9.6.2023 | Svátek má Stanislava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Mayer 28.4.2011 22:12

už opakovaně jsem ve volební kampani Vás monarchistů..

.. postrádal jednu hodně podstatnou informaciu: Kdo by měl být ten král?

J. Chládek 28.4.2011 6:52

Zeměžluč

Výborný článek, ještě je třeba prozkoumat zda nám z tohoto zpříznění nevznikají nějaké právní nároky, třeba na občanství nebo možnost se v Británii podílet na sociálních dávkách. Dále bych si ještě dovolil poznamenat, že my Slované jsme položili základy k celoevropské kultuře tím, že jsme založili helénskou civilizaci a slovanský prajazyk je základem všech evropských jazyků včetně hebrejštiny. Pro příspěvek pro p. J. Paška: ve slově necky má být na začátku c.

J. Pašek 28.4.2011 4:09

Přemyslovec kníže Oldřich a Božena . ..

U potoka prala pádlo, byla jako malina, slza z oka jako stoka kapala jí do klína,

od prádla je zmožená, a zuje se Božena.  

Kolem ní je hejno děvčat, samý príma pradleny, Mařky, Bětky lautr štětky, ba i Gréty Marlény. Nejhezčí však Božena, ta od prádla zmožená. 

Když  tu náhle, křepce hřebce, viděti je u lesa, na něm sedí kníže Oldřich s očima jak nebesa. Na dva prsty zahvízdá, přikluše selská jízda.   Kniže Oldřich lehce z hřebce elegantně seskočí, uváže ho ku jalovci a za křovím se vymočí, pak si zapnul hazuku a vzal Božku za ruku.   Sotva jsem tě holka spatřil padla jsi mě do oka, vyvěš prádlo zastrč necky poď od toho potoka, chceš-li bejt mou královnou syp si to za mnou rovnou.   Božka jak to uslyšela zarděla se krvavě, a je z toho celá vedle a škrábe se ve hlavě, dala prádlo na šňůru a šla s Oldou na tůru.   Anonymní, trampská. 

Energický a bezohledný kníže Oldřich, vyhnal z Čech bratra Jaromíra, vyvraždil rod Vršovců, přemyslovec kníže Oldřich ( +1034 v Praze )  měl bezdětné manželství a tak se "zakoukal" do provdané Boženy a měli spolu nemanželského syna, výjmečného válečníka a politika knížete Břetislava I. a tak rod Přemyslovců nevymřel . . . . .s první manželkou se Olda nerozvedl.