27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Křepelka 1.10.2010 22:57

Většina lidí železnici vůbec nevnímá

Mám obavy, že železnice není zcela masově, dílem také pod dojmem převážně negativního přístupu všech médií vůbec brána na vědomí. Těch nehod naprosto neskutečně - připomínám jenom tu z Prostějova, kterou zaplatilo životem snad 5 vojáků z oné elitní jednotky. Sám mám zkušenost nikoliv z přejezdu, když jsem před léty byl přizván k řešení provozních závad na dnes už zjevně neexistující analogové telefonní ústředně a zjistil jsem, že telefonní metalický kabel v prostoru Dolních Louček byl v souběhu s dvoukolejnou elektrizovanou tratí Brno - Havlíčkův Brod, který byla zhruba 150 v zářezu ve stráni nad silnicí a projektant ji vůbec nevnímal a nenavrhl žádné opatření proti rušení. A to pár stovek metrů odtud je ovšem trať víc než zvýrazněna velice známým a nepřehlédnutelným viaduktem.

Na druhé straně - známý brněnský lékař MUDr. František Kuthan - ročník 1906 - dej mu pánbu věčnou slávu, dokázal vlétnout pod vlak za svých mladých let tuším někdy okolo roku 1937 a pěkně pochroumat jako auto, tak i vlastní kolena na nechráněném přejezdu v České u Brna, ještě na staré Tišnovce. Čili nic nového pod sluncem.

J. Kejkrt 1.10.2010 15:39

Tyhle "sebevrahy" mnohdy vychovává dráha sama.

Žil jsem nějakou dobu v obci na křížení dvou tratí, se seřaďovacím nádražím. Věčně stažené šraňky, ovšem ne vždy jimi projížděly vlaky. Někdy si je dali dolů kvůli bezpečnosti při posunu, a pak na ně zapomněli ... Znalci po 10 minutách troubili, pak se (obvykle) minutku nic nedělo, jakože "my to víme", načež šly šraňky nahoru. Někdy ovšem taky ne. Divte se, že to lidi projížděli.

J. Kejkrt 1.10.2010 15:55

Re: Tyhle "sebevrahy" mnohdy vychovává dráha sama.

A dál po trati, kde byste se mohli utroubit a nikdo by to neslyšel, se často stávalo, že při zacpané trati zůstal vlak stát tak blbě, že závory zůstaly dole. Hodinu. A nic nejelo.

To ovšem využili soudruzi Venca s Bohoušem a dalekohledem odhalovali "piráty" a dávali jim o kilometr dál mastné pokutičky.

Ještě dneska vím o tratích, kde na přejezdu bez závor čekáte na průjezd lokálky jistě déle, než 5 minut. To znamená, při rychlosti 30km/h 2500 metrů a při devadesátce 7,5 kilometrový odstup. Což prostě je pro dnešního automobilistu, zvyklého přejíždět plnou hlavní silnici, zoufale daleko.

J. Anděl 1.10.2010 17:13

Re: Tyhle "sebevrahy" mnohdy vychovává dráha sama.

No, asi je rozumné nejezdit tam na poslední chvíli, co kdyby něco, ten vlak má fakt dlouhou brzdnou dráhu. Ale když opravdu nikde nic viditelně nejede a čekáte už přes pět minut a nestalo se vám to na tom místě poprvé, tak se nedivím, když pojedete.

Trochu jsem škodolibě myslel, že bude autor článku pokračovat - a přejelo osmé auto, a deváté auto... a patnácté auto... a padesáté auto... a vlak nikde ;-)

Ovšem já nejradši chodím pěšky, když jedu autem, tak neřídím a modlím se :-)

J. Schwarz 1.10.2010 12:45

Byl jsem v Turecku

a tam na mne i policajti houkali, abych jel a nezdržoval u SPUŠTĚNÝCH  ZÁVOR se signalizací. Každý přes závory kličkoval, pokud nebyl vlak u přejezdu. Stejně se jezdilo  i na křižovatce na červenou, pokud nic nejelo po křižující silnici. Červená byla brána jen informativně - dej přednost tomu, co je zrovna na hlavní. A hlavní byla ta, co měla zrovna zelenou.  Jiný kraj, jiný mrav!

V. Kain 1.10.2010 10:34

Sebevrazi?

Možná to bude ode mne cynické,ale pokud by ta paka přejezd nedokončili přišli bychom o něco?Vždyť lidí je jako hnoje.

J. Lepka 1.10.2010 13:04

Re: Sebevrazi?

Řekl bych, že hlavně přišli někam pozdě, takže v důsledku možná i přišli o něco.

Už jsem dvakrát zažil zpoždění kvůli takovým sebevrahům. Jednou rychlík, ve kterém jsem jel, porazil na přejezdu auto. Zpoždění cca hodinu. Podruhé to byl sebevrah, který skočil pod jiný vlak, ale můj rychlík měl kvůli tomu zpoždění 45 minut. Neprůjezdná trať. No nezabili byste takového člověka?

Z. Bureš 1.10.2010 7:57

Proč to lidé dělají ???

Na to je velmi jednoduchá odpověď : Protože za to dostávají slaboučké tresty !!!

Kdyby jim za způsobení nehody na přejezdu přišil soudce "obecné ohrožení" s použitím odstavce (2) c, d . . . a šoupnul jim trest v horní hranici, tj. až 15 let - tak mám dojem, že by se to po zemích českých, ( a i po světě) . . . velmi rychle rozšířilo !!!

Rozhodně by se před  vjetím na přejezd řidiči rozhlédli ne 1x, ale 10x !!!

V. Novák 1.10.2010 9:45

Obvyklý "trest" za způsobení nehody

na přejezdu je rozfašírkování na místě. Nepomáhá.

A když tam postavíte policajta, tak vás nařknou z totalitarismu.

J. Schwarz 1.10.2010 12:46

Re: Proč to lidé dělají ???

Být srolovanej do plechové krabice je dostatečnej trest za blbost, nemyslíte?

P. Sulc 1.10.2010 0:22

No, a proc tam nejsou sranky ?

Kdysi bejvaly vsude, az snad na lokalnich drahach, kde jel vlak 2x denne.

K. Kužel 1.10.2010 5:31

Re: No, a proc tam nejsou sranky ?

Ani šraňky nejsou všelék. Slyšel jsem o vojenském pilotovi, který vozem naboural do stažených závor, když automaticky přitáhl volant, že je přeletí :-))

P. Sulc 1.10.2010 5:51

Re: No, a proc tam nejsou sranky ?

Veru mate pitome argumenty. Samozrejme sranky nejsou vselek, ale vetsinu zivotu by zachranily.Jste na urovni jednoho trouby, ktery argumentoval ze domaci tresor se da vykrast. Jiste, da, ale ne tak jako suple u stolu. Naprosta bezpecneost neexistuje, nejde udelat nepotopitelnou lod, nesrazitelne auto, atd. Vy snad jste dospelec, ne? Proc vam tyhle trivia mam vysvetlovat?

K. Kužel 1.10.2010 6:03

Re: No, a proc tam nejsou sranky ?

Nevysvětlujte, to byl fór. Proto jsem připojil poměrně rozšířenou značku :-))   - to je chechtáček. Smích léčí ;-)

P. Sulc 1.10.2010 18:42

Re: No, a proc tam nejsou sranky ?

Pak se vam omlouvam.

J. Schwarz 1.10.2010 12:48

Re: No, a proc tam nejsou sranky ?

Když se někdo chce mermomocí zabít, ať se zabije! Proč se mají všichni ostatní za svých nemalých nákladů snažit ochrańovat kdejakého pitomce?

V. Novák 1.10.2010 9:48

Re: No, a proc tam nejsou sranky ?

Protože jsou drahý a vechtra, co je kdysi stahoval toče klikou, dávno "zracionalisovali".

Mimochodem - ani zdaleka nebývaly šraňky všude. Akorát "sebevrahů" bylo míň. Tyhle bohužel nelze označit ani za dobrovolné dárce orgánů...