16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

DOPRAVA: Silniční zákon po roce

Již léta nás média a někteří politici přesvědčují, že proti "vyspělým zemím" je u nás situace na silnicích neudržitelná - řidiči jezdí bezohledně a v důsledku toho je neúměrně vysoký počet nehod, zraněných a mrtvých.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Rudolf 27.6.2007 9:31

Re: Re: Re: Re: osobně si nemůžu

Výraz "laxní" je velmi nadnesený.

Standa17 27.6.2007 13:42

Re: Re: osobně si nemůžu

Stejna zkusenost, Praha, 62km na 50ce na 4 proude silnici!, 1000Kc, 2 body. Jediny rozdil vidim v tom, ze se smal jen policajt (me), ja byl nas*anej.

dvd 27.6.2007 6:39

Autorovi

Nespletl jste si Benesov s Berounem?

honzak 27.6.2007 6:52

Re: Autorovi

napadlo mě totéž. Zároveň doufám, že se ta blbost neuskuteční.

doxtan 27.6.2007 7:17

Re: Autorovi

Spletl se určitě, ovšem nemyslím si, že je to taková blbost, jak se autor tváří, naopak. Okolo Berounky je dost husté osídlení a navíc význačná rekreační oblast, ta si odvedení dálkové vlakové dopravy zaslouží. A vlaky obecně jsou na delší vzdálenosti spíše výhodnější.

honzak 27.6.2007 8:52

Re: Re: Autorovi

To je velmi veselý příspěvek! Bydlím od roku 1980 v Černošicích a dělám u bývalé drážní organizace. Takže jsem poměrně slušně v obraze. Problém toho tunelu je zásadní - co v něm budou vozit? Pro současný objem nákladní přepravy bohatě stačí volné pozice v grafikonu mimo špičku osobní dopravy, těch pár rychlíků do Německa projede taky v pohodě (dvojkolejná elektrifikovaná trať). Problémem je zastaralé zabezpečovací zařízení z Prahy do Berouna a absence kolejové spojky v Mokropsech (v době jednokolejného provozu je mezistaniční úsek Radotín - Dobřichovice příliš dlouhý).

Tunel Praha - Beroun řadím na úroveň splavnění Berouinky z Plzně do Lahovic. Tedy totální blbost.

Rudolf 27.6.2007 9:07

Re: Re: Re: Autorovi

Opravdu pár rychlíků do Německa. Tedy denně jeden každým směrem. Druhý pár začíná až v Plzni. Jinak máte stopro pravdu.

Chris Kelvin 27.6.2007 9:22

Re: Re: Re: Autorovi

A nejdná se náhodou spíše o začátek výstavby úplně nového dopravního koridoru.....?

Rudolf 27.6.2007 9:34

Re: Re: Re: Re: Autorovi

Je. Koridoru odnikud nikam. Co tam chcete korytorizovat? To jedno Pendolíno, které stejně skončí v Chebu, bo dále nesmí?

Lerak 27.6.2007 6:22

V Česku

,jak vidět, se projevuje i tolik let po revoluci indoktrinace primitivním komunistickým myšlením. To je prolezlé celým spektrem společnosti. Ovšem začalo to již po Bílé hoře, kdy jsme se stali národem pohůnků, bez elit (těch inteligentních). 

Pavel 27.6.2007 4:33

Spolecenska objednavka

Temer ve vsem s vami souhlasim. Za poslednich 15 let jsem najezdil asi 300 000 km v USA a nekolik malo tisic v Cechach. Za tu dobu jsem dostal celkem 2 pokuty v Americe a 5 v Cechach.  Tri prestupky jsem nespachal vubec, dva byly absurdni malickosti, posledni z nich mirne rezaty blatnik na aute meho kamarada, za nejz jsem zaplatil ja, jako ridic, 500Kc pri nahodne kontrole. Pokud ovsem mluvim se svymi prateli, ridici, dela se jim rudo pred ocima a syci, ze by davali pokuty jeste vyssi a zavirali na miste do kriminalu. Jejich motivaci sice trochu chapu, i ja videl v Cechach neuveritelne hulvatstvi, jen myslim, ze cesta k naprave tudy nevede. Dokud je tu spolecenska objednavka, banda populistu v ceskem parlamente ji rada splni. A to jste jeste nenakousnul tema rozumneho a dodrzovatelneho limitu, t.j. dle meho nazoru 0.5-0.8 promile, na alkohol v krvi. To by vas uz ctenari rozcupovali. Tak hodne stesti, ja uz v Cechach jezdim jenom jako spolujezdec.

P.M.

Karel 27.6.2007 9:12

Re: Spolecenska objednavka

Za "mírně rezatý blatník" jste nemohl dostat pokutu. Nebyl náhodou prorezavělý, a to nemírně?

Alfons 27.6.2007 4:25

Snadné.

Silniční zákon úplně zrušit. Pak nebudou řidiči ve stavu trvalého stresu ze strachu že udělají nějaký přestupek a přijdou o řidičák.  Pryč s šikanou řidičů!!:-D

jorocer 27.6.2007 7:05

Re: Snadné.

Pak zrušit zákon o příjmu z daní a o DPH, o spotřební dani, silniční dani atd. Lidé nebudou stresovaní z daňových přiznání a budou dávat státu peníze do státního rozpočtu nejen s úsměvem, ale v daleko větším množství než nyní, že?

A k tomu stresu. Jezdím denně, protože se musím nějak dostat do práce vdzálené 60 km. Ano jsem ve občas v jakémsi stresu, či lépe řečeno strachu. Ale z toho, kde na mě vyletí nějaký debil, který mě sestřelí a podobně.

Piškot 27.6.2007 7:38

Re: Re: Snadné.

Proti takovému, Tě neuchrání ani policejní doprovod. Jenomže silniční zákon proti těmto debilům, jak říkáš, nepůsobí. Ten šikanuje ty z nás, kteří jezdí normálně do práce a ještě více ty, kteří řídí v práci.

Trotl 27.6.2007 3:50

Pochopte už, že zákon není nastaven na větší bezpečnost.

Tak se jen předkládá veřejnosti. Jeho primárním úkolem je vybírat peníze na pokutách. Nic víc v tom netřeba hledat.

jorocer 27.6.2007 7:07

Re: Pochopte už, že zákon není nastaven na větší bezpečnost.

Ale přeci, když ten zákon nebudeme porušovat (ale opravdu všichni), tak kde je ten primární úkol vybírat peníze. To se přeci žádné nevyberou a dokonce mám takový dojem, že by se ta bezpečnost opravdu zvýšila.

Petronius 27.6.2007 7:24

Re: Re: Pochopte už, že zákon není nastaven na větší bezpečnost.

Jorocere, dovolte otázku - kolik máte naježděno - let i kilometrů? Dovolím si vám uvést jeden vzorový příklad za všechny:

Silnice mezi Žamberkem a Šumperkem je půvabná, s hezkým okolím, mnoha zatáčkami atd... a na značné své části má omezenou možnost předjíždění. Po silnici pojede kolo či místní velkozemědělec a malotraktorem. Pojedete za nimi rychlostí cca 15 km/hod - nebo je předjedete, přesto, že je to zakázáno?

Á propos - zásadního navýšení bezpečnosti silničního provozu lze dosíci i tím, že silnice vyhlásíme za zónu tabu a každého, kdož na ně vstoupí (vjede) zaživa uvaříme v oleji i s celou rodinou.

Zákon dle současné podoby NENÍ DODRŽOVATELNÝ a byl koncipován mimo jiné (moc se mi chce věřit, že nikoli POUZE) za účelem vylepšení rozpočtů měst, obcí a státních i městských polycajtů

jorocer 27.6.2007 9:10

Re: Re: Re: Pochopte už, že zákon není nastaven na větší bezpečnost.

Jezdím celkem 25 let, z toho posledních 12 let dosti intenzivně, protože dojíždím do zaměstnání a třikrát do roka dělám východní Slovensko. Cca 35 tisíc kilometrů ročně. Nespočetně krát jsem jel za zemědělským strojem. Ze začátku to dokáže naštvat, ale dá se na to zvyknout. Nesmí to zas být denně, to pak už nas... Samozřejmě, že ani já nejsem svatý, ale nikdy by mi nenapadlo, když bych zaplatil za 100ku na 90tce na rovné silnici nadávat na zákon, že je špatný a hned ho rušil. Ale snažím se běžně raději jezdit těch 90.

pp 27.6.2007 0:56

Jenže naše policie se nestará bezpečnost na silnicích.

Jejich hlavním úkolem je vybrat co nejvíce peněz. Při jedné z kontrol mi hlídka MP přiznala, že mají minimální limit, kolik musí vybrat, takže nějaké upozornění, nebo pokárání řidiče za banální přestupek nepřipadá v úvahu.

jorocer 27.6.2007 7:09

Re: Jenže naše policie se nestará bezpečnost na silnicích.

Tak, a kdyby nikdo z těch, co ta hlídka MP zastavila nespáchal dopravní přestupek, co by udělali s tím limitem? To by to doplatili ze svého? Když jím prostě někteří řidiči rádi ke splnění limitu pomohou, tak je to jejich chyba.

Jirka 27.6.2007 8:23

Re: Re: Jenže naše policie se nestará bezpečnost na silnicích.

Jenze problem je v tom, kde se prestupky kontroluji - zakaz predjizdeni se nekontroluje u horizontu, kde ho porusi max jeden silenec za hodinu, takze by se vybralo malo... to se radeji postavi radar u hezke dvouproude silnice s dobrym vyhledem, idealne se tam jeste da snizeni rychlosti kvuli fiktivnim stavebnim pracem a hura, kasa bude plna, protoze tech 50 km/h tam nejde prakticky nikdo... kdyz se pak vzedme hromadny odpor a jde to do medii, pak se policiste hadrkuji se stavebni firmou, kdo tam tu snizenou rychlost "zapomnel"... Pokud bude hromada nesmyslneho znaceni, za ktere neni nikdo postihovan a naopak se na nem delaji pokuty a v opravdu nebezpecnych mistech se policie nepotka... pak je to kontraproduktivni. A jen naokraj,za posledni rok jsem platil jedinou pokutu za nedani blinkru pri prejizdeni z pruhu do pruhu, rocne jezdim cca 50000 km

A. 27.6.2007 0:50

Mistři vesmíru

Prostě nás nezajímají zkušenosti vyspělých zemí, my všechno umíme líp a jinak. Už dávno si myslím, že spásou pro stát by bylo rozehnání parlamentu a najmutí cca dvaceti překladatelů, kteří by doslova přeložili zákony civilizovaných zemí a poté by je president podepsal.

Již od dob starého Říma je chronicky profláknutá pravda, že odstrašujícím způsobem nepůsobí výše trestu ale jeho neodvratnost. Jenže to by soudruzi policajti museli odlepit zadky od kancelářských židlí a začít pracovat.

jorocer 27.6.2007 7:13

Re: Mistři vesmíru

A ktreré zákony by ti předkladatelé přeložili? Německé? Francouzské? Nebo jaké? Vždyť i zákony vyspělých zemí (lépe řečeno těch, které mají demkoracii od 2.sv.války) se navzájem liší. Nebo by jsme převzali silniční zákon z Německa, zákon o zdravotním pojištění ze Španělska atd.? Ještě, že nevedou naši zemi lidé s takovými názory jako máte vy. Neříkám nevyužít zkušeností ze zahraničí, ale všeho s mírou.

Rudolf 27.6.2007 9:03

Re: Re: Mistři vesmíru

Máme přeci veleslavnou Evropskou unii. Když dokáže celounijně regulovat křivost banánů, mohla by snad i sjednotit všech dvacetsedm systémů pravidel silničního provozu, které v Unii platí. Jenomže zatím se nedokázala sjednotit ani na tom, zda se má jezdit vpravo nebo vlevo.

Jenomže EU je na dvě věci....

BOMBON 27.6.2007 0:44

jojo, neni tezsiho ukolu

nez chranit obcana pred sebou samym...

TO JE PEKLO!!!(Y)

Rudolf 27.6.2007 9:11

Re: jojo, neni tezsiho ukolu

A kdo nás bude chránit před výpotky toho ústavu.?