28.1.2020 | Svátek má OtýlieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


DOPRAVA: BambasismusŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 201, poslední: 9.7.2006 1:21, přehled diskusí

Pseudopolicie:
Autor: kazbah Datum: 5.7.2006 19:06

Už aby policajti začali stavět a nepřiměřeně pokutovat cizince, aby je začali buzerovat a zastrašovat, aby se naší republiky báli jako za totáče a přestali sem jezdit, aby  ti blbci nahoře pochopili, že jim utíkají nemalé penízky z turistiky. Místo, aby zákon řešil plynulost a bezpečnost dopravy, vymysleli magoři zákon na zastrašování slušných řidičů a plnění státní nebo obecní kasy, to především. Takový magory jako máme teď u žezla, to je fuck vrchol, ti už suverénně s inteligencí natrhávají prdel i Jakešovi.;-ORv;-O

Připojte se : http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2006062601

nebojte se,:
Autor: Mysch Datum: 5.7.2006 19:16

ono polisu, co se s cizincem domluvi tak moc neni.

Již jsem se připojil.:
Autor: Jiří K. Datum: 5.7.2006 22:40

Ale jinak se obávám, že s těmi magory si moc nepomůžeme.

Autorský ministerský magor je totiž lidovcem a tato partaj se s výjimkou vlády Zemanovy nacpala do všech porevolučních vlád a v prozatím vznikající zanzibarské koalici pochopitelně figuruje též.

Také za první republiky se žádná vláda bez nich neobešla, pan Šrámek postupně vystřídal asi všechna ministerstva, která tehdy byla k mání.

Re: Již jsem se připojil.:
Autor: Ladislav N. Datum: 6.7.2006 2:19

Nicméně potřebnou "hmotu" k prosazení blbého zákona v parlamentu dodala ČSSD... včetně řady pitomých pozměňovacích návrhů.

RAMER 5:
Autor: Mysch Datum: 4.7.2006 22:09

porad jaksi nerozumim. ten radar teda meril rychlost policejniho auta, i kdyz porad jeste nevim na jakem principu. a jak merili odstup od auta jedouciho pred nim?

Re: RAMER 5:
Autor: pavel 99 Datum: 4.7.2006 22:29

měří to 2 rychlosti a ty sečte. (Na cajtech se taková složitost nedá nechat.) Odstup od auta před ním měří stejně, jako ve stojícím autě - tedy nijak - jinak řečeno "odhadem".

pak je to ovsem nesmysl,:
Autor: Mysch Datum: 4.7.2006 22:37

kterej kazdej soudce uzna.

podle mne teda je jedina dolozitelna metoda cejchovanej tachometr a mereni odstupu.

ovsem to mereni dvo rychlosti, je mi porad nejasne, doppler?

Re: pak je to ovsem nesmysl,:
Autor: pavel 99 Datum: 4.7.2006 22:55

jistě. Dopplerem snad měří (téměř) každý radar.

aha doppeldoppler :
Autor: Mysch Datum: 5.7.2006 19:15

za jizdy.

Dotaz:
Autor: Lojza Suchanek Datum: 4.7.2006 18:18

Prosim vas nevi nekdo,kam posilat stiznosti na porusovani dopravnich predpisu POLICII CR? DEnne jezdim 10km do prace a 10 z prace(pro stouraly-jezdim autem proto,ze bus mi jede obcas cca po 5 hodinach,jinak mam litacku a rad bych jezdil busem ale proste nemuzu pac k nam nejezdi).Za tu dobu potkam denne tak 1-2 policejni auta,kde policiste nejsou pripoutani,telefonuji za jizdy,nemaji rozsvicena svetla,jezdi vyssi nez povolenou rychlosti a podobne.Nevi nekdo,kam volat,kam posilat fota ci podobne?Strasne rad bych byl pro jednou udavac a vsechny tyhle bych udaval,a mel bych z toho obrovskou radost....

Re: Dotaz:
Autor: jarda Datum: 4.7.2006 20:29

Stížnost můžete poslat na policii :-)

a vas radar:
Autor: Mysch Datum: 4.7.2006 21:00

byl kalibrovan kdy?

