1.5.2024 | Svátek práce


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Mentlík 25.3.2021 6:03

Společný postup v rámci EU je jen chiméra. Podmínky vstupu do jednotlivých států si stejně určují jen ty státy. Jestli někdo považuje za diskriminační skutečnost, že bez potvrzení o očkování nebo negativního testu některé státy praktikují "šup do karantény", ať si na ty státy stěžuje. K tomu není co dodat. Je marné diskutovat v této době nad omezováním svobody. Cestovat je příjemné, začasté i užitečné, ale není to žádné právo, jak se nám někteří odpůrci covidpasů snaží podsunout.

T. Kohout 25.3.2021 4:08

S tou pověstnou "diskriminací" je to asi takto: prvotní diskriminací už je dělení lidí na nemocné vs. zdravé. Co s tím chcete dělat? Rozhodne ÚS, zda je to přpustné???

J. Pecháč 25.3.2021 9:39

Výborně !!! Nejvíc o diskriminaci řvou ti, co se nechtějí nechat očkovat. Když budu chtít k moři do Řecka a nebudu mít covidpas, diskriminace nediskriminace, Řek se se mnou vůbec nebude bavit, otočí mě a šupajdy domů, Čehůne !

S. Kubů 25.3.2021 1:08

Mohou očkovaní virus SARS-CoV-2 přenášet ? Ano nebo ne ?

Pokud ano, jaký smysl dávají úvahy o tzv. covidpasu? A nebojí se někdo na MZ, že očkovaní mohou někoho nakazit, když nyní nemusejí ani do karantény, ani se testovat ? Hlavně, když nyní musíme VŠICHNI chodit s chirurgickou rouškou i po pustém městě (ale do pustého lesa už po třech týdnech "zaracha" zase můžeme).

Pokud ne, proč se celá ta buzerace týká i očkovaných ?

Kromě toho, že očkování proti covid-19 je dobrovolné a vakcín stále není dostatek, tak proočkovat se plánuje max. 50% (70%?) populace, některé skupiny obyvatelstva (např. pod 16 let) se neplánují očkovat vůbec a někteří lidé mají k tomuto očkování zdravotní kontraindikaci.

Určitou naději ve mně vzbuzuje snad jenom to, že zavedení "eurocovidpasu" je v pevných rukou Ursuly.

I. Mentlík 25.3.2021 5:56

A jak na ulici rozeznáte očkovaného od neočkovaného ? Vždyť existuje nespočet důkazů o falšování testů s negativním výsledkem. Je to jako vždy: za neukázněnost některých jsou postiženi všichni, s tím nikdo nic neudělá.

R. Langer 25.3.2021 7:58

... a proto je to NESMYSL! A pokud s tím lidé nebudou nic dělat, dopadnou HODNĚ ŠPATNĚ! Ale nebude to kovidem. :-P

S. Kubů 25.3.2021 8:41

Asi máte nějaké informace, které já nemám.

Takže znovu: Mohou očkovaní virus SARS-CoV-2 přenášet ? Ano nebo ne ?

Pokud ano, tak co je to za blbost, ten covidpas?

Pokud ne, t.j. očkování šťastného očkovance vysterilizuje, tak nač u takovýchto spoluobčanů buzerace od respirátoru až po zákazy pohybu ?

A řeč tu není o "testech" a jejich event. falšování. "Digitální zelený certifikát“, který vzejde z požehnané ruky paní Uršuly, bude jistě nezfalšovatelný.

BTW: Je to náhoda, nebo osud, že cokoliv vzejde z mozkové díly paní Ursuly von der Leyen je "zelené" a jde o "průlom" ? Tedy - až na ty objednávky vakcín...

Z. Lapil 25.3.2021 11:44

Mohou, ale zdaleka ne tak snadno.

Analogie: když zavařuju jablka nebo cokoliv, tak je sterilizuju. Přesto se mi někdy stane, že některá sklenice zplesniví. Podle vaší otázky na přenášení viru se zdá, že sterilování považujete za zbytečnost...

L. Novák 25.3.2021 13:02

Zplesniví (...) obvykle ta sklenice, kde není kvalitní utěsnění víčka. Netěsností se pak infikuje sterilovaný obsah sklenice.

Z. Lapil 25.3.2021 14:41

Neboli sklenice "nějak" špatná. Podobně nezafunguje "nějak" špatné očkování. Nevím, jak špatné a je mi to jedno. V tomhle vesmíru máme jedinou jistotu: 100% spolehlivá technologie neexistuje. I ta DNA dělá chyby, kdyby nedělala, jsme pořád ještě prvoci, pokud bychom se vůbec dostali tak daleko.

J. Pecháč 25.3.2021 9:47

Nehledě na to, že virus můžu tajně nosit v kabičce od sirek, viď ?:-):-):-)

J. Sedlář 26.3.2021 9:09

Navrhuji pro ty co nebudou "šťastní majitelé včelky" nějakou na první pohled viditelnou značku, geometricky výraznou s jasnou barvou. Myslím, že se v minulosti osvědčila barva žlutá a špičatý tvar - asi hvězda neboco.

J. David 25.3.2021 8:05

Jo, když Uršula třímala ve svých rukou Buneswehr, tak kouzelně vzkvétal (hlavně těhotenské mundůry). Dnes ve svých rukou pevně třímá EK. Takové "von der Lejno" s příprdkem naší Jourové. Estéti a eurohujeři nechť mi prominou. Ony topoří "mír", který v rukou žen, roste a sílí.

J. Sedlář 25.3.2021 0:18

Leeloo multipass :-). Superzelený.

Navrhuji pro ty co nebudou "šťastní majitelé" nějakou na první pohled viditelnou značku, geometricky výraznou s jasnou barvou. To aby si ostatní mohli odplivnout a přejít na protější chodník. Myslím, že se v minulosti osvědčila barva žlutá a špičatý tvar - asi hvězda neboco.

T. Kohout 25.3.2021 4:10

Malým zlodějům se sekaly ruce. To bylo docela viditelné.

J. Housa 25.3.2021 6:46

Co byste uťal velkým zlodějům? Já asi vím co, jenže to by nebylo za běžných podmínek dost viditelné .....

R. Langer 25.3.2021 7:59

Hm, to by tady většina bolševiků chodila bez rukou... ;-D

J. Tulejová 25.3.2021 8:28

Hmm. Nejste rasista?