1.6.2023 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

AYAAN HIRSI ALI: “Špatné svědomí Evropy”, aneb o hře na neporozuměnou

Lídři EU úmyslně odmítají porozumět problémům spojeným s imigrací muslimů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 17.3.2021 19:26

Barbary nebarbarská země vždy střílela už na hranicích.

K. Kocourek 17.3.2021 15:51

Základní problém analogie s Židy prchajícími z nacistického Německa je tento:

Současný stav spíš odpovídá hypotetické situaci, kdy by se v Německu nacisté pohádali a začali by se masově vyvražďovat navzájem (ne že by se i ve skutečnosti nevyvražďovali, ale byla to záležitost úzké vrstvy jejich předáků).

Takže by na západ začaly utíkat milióny nacistů. Ti by se navíc nadále k nacismu hlásili a v zemích kam utekli, by kvůli tomu působili četné problémy. Kolik lidí by tenkrát říkalo: "Chudáci nacisti, vždyť jim v jejich zemi hrozí smrt..."

J. David 17.3.2021 11:26

Já si držím kušnu na Novinkách na uzdě (empiricky), ale furt mám měsíční "ban". Vždy naleznou něco "unkorrektlich", jak u blbejch na půdě. Už na Novinky nelezu. Jim už "kape na karbid" s tou korekností. Opičák znásilní holku, vyfásne 2 roky, za schvalování atentátu v mešitě na Facebooku obdrží flastr nějaký adolescent 6 roků? No "potěš koště"? Jak za Heydrichiády, to snad nemá obdoby.

J. David 17.3.2021 11:12

Cenzura bují na webech, jak houby po dešti. Král je sice nahý, ale na ohambí má možná "feigenblatt" (Adam a Eva v Ráji a had), aby nepohršoval morál cenzora. Takový fór na "morál".

Eničtí spoluobčané mastí u ohně mariáš. Mezi hráči sedí Eržiky a Aranky. Forhont najednou zařve na zadáka: "István, nemakal na ten kund, nejde o ten morál, ale karta lepí!".

Asi budu zase OUT, abych mohl se veselit v diskusích, zase změním IP adresu. Nebo si budu muset připnout "feigenblatt" na kušnu.

H. Dostálová 17.3.2021 10:41

Je čím dál složitější a těžší se ozvat a říct, že král je nahý.

R. Langer 17.3.2021 9:30

... tak zbytečně neplýtvejte... :-P

J. Lukavsky 17.3.2021 8:00

"Kovid je úplně normální chřipka" pravda asi s 10x vyšší smrtností, s velkým potenciálem nakažlivosti atd. ale jinak je úplně normální. Takže až začnete pokašlávat, do postele, bezové thé a nepanikařit. A hlavně si nenechat strkat do chobotu hadičku s kyslíkem, to by bylo nenormální. J.L. end

J. Lukavsky 17.3.2021 7:56

"nekorektní výroky pronesené v soukromí domova" bude se to týkat i nekorektních výroků pronesených v domácnosti pravověrného muslima, např. na adresu nevěřících psů? Nu to by asi neprošlo ani čtení Koránu v mešitě nebo doma. Ten je plný nekorektních výroků hrozeb a urážek, tedy na adresu těch nevěřících. Nechme se překvapit. J.L. end

J. Lukavsky 17.3.2021 7:51

"zapomínají na nejjednodušší řešení" nechceš mít od holubů podělaný dvorek? Nekrm je! Jak prosté drahý Watsone! J.L. end

R. Langer 17.3.2021 5:59

Frau Merkel je ovšem Putinova děvenka... ;-D

P. Dvořák 17.3.2021 2:20

Vlastně pro nás ty Novinky nejsou žádné novinky.

Jak je to s tou nakreslenou spirálou dějin, resp. společenského vývoje? Její kruhy se vždy po čase protnou, jen jsou o něco výš nebo níž a jsou širší nebo užší. Podle toho, kam směřuje. Někdy nahoru, ale v tomto případě jednoznačně dolů.

A šup tam Rv

J. Pankovic 16.3.2021 22:27

Meli by sme ty Nory z EU vyloučit, jenźe tam nejsou... ale nejaka pokuta do kasy EU by nebyla od veci ;-)

A. Renjascu 16.3.2021 21:50

JJ, dnes už jsou Novinky asi všude

J. Štika 16.3.2021 21:42

Ani nemusíte (co se týče názvu periodika) být adresný. Je to už téměř všude stejné.Já jsem,myslím si že v docela kultivovaném příspěvku mezi příspěvky hemžícími se vulgarismy a nenávistí k prezidentovi a předsedovi vlády v Novinkách.cz nazval frau Merkel Milka a mám tam doživotní zákaz:-).

P. Milan 16.3.2021 21:30

Jistě. A pokud to nikdo neudělá, zavede tam své "pořádky" Irán, Rusko, Turecko ...

Normální průběh, neexistuje geopolitické vakuum.

P. Milan 16.3.2021 21:28

Docela by mne zajímalo, jak vypadá ten blb nebo blbka na Lidovkách, ale tají to.

Nedávno mne na den banoval/a za to, že jsem Meghaniny žvásty prohlásil za ukázku černošských komplexů.

A. Renjascu 16.3.2021 21:23

Tak mě Lidovky zablokovaly celkem neviný komentář, kde jsem srovnával šest let na tvrdo za nenávistný příspěvek napsaný ve vzteku vs dva roky na tvrdo za kulturní obohacení nezletilé školačky pozvaným hostem, který sem přeběhl z NSR. Že po třiceti letech zase zažiju takové déja Vu mě ani ve snu nenapadlo. Zažít dvě totality během jednoho života je docela vopruz. Ať žijou sluníčka, asi půjdu najít nějaká mávátka, přeci jen se květen blíží.

J. Štika 16.3.2021 21:12

Je ovšem možné také zemím které nemají (tu jedině správnou) demokracii poháhat civilizovaněji - vývozem té demokracie na hlavních zbraní ,válkou proti diktátorům co prý mají zbraně hromadného ničení nebo ještě lépe v nich financovat ten správný,demokratický odboj s názvem třeba Arabské jaro,aby mohla vzniknout Al-káida a Islámský stát. Co si sám nevytvoříš,s tím můžeš pak těžko bojovat.Koneckonců kdo jiný než USA by měly mít to nejlepší povědomí o správné demokracii, když si představím jak vznikaly na území patřícímu Indiánům.

V. Petr 16.3.2021 21:06

R^R^R^

P. Milan 16.3.2021 20:46

Kolonie byly velmi přirozená věc. Pokud někde nejsou technicky, organizačně a vojensky na výši, nelze se divit kolonizaci takového území. Dost často to těm územím i prospělo, viz bývalé britské kolonie, často nejvyspělejší země světa. A i ty méně úspěšné si něco odnesly, třeba soudní a správní systém.

J. Štika 16.3.2021 20:25

Máme mít (údajně) černé svědomí jako bývalí kolonizátoři.Ptám se,kolik bylo těch kolonizátorských států a kolik států nikdy žádné kolonie nemělo? Právě naopak,celá staletí se nejen naši předci museli bránit výpadům nenávistných islámských hrdlořezů.Mám dojem,že po více než šesti stoletích po Kristu se jeden dle historicky prokázaných pramenů lupič,vrah a pedofil, rozhodl pro své souvěrce kteří boha neměli,vytvořit vlastní náboženství a chtěl se inspirovat z Bible. Jenže nepochopil křesťanské "kdo do tebe kamenem,ty po něm chlebem" ,ale pochopil to, jako jemu a jeho souvěrcům vlastní - kdo tobě chlebem,ty jemu kamenem.Jinými slovy - ber si všechno co ti dají a pak své hostitele zabij.Bůh tě za to ještě odmění v ráji "zástupem pannen".

J. Jurax 16.3.2021 20:08

Ano.

Ovšem musím s politováním konstatovat, že se vyjadřujete politicky naprosto nekorektně. V dnešním newspeaku nešlo o okupaci německou, nýbrž nacistickou. Označování Němců za okupanty hraničí s vyvoláváním nenávisti vůči skupině obyvatel na základě národnosti; a pozor, na to jsou nejen bany na diskusních fórech, nýbrž i paragrafy!

J. Jurax 16.3.2021 19:46

Jojo - ale byla flagrantně porušena jeho lidská práva, mezi něž nepopiratelně patří žít v zemi podle vlastní volby a pobírat tam sociální dávky.

Pravda, tehdy nebyly neziskovky beroucí nájezdníky pod svá ochranná křídla a domorodí obyvatelé měli zdravý rozum a neváhali jej použít. Nebyli holt dost civilizovaní a neznajíce nectili základní hodnoty EU.

J. Jurax 16.3.2021 19:38

Inu, to je recept na občanskou válku. Ale možná by to nemuslimští Evropané, protože je jich výrazně víc jak muslimů, dokázali vyhrát. I když soudím, že by se mezi nimi našla početná pátá kolona.

Nicméně zoufalí lidé dělají zoufalé věci a mezi muslimy bude percentuelně víc mužů, kteří vědí, kterým koncem kalašnikov střílí a majících praktickou zkušenost s použitím téhož než mezi domorodými nemuslimskými muži.

Koneckonců třeba u nás těm posledním pár mužům, co zažili ZVS, táhne na čtyřicítku.

A v Německu je nejmíň 4,4 muslimů, z toho víc jak polovina mužů spíš mladších - vzhledem ke struktuře migrační vlny. Bundeswehr má cca 115 000 příslušníků, z toho u pozemního vojska (Heer) cca 60 000. U policie je 39 000 zaměstnanců. Nakolik jsou tihle všichni schopni boje netuším, stejně jako nakolik jsou Bundeswehr a policie muslimy kontaminovány. Takže?

P. Kopáček 16.3.2021 19:31

Zřejmě jen touhle cestou. Škoda, že si to uvědomuje tak málo lidí, a ještě méně je ochotno podstoupit pro záchranu kulturního světa (v našem smyslu chápání) cokoliv...

V. Kain 16.3.2021 18:04

Těm kteří to řídí nic nechybí a snad ani nevědí a nebo nechtějí vědět co je to být denodenně ve styku s migranty a nebo žít vedle nich.Oni mají své rozlehlé rezidence a spousty soukromí.Mají ochranku a většinou se přesouvají vzduchem letecky.Žijí v jiném světě a ten náš je vůbec nezajímá.

J. Fridrich 16.3.2021 17:15

Imigrant je legální - a ten slušně a dle zákona POŽÁDÁ zemi, do které chce..

Nelegální vtrhne jak barbar..

J. Sedlář 16.3.2021 17:14

Omyl. Nechcou pomoct lidstvu - jen sobě. Zničením těch co by měli mít více rozumu, mohli by vzdorovat a zbytečně konzumují, zdrojů nemaje. Ten zbytek se vyhladoví a exne sám. Co zůstává bude pošlušné, prže je již takto zvyklé nebo si zvykne.

Nevím, pozoruji a přemítám "komu ku prospěchu to vůkol". Jsou to jen takové spekulace a konspiteorie. Jako například ta, že ti co nechtěli obchodovat ropu v dolarech, už neