Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

BIG BEN: Chraňme chobotnice!

Takovou chobotničku si musí zamilovat každý, kdo jí někdy hleděl zblízka do oka a zahlídl v něm šibalský záblesk.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VK

Jako kluk jsem byl přítomen na zabijačce. Prase vylezlo poprvé v životě z chlívku na světlo, dostalo palicí ránu do hlavy, začalo kvičet, dostalo druhou ránu a bylo zticha. Příští rok použil řezník jateční pistoli.

0 0
možnosti
MK

Chování ke zvířatům na vesnici v dobách mého dětství bývalo velice... pragmatické. Na druhé straně, neexistovalo plýtvání s jídlem a nebylo třeba financovat útulky pro psy a kočky. A nebyli přemnožení medvědi, ba ani srny. Těžko říct, jestli to tehdy bylo horší nebo lepší - asi to záleží na úhlu pohledu.

0 0
možnosti
JK

J38a34n 48K22o45č53v82a77r

20. 4. 2024 14:49

Zákon na ochranu zvířat proti týrání považuje za zvíře (tzn. se vztahuje na) obratlovce odlišné od člověka, ale v případě pokusných zvířat se ochrana nově vztahuje i na hlavonožce, takže aspoň něco.

0 0
možnosti
JK

Se zákazem mořských savců bych souhlasil okamžitě. Včetně tuleňů, lachtanů a mrožů. To zabíjení delfínu holemi, protože to je místní zvyk, mi přijde naprosto příšerné. Kdysi to možná byla nutnost k přežití, ale udržování těchto "tradic" je čiré barbarství. Kdyby delfíni mohli mluvit a chodit, byly by pravděpodobně inteligentnější než lidé. Není mi totiž známo, že by se vzájemně zabíjeli nebo že by jiné živočichy zabíjeli jen tak pro zábavu.

Stejně tak mi je odporné lovení velryb v Japonsku "pro vědecké účely".

Aby nedošlo k omylu, nejsem vegetarián ani náhodou.

0 0
možnosti
PD

Lov pro pozdější konzumaci má logiku. Vydávat ho za vědecké účely je pouze administrativní nutnost.

0 0
možnosti
VK

Prase je inteligentnější než pes a vepřo knedlo zelo je naše národní jídlo ale zkuste psí maso.

0 0
možnosti
PB

P20e84t72e 14B95r98i53c80h

20. 4. 2024 16:18

Prase je člověku nejbližší: prasečí kůže na popáleniny, prasečí chlopně ...

0 0
možnosti
MV

Chápu pocity pana Kurase. Upřednostňování jednoho druhu jimi oblíbeného druhu je ovšem typické pro lidi co přírodě příliš nerozumí. Příroda funguje jako celek a jako celek by měla být chráněná. Že ty nejohroženější druhy mají spadat pod ještě přísnější ochranu je logické.

0 0
možnosti
VN

Co až se jednou přijde na to, že mysl a uvědomění si sebe sama, samozřejmě na různé úrovni, je vlastní všemu živému, třeba trávě. To bude dilema!

0 0
možnosti
PH

Tyhle vtipy o trávě a vegetariánech už snad nepřijdou vtipné ani největšímu joudovi

0 0
možnosti
FN

Chobotnice jsou živočichové krátkého věku. Samice naklade vajíčka a pak umírá. Nemá možnost předávat své získané zkušenosti nové generaci a dále se rozvíjet. Pokud by tomu tak bylo, patrně by člověk přežíval pouze proto, že není pro chobotnice dostatečně hodnotnou stravou.

0 0
možnosti
JN

Velmi inteligentní jsou i prasata a krávy, že bychom je přestali zabíjet? Ale na zabíjení lidí se tu pořádají sbírky, ať se bojuje do posledního Ukrajince, ne?

0 0
možnosti
PH

Protiukrajinský blábol máte splněný

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz