolizních časech na kolizních místech byly policisté pouze přítomni a včas dokázali dopravu korigovat, to by bylo fajn. Člověk ocení, kdy mi policista ukáže, že nesvítím a pokutu mi nedá. To si pamatuju. Takových více.

Zákonodárci ? je na čem pracovat. Využít veřejnoprávní media k výchově a výuce. 2 stupně ŘP. Atd, atd. Represe? Až nakonec, dámy a pánové.