Re: Dotaz:
Autor: jezevec Datum: 5.7.2006 1:08

bambas@mvcr.cz

Najezdil jsem po US asi čtyři desítky tisíc mil, američtí policisté:
Autor: Pete Datum: 4.7.2006 17:36

vás nikdy nezastaví bezdůvodně, čili nebuzerují pro nic za nic jako ti čeští. Nikdy jsem neviděl nesmyslně nízko omezenou rychlost, natož aby v takovém místě pak ještě měřili rychlost, jak je běžné u nás. Zastavili mě dvakrát, vždy kvůli přestupku, ale když zjistili, že jsem jej udělal nevědomky, neznajíc situaci, tak mě ani jednou nepokutovali. Na svých autech mají Protect and Serve, což znamená Chráním a Sloužím. Vidím je na silnici rád a vážím si jich. Když vidím české policajty, mám husí kůži, nevím co je napadne a nevím na jak dlouho mě zdrží a budou buzerovat ač jsem nic nespáchal. Když vidím kam se vyvíjí naše česká policie, tak zodpovědně prohlašuji, že úrovně té americké nedosáhne nikdy. Je nasměrovaná k strašení lidí. Je nasměrovaná socialisty na policii komunistickou, které je třeba se bát a nenávidět ji. Řídí ji naprostí pitomci.

Re: Najezdil jsem po US asi čtyři desítky tisíc mil, američtí policisté:
Autor: Charlie Datum: 4.7.2006 17:52

Pravda pravdoucí, jenže to naši politici nikdy nepochopí.

Re: Najezdil jsem po US asi čtyři desítky tisíc mil, američtí policisté nebuzerují pro nic za nic jako ti čeští.:
Autor: Ladislav N. Datum: 4.7.2006 18:18

To je asi nejvýstižnější text, který jsem četl. Díky! ;-)

Re: Najezdil jsem po US asi čtyři desítky tisíc mil, američtí policisté:
Autor: Honza Datum: 4.7.2006 20:03

V tom s Vami naprosto souhlasim, mam s americkou policii stejne zkusenosti.Otazka je, co ted s tim. Opakuji, co jsem napsal nekde dole: mame 1100 mrtvych na silnicich rocne, dva-az petkrat vic, nez ve slusnych zemich (podle toho, jestli to prepocitavate na pocet obyvatel nebo na osobokilometry). Potrebovali bychom lepsi policii, ale to bude trvat leta, spis desetileti. Mame cekat a nechat ty stovky lidi dal umirat? Nebo je treba udelat neco drastickeho, co sice otravi spoustu lidi a rade zkomplikuje zivot, ale stovkam lidi ho zachrani? Tvrdim, ze situace je tak urgentni, ze B je spravne, a sazim se, ze tento zakon, na ktery tady 90% z vas nadava, do roka a do dodne zachrani nejmin 100, spis ale vic lidskych zivotu. Stoji to za to. 

Re: Re: Najezdil jsem po US asi čtyři desítky tisíc mil, američtí policisté:
Autor: Ladislav N. Datum: 4.7.2006 20:12

Možná byste si měl analyzovat důvody, proč těch mrtvých je v ČR tolik... ;-) Třeba to s policií vůbec nesouvisí... Což takhle poddimenzovaná infrastruktura se skrytým dluhem řádu 600 mld. Kč?

ptrebovali bychom:
Autor: Mysch Datum: 4.7.2006 21:03

v prvni rade lepsi a ohleduplejsi ridice. policie by se mozna vznikle situaci prizpusobila.

Re: Re: Najezdil jsem po US asi čtyři desítky tisíc mil, američtí policisté:
Autor: A.D. Datum: 5.7.2006 10:10

Hm, kdybych věřila, že to pomůže, tak bych s vámi možná souhlasila. Ale nevěřím - problémem tohoto zákona je primární zaměření na rychlost, což SNAD může eliminovat zběsilou jízdu, ale nebezpečné předjíždění, myšky a jiná zvěrstva nikoli. Naopak, předjíždění na nepřehledných místech je v nízké rychlosti mnohem nebezpečnější, protože předjíždějícíc auto se mnohem déle nachází v protisměru.

Neschopná, či naopak všeho schopná policie je sice problém, ale nemyslím, že by primárně byla příčinou tolika tragických nehod. Lépe nastavený zákon by dokázal více, než tento paskvil. Zatím se totiž většina řidičů soustředí na tu zatracenou rychlost, protože za ni mohou být nejsnáze postiženi a provozu kolem věnuje pozornost o to menší. Tyhle dva dny jsem cestou do práce opravdu bála - ne postihu, ale nehody :-(

no mozna to bude tim,:
Autor: Mysch Datum: 4.7.2006 21:01

ze v civilizovanejch zemich policie ze zakona nesmi bezduvodne zastavovat auta.

Re: Najezdil jsem po US asi čtyři desítky tisíc mil, američtí policisté:
Autor: zepo Datum: 9.7.2006 1:21

Nikdy jsem sice v Americe nebyl,tak nevím,jak to tam chodí.Myslel jsem si,že ale vím,jak to chodí tady.Ale asi taky nevím.Najezdím sice ročně něco kolem 150000 km s kamionem po celé Evropě,ale vaše zkušenosti nesdílím.Nikdy mě nikde (ani u nás) poicista nezastavil zbytečně,nikdy mě nikdo nebuzeroval,ani svévolně nezdržoval.Naposledy jsem byl byl zastaven tuzemskou policejní hlídkou v roce 1994,pro překročení rychlosti.Jestli já nejsem neviditelný.Nedělejte přestupky,chovejte se jako normální lidi a budete neviditelní taky.

Šimonovský stále nechápe, nový silniční zákon chce ještě zpřísnit:
Autor: www.autorevue.cz Datum: 4.7.2006 17:08

Šimonovský stále nechápe, nový silniční zákon chce ještě zpřísnit

Šimonovský stále mimo realitu - Proč řici ne současné úpravě

Pan Šimonovský zjevně žije mimo realitu. Nechápe a nechce chápat smysl výtek proti novému zákonu, které mu vyčítají jediné - absurditu. Přesto to řekneme znova, i pro ty vzadu.

Bodové systémy jsou běžné v celé Evropě a jistě není problém, aby takový systém fungoval i u nás, jenže ten nynější postrádá několik zcela zásadních aspektů ...

( viz článek )

Re: Šimonovský stále nechápe, nový silniční zákon chce ještě zpřísnit:
Autor: Fakír Datum: 4.7.2006 17:34

no to je pochopitelné že nic nechápe, má úřadem placeného řidiče....

Dámy a pánové.:
Autor: penzista Datum: 4.7.2006 16:03

Je třeba si uvědomit, že silniční zákon je zákon jako kterýkoliv jiný a proto jeho porušení musí být stíháno buď jako přestupek nebo trestný čin. Je zajímavé, že mnozí z těch, kteří žehrají na malou vymahatelnost dodržování zákonů by chtěli, aby u silničního zákona byla vymahatelnost nulová.

Re: Sedět na zadku a koukat z okna nebo na TV...:
Autor: Ladislav N. Datum: 4.7.2006 16:08

Vy zřejmě netušíte, o čem je řeč. Tak tady je pár odkazů pro vás....

Speciál k novému zákonu o silničním provozu

Re: Dámy a pánové.:
Autor: Charlie Datum: 4.7.2006 19:36

není zakon jako zákon, některý je buzerace

Je třeba si uvědomit,:
Autor: Charlie Datum: 4.7.2006 23:31

že zákony jsou pro lid, aby jim sloužlily a ne zbytečně škodily.  Je třeba si uvědomit, že politici nejsou novodobá šlechta, ale lidem placení zástupci, že policie není drábem politické šlechty, ale že má ty kteří jí platí chránit a pomáhat jim a ne je buzerovat a za maličkosti ničit. 

Je třeba si uvědomit, že pokud to půjde takhle dál, je nová revoluce nutná. Tentokrát už ne sametová.

Re: Dámy a pánové.:
Autor: realista Datum: 5.7.2006 0:28

Milý "penzisto", jestliže je zákon špatný, tak je nutné ho zrušit a sankcionovat hlupáky, kteří ho vymysleli a prosadili. Nebo se snad půjdete preventivně a dobrovolně zahrabat sám do díry, až nějaký kretén navrhne zákon, že penzisty je nutné zasypávat nehašeným vápnem, protože se mu to bude hodit na řešení důchodové reformy? Spíš tipuji, že byste vyhlásil "občanskou neposlušnost" jako bychom to měli udělat všichni v současném případě. Myslete příště, než něco napíšete. Zastupitele a potažmo orgány státní správy snad volíme, abychom se nám v této zemi rozumně žilo a ne abychom se jimi nechali buzerovat a trestat i za nesmysly. Oni jsou tu přece pro nás a živi z našich peněz, nikoliv jako nějaká šlechta, před kterou bychom se museli klanět!

Bodový systém pohlídají stovky nových úředníků:
Autor: Ladislav N. Datum: 4.7.2006 15:52

Bodový systém pohlídají stovky nových úředníků 

Republice více práce, policejní buzerace... ;-€