Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

DOPRAVA: Helmy jsou vrženy?

Jízda na kole už dávno není brána jen jako kratochvilný způsob přepravy z bodu X do bodu Y a popřípadě zpět, ale stal se z ní bezmála politicko-filozofický způsob nazírání na svět. Anebo vznešeněji napsáno dokonce až novým náboženstvím moderního (zejména) městského člověka.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JJ

J21u91r48a 72J45u27r77a19x

7. 6. 2023 19:38

Byl bych pro to povinné využití cyklostezky.

Často vídám v našem městečku kdysi okresním, jak po jediné průtahové komunikaci městem, obmyslně rekonstrukcí zúžené, aby se na ní nedalo předjíždět, neboť bezpečnost, šlape cyklista a za ním šňůra aut včetně dunících a čoudících kamionů přes půl města se sune bezpečnou rychlostí 10 km/h. A přitom cca 50 m je souběžně zbudovaná cyklostezka v zeleni, parkem, na níž je vzácné potkat cyklistu.

A přílbu na lbi cyklisty bych měl zejména v městském provozu za samozřejmost. A na lbích elektrokoloběžců taky.

Ovšem - na picyglu jezdím tak třikrát do roka na chatě.

0 0
možnosti
MK

Pokud cyklostezka začíná kulatou příkazovou značkou, je pro cyklisty povinná. Samozřejmě je nikdo nemůže nutit, aby jeli jinam, než míří (třeba domů) když tam cyklostezka nevede. Je to tak trochu jako s dálnicemi - jezdí se po nich dobře, ale nejsou všude.

0 0
možnosti
Foto

V Dánsku měli svého času krásnou (vládní) kampaň, kde lidi nabádali k tomu, aby hlavou radši před křižovatkou otočili sem a tam, než aby si na ni dali helmu a mysleli si, že jsou v bezpečí.

0 0
možnosti
Foto

Pane Kolmane, vy jste úplnej liberální konzervativec!

0 0
možnosti
VK

Při jízdě na kole mě srazilo auto, když mě vezli do nemocnice saniťák říkal ještě že jsem měl přílbu. Odnesl jsem to lehkým otřesem mozku a řidič pokutou. Pokud bych přilbu neměl asi bych sem už nic nepsal a řidiče by zavřeli. Přilby bych nenařizoval, cyklista bez ní ohrožuje pouze sám sebe ale v případě nehody by k tomu měl soud přihlédnout.

0 0
možnosti
JS

J74a87n 45S94e92m29r60á53d

7. 6. 2023 12:34

Podobná debata probíhala koncem šedesátých let, kdy se zavádělo povinné použití přileb na motocyklu, napřed jen pro řidiče, o několik let později i pro spolujezdce. Stejné to bylo se zaváděním povinného používání bezpečnostních pásů v automobilech, pak dětských autosedaček. Vše je nyní povinné a nikdo již neremcá. Jsem pro povinné použití přílby cyklistou v obci i mimo ni. Naproti tomu jsem proti povinnému použití cyklostezky, která vede poblíž silnice.

0 0
možnosti
VM

JÓ,

nejlepší jsou ti hltači kilometrů na silnicích 1.třídy v dopravní špičce - např. silnice č.2 / Vyžlovka - Uhříněves, oběma směry.

0 0
možnosti
IS

Kdo sedne bez přilby na kolo, je hazardér, byť by jel jenom kilák pro rohlíky.

0 0
možnosti
RV

Dokud stát platí nemocenskou lidem, co havarovali na kole, má právo mít požadavky - stejně tak se zaváděli světla a odrazky. Takže buď povinné přilby, nebo ať si lidé bez přilby platí léčení sami, při delším ležení klidně přes milión korun. Kuřáci aspoň platí daně z cigaret.

0 0
možnosti
MK

Případné úhrady na úraz by měly být záležitostí pojištění, a jaké podmínky si stanoví pojišťovna, to záleží na ní. Na druhé straně, pokud utrpí úraz hlavy cyklista, který přilbu měl, zaplatí to výrobce přilby?

0 0
možnosti
ED

..k ničemu.. Chybí už jen státu platit povinné ručení za velociped.

Rv

0 0
možnosti
MK

Tady je řeč spíše o havarijním - z povinného se platí způsobené škody. Když cyklista profrčí železničním přejezdem na červenou, vlak obvykle nevykolejí.

0 0
možnosti
Foto

"A ekologové dodávají, klesne-li počet lidí na kolech ve městě, stoupne zákonitě jejich počet v autech."

Vzhledem k počtu cyklistů, co ve městě otravují mezi auty, to zvýší počet aut asi o 1 %.

ALE klesne-li počet lidí na kolech ve městě, zvedne to především bezpečnost dopravy a ušetří nervy řidičům. Takže to bude mít hned dva pozitivní vlivy.

0 0
možnosti
MK

Bojím se, že to bude něco jako svícení ve dne, nebo třeba letní čas. Ničemu to nepomůže, zdraží to celkový provoz, ale už se toho nezbavíme.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz