6.7.2020 | Den upálení mistra Jana HusaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


DOKUMENT: StížnostŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 51, poslední: 30.1.2007 6:36, přehled diskusí

Mlynář se nedopustil neetického chování II.:
Autor: Jan Šinágl Datum: 30.1.2007 6:36

Odboráři kritizují částku 5.300.000,- Kč, kterou zaplatil Testcom Servis s. r. o. firmě CAPITOL INTERNET PUBLISHER za služby spojené právě s budováním portálu veřejné správy. Tento portál dodnes utěšeně slouží občanům. Ani soudkyně netvrdila nic jiného. Na celé transakci s Testcom Servis s.r.o. stát paradoxně vydělal, peníze se mu totiž vrátily po několika měsících se ziskem. Tímto jednáním se neobohatil ani bývalý ministr Mlynář ani nikdo z nepravomocně odsouzených.

Soudkyně tvrdí, že se nepravomocně odsouzení obohatit mohli, což jí jistě nelze vyčítat. Stejně tak lze říci, že soudkyně třeba mohla vzít úplatek. Soudkyně ho nevzala, ale mohla vzít. Měla by za to jít do vězení? To jistě ne. Nejdříve by jí přece musel být nade vší pochybnost prokázán trestný čin. To se ovšem ani v případě Mlynáře, ani v případě soudkyně prostě nestalo.

Tomáš Kolský, spisovatel, 28.1.2007

Mlynář se nedopustil neetického chování I.:
Autor: Jan Šinágl Datum: 30.1.2007 6:36

Vladimír Mlynář se nedopustil neetického chování

Vladimír Mlynář se žádného neetického chování nedopustil. Bývalí odboráři, kteří jej nyní zřejmě obviňují, by se měli stydět. Ministr Mlynář (nutno říci nezákonným leč pro stát velmi efektivním způsobem) vytvořil portál  veřejné správy, který dnes mnoho občanů zdárně využívá ( http://www.portal.gov.cz ). Poštval si tím proti sobě odboráře na Ministerstvu informatiky, kteří se  mu nyní mstí. Převod financí byl opravdu nezákonný, jak píše Ing. Aleš Moravec, nicméně státu žádná škoda nevznikla a naopak získal portál, který dodnes slouží občanům.

Je zcela samozřejmé, že dokud Testcom Servis s. r. o. existovala, bylo nejrozumnější, aby platila včas své pohledávky. Soud ji totiž v rozporu se zákonem zaregistroval, což se nemělo stát! Nelegálně ovšem postupoval nejen  navrhovatel registrace, ale především soud.

Naše demokracie by bez portálu veřejné správy byla mnohem slabší. Podívejte se na portál v praxi: http://www.portal.gov.cz .

Vážený pane Nováku!:
Autor: Průměrný dělník Datum: 29.1.2007 8:39

Čest práci soudruhu! Proč se skrýváte jen za nějaké sdružení, klidně mluvte za lid! Mám na Vás ale jednu prosbu, můžete mi prosím prozradit, který průměrný dělník vám poskytuje tak skvělý právní servis?

Značka: Čéká mne stání u paní Slepičkové

Úpadek kvality:
Autor: D.A. Datum: 28.1.2007 23:34

Anonymní článek, autor evidentně neumí česky, a ještě k tomu místy zcela pomatený text. Ve slušné společnosti se tohle nepublikuje.

Re: Úpadek kvality:
Autor: Eva Datum: 29.1.2007 2:36

Souhlasím, naprosto děsivý, neuvěřitelný styl, jestli tohle psal zmíněný odborář Novák, kterého musel Vladimír Mlynář znovu přijmout na ministerstvo informatiky, je mi Mlynáře líto. Místo práce na ministerstvu musel válčit s vyšinutými zaměstnanci...

To je argument !:
Autor: milda Datum: 28.1.2007 22:02

.."nepřiměřené prostředky na služby velkému počtu externích právníků s výší odměny 1 900 až 4 270 Kč za hodinu. Pro porovnání je třeba uvést, že průměrný plat dělníka činí 100 – 150 Kč za hodinu."   Teda takovéhle "argumenty" jsou hodné lidí typu prokurátor Urválek. 

Krysa:
Autor: Juggernaut Datum: 28.1.2007 21:05

Tedy vážení, pisatele tohohle článku bych opravdu nechtěl v reálném životě potkat. Můj celkový pocit je, že to psala ublížená malá krysa, které Mlynář šlápnul na ocas. Pokud mají ostatní přispěvovatelé pravdu a jde opravdu o bývalého odborářského představitele na MI, tak to o odborech možná něco vypovídá.

Bez ohledu na následky, Mlynář udělal moc dobře, že někoho takovéhohle vyrazil.

Re: Krysa:
Autor: P Datum: 28.1.2007 21:34

Mlynáře opravdu nemám rád. Ale uznávám, že mne rozsudek velmi nemile překvapil. Co se týče odborářů, "láska" pana odboráře Nováka k panu Mlynářovi je snad všeobecně známá.

Sdružení:
Autor: Vážný Datum: 28.1.2007 20:28

Kladu si otázku: Jaký je rozdíl mezi a.s., kterou může MI a s.r.o. ne. A proč může založit obec s.r.o. Tam taky neplatí zákon o VZ...

(Například Dopravní podnik Praha)

Ty argumenty jsou nesmyslné a jestli to sdružení zastává zájmy občanů ČR tak mimo mne...

Souško učelko, Kdyby je nedělali tak by prosím před soudem nestáli.:
Autor: Jenda Datum: 28.1.2007 17:36

Kdo to provuch psal?

Nadějní a mladí:
Autor: frisco Datum: 28.1.2007 10:42

     Nadějný mladý politik ve výslužbě Mlynář roní slzy nad nepochopením jeho naprosto bohulibých záměrů, spočívajících na jednoduchém principu -- podnikání se státními penězy i se státními zakázkami. No a že za to měly být velké příjmy (zvláště pak do kapes zúčastněných) no to je přeci normální. Jen pohledˇme jakýký spolek mladých a nadějných politiků a podnikatelů se dal pro tento dozajista čistý cíl dohromady - pan Chmelíček synáček z estebácké rodiny, jenž osobně podnikal s jinými estebáky v řadě firem ( možno ověřit v OŘ  -  jeho průser je, že udávané původní bydliště je panelový dům v údolí dutých hlav v Modřanech, který byl přidělen pro byty estebáků), paní Beerová , z vysoce postavené komunistické rodiny, vzorná studentka ze Sovětského svazu, pan Frankl - smutně známá postava z různých kauz - např. YMCA,...     Kde se tito mladí asi tak sešli, kdo jim umožnil věnovat se ministerstvu informací, ...   

Re: Nadějní a mladí:
Autor: vládík Datum: 29.1.2007 11:46

Ano, ano.  Obdobně se kdysi psalo: "Synáček z kapitalistické rodiny (tím je dáno, že je darebák), dcerunka živnostníka, bratr kulaka".  Dobře si to pamatuješ, soudruhu.

výsledek drakonický, ale:
Autor: bruner Datum: 28.1.2007 6:58

soudkyně ukázala na velký nešvar, kdy se státní, ale i veřejné prostředky stávají obživou jen některých. A to chtěli obžalovaní udělat. Vyvést státní prostředky a rozdělovat si je sami. U veřejných (obecních) peněz brzda není a různé městské teplárny, dopravní podniky, nemocnice apod.přihrávají pěkná místa a s nimi i odměny vládnoucím uskupením a pan ministr to chtěl také, jenže stát na stát myslel a udělal zákon o majetku státu a ten byl porušen. Jak říkám, je to drákonické, ale jádro to má.

Re: výsledek drakonický, ale:
Autor: bruner Datum: 28.1.2007 7:58

ještě otázka do publika. Může soud překročit v trestním řízení návrhy účastníků? Ve věcech občanskoprávních to nejde, tam je soud vázán návrhy. Nebylo by logické, aby se tento princip prosadil i v trestní rovině. Jinak je role státního zástupce zcela zbytečná a na vše by stačil soud.

Re: Re: výsledek drakonický, ale:
Autor: jurist Datum: 29.1.2007 11:43

taky že je, státní zástupci jsou schopni předložit soudu kdejakou odfláknutou spatlaninu, velká novela trestního řádu z roku 2001 takovéto flákačství plně podporuje, přičemž za výsledek sporu, páni prokurátoři na rozdíl od např. USA, žádnou zodpovědnost nenesou.  Pak to taky kolikrát vypadá tak, jak to vypadá.. Jinak soud v trestním řízení je vázán pouze skutkem, tedy faktickým popisem jednání, uvedeném v obžalobě, kterého se měl obžalovaný dopustit. Není vázán ani právní kvalifikací (tedy může skutek překvalifikovat - přísněji i mírněji, pokud je to stále totéž jednání), ani záverečnými návrhy.  Přesto mlčení Městského soudu v Praze k tomuto rozsudku mu moc na důvěryhodnosti nepřidává. Mlčení těch bafuňářů ze Soudcovské unie také ne.

Re: výsledek drakonický, ale:
Autor: Tomas Datum: 28.1.2007 8:38

Na rozdíl od vás a s.soudkyně nejsem zasvěcen do do bankovních operací úředníků, mám však dojem, že se vrací padesátíá leta, že soudní procesy řídí prokurátor Urválek.

Re: Re: výsledek drakonický, ale:
Autor: bruner Datum: 28.1.2007 11:59

právě, že prokurátor, nyní st.zástupce úplně ostrouhal a myslím, že by se měl i on odvolat neboť mu soud nevyhověl

obvinění Mlynáře je nesmysl:
Autor: viktor Datum: 28.1.2007 6:14

ničím se neobohatil, nikomu nevznikla koda. Proč probíhal soud za zavřenými dveřmi? Soudkyně si vykonstruovala názor a nepřipustilajiné vyjádření - takoví soudci patří před kárný senát. Jakby ne - u nás je zaostalé právní vědomí i u soudců, což má na svědomí Klaus, který prosadil ekonomiku před právem, morálkou, vědou atd. -jak seto naučil v dialektickém materialismu, umožnil grázlůmnahrabat si miliony v podvodné privatizaci, takže i z bývalých exponentů režimu nadělal milionáře.. A komunisty požádal o odporu, když se chtěl stát prezidentem, šlo mu a jde mu jen o moc a podle toho to u nás vypadá. Musíš nakrást miliony . a všechno ti projde.

stačí:
Autor: p Datum: 27.1.2007 22:07

si přečíst jména vyvolených: Mlynář, Beerová, Frankl

Žádost:
Autor: Tom Datum: 27.1.2007 17:46

Neznáte prosím někdo kontakt na ono uvedené občanské sdružení? Rád bych totiž věděl, proč nebojovali za má práva v dalším obdobném připadu. Když mělo být v Ostravě MS v hokeji, probíhala rekonstrukce haly naprosto stejným způsobem. Byla založena spol. s r.o., která nemusela vypisovat výběrová řízení a bylo vymalováno. Krátce tato skutečnost proběhla tiskem a tím vše skončilo. Když boj za má práva, tak pořádně!

Re: Žádost:
Autor: Pavel Datum: 27.1.2007 22:54

Taky by mě zajímalo kde byli soudruzi z občanského sdružení třeba když se kšeftovalo s LTO.

Re: Re: Žádost:
Autor: Glove Datum: 28.1.2007 8:07

A co jste proti tomu dělal a kde jste byl vy??

Re: Žádost:
Autor: xmort Datum: 28.1.2007 11:44

kontakt na sdruzeni je info@obcanepraha.cz

Odborář Novák:
Autor: halďák Datum: 27.1.2007 17:37

se konečně dočkal. Jeho křížácké a udavačské tažení proti Mlynářovi (vedené přes obskurní občanské sdružení) zřejmě vyvrcholilo tím soudem. Kdyby čtenáři viděli, co jako předseda odborů na MI psal na odborovou nástěnku MI a pravidelně žaloval na Mlynáře, jistě by se divili že ho Mlynář dávno neskopl ze schodů. Také si pravidelně omočil ve psu (to jen tak na okraj k Astonovi).

Myšlenka vydělávat na provoz a rozvoj Portálu organizací, která by vydělané peníze zase nerozpouštěla ve státním rozpočtu byla rozumná. Portál by nebyl závislý na přídělu financí a mohl by se rychle a dynamicky rozvíjet. Dnes je  ( vlivem omezených prostředků ) ve stavu, kdy obsah a jeho funkce stagnují. MI se ruší a na nic nejsou peníze. Je tak velká pravděpodobnost, že zajde (pomalu nebo i rychle) na úbytě jako řada jiných projektů státní správy, jejichž jiní ministerští provozovatelé (např MV) , za částky, které převyšují 100 násobně náklady na Testcom servis něco na webu prezentovali, ale peníze na redakci, provoz, rozvoj chybí. Výsledek je např. vidět na projektu www.epusa.cz , který, je-li naplněn nějakými daty, jsou obvykle neaktuální a většina položek se prezentuje slovy neuvedeno či stránka je zcela prázdná. Toto je mrhání rozpočtovými prostředky v řádu desítek milionů, za které nikdo není odpovědný.

Silné řeči pana Langra při všlenění MI do MV jako že projekt eStat bude podporovat Portál a pod. jsou zřejmě pouze prvomájová hesla. Plýtvat se bude dále a radostněji.

Re: Odborář Novák:
Autor: trp Datum: 27.1.2007 21:42

Mlynářův záměr nešlo realizovat z toho důvodu, že byl ve vládě se socialisty. Socialisti byli, jsou a budou brzdou všeho rozumného, ekonomicky výhodného. Je v tom záměr jejich existence. Nepotřebují prosperitu. Potřebují obrovské stádo sociálně slabých voličů. Proto jdou v jednom šiku s komunisty vždy proti pokroku a prosperitě. Představte si, že by lidé pracovali, vydělávali dost a nepotřebovali nejrůznější podpory. To by nebylo co nabídnout té "mase"! Kdo by je volil? Jak by se udrželi u moci? Proto si myslím, že Mlynář a vlastně celá US byli velice naivní a za tu naivitu Mlynář teď platí tím nervákem kolem 5ti letého trestu. Jistě že si nezaslouží trest - není za co. Je to jen pokračující msta. Langra prosím do toho nepleťte. Ten tento stav nevytvořil a sloučení ministerstev je  jen dobrou věcí. Státní aparát je tak nabubřelý, že další odnože jsou nesmyslné.

Re: Re: Odborář Novák:
Autor: bruner Datum: 28.1.2007 7:02

zkuste mi říci, proč by nějaká činnost prováděná příspěvkovkou byla méně ekonomicky výhodná než prováděná eseročkem. Já se např.vůbec nezajímám o to, kdo je tvůrce stránek, ale jaké informace z nich čerpám.

anonym:
Autor: kocourleo Datum: 27.1.2007 13:54

Pod každý článek by se měl autor podepsat, jinak se to považuje za anonymní. Je to stejné, jako když M. Horníčkovi psali výhružky kvůli dadštině a dopis byl podepsán "Dělníci z Brna". Je s podivem, že Neviditelný pes zveřejňuje anonymní články a obzvlášť takové, které chtějí ovlivnit soudní vyšetřování.

Pane, mluvíte nepravdy:
Autor: vládík Datum: 27.1.2007 11:57

1.  Tvrdíte, že o zisku "rozhodovalo těchto pět společníků" . Jediným společníkem byla příspěvková organizace Testcom (stačí nahlédnout do rejstříku). Případné rozdělení zisku tedy bylo možné jen ve prospěch tohoto společníka, tedy příspěvkové organizace.

2. Nazýváte založené s.r.o. "soukromou" společností, prý podle obchodního zákoníku. Ale obchodní zákoník mluví o obchodní organizaci. "Soukromý" je pojem majetkový a OZ výslovně nerozlišuje podle vlastnictví.  V tomto případě bylo vlastnictví "příspěvkoorganizační".  Samozřejmě, u obchodní organizace (právnické osoby) se nejedná o její vlastnění (už proto je název soukromá nesmysl), ale o vlastnictví práv vůči této společnosti. To že s.r.o. nespadá pod režim státních organizací z ní ještě nedělá organizaci soukromou  (mimochodem: ÚS rozhodl v případě obdobné situace - státních podniků odlišně). I když chápu, že to může (může !!!) být důvod jejího založení.

3. Tescom vložil do své dceřinné společnosti základní kapitál - jako normální krok zakladatele. Nechápu, co na tom má být divného.  Fondy jsou pasiva Testcomu, zatím co vložení peněz se děje na straně aktiv (sníží se oběžná aktiva, o stejnou hodnotu vzostou podíly). Nemůže být proto uhrazeno z fondu.

4. Finanční otázky: a/  Pokud byl skutečně příjem (asi výnos) za zrušení 2, 974 mil. Kč, pak zůstal v době rušení na účtu společnosti a byl jako likvidační zůstatek zpětně přijat Testcomem.  b/  "Převod" financí do CIP - pravděpodobně proplacení faktury; předpokládám, že to bylo za nějakou vykonanou či plánovanou činost; opět při likvidaci výsledky CIP budou převedeny na mateřský Testcom. Takže pokud se má vyčíslit ztráta: 474 tis. na platy a odměny + něco na založení a likvidaci.  A pokud jde o odměny právníkům - zkuste se zeptat na ceny třeba toho začínajícího.

Založení společnosti možná bylo v rozporu se zákonem (zajímavé - jediný zákon, který nebyl nikde konkretizován), možná i věděli proč zakládají. Ale popisované ztráty jsou nesmyslem.

už zase vyražený a uražený?:
Autor: StandaT Datum: 27.1.2007 11:42

Už zase vyražený a uražený odborář Novák? Toho chlapa neměli vyhodit a mohli mít klid. Prostě na odboráře se v tomto státě i 19 let po změně režimu nesahá!

A co elektronické tržiště pro státní správu?:
Autor: LisakFOX Datum: 27.1.2007 11:04

To obhospodařují soukromé firmy, asi vybrané MI, které jim na to předpokládám dalo glejt.

Tam musí dle rozhodnutí vlády povinně objednávat veškeré rozpočtovky výpočetní a komunikační techniku. Tržiště inkasuje 1 až 3% z uzavřených (předem jistých) obchodů. To je pane trafika jak Mount Everest, placená chytře nepřímo z rozpočtu předpokládám ve stamilionech ročně. Kromě toho se takto centralizovaly korupční místa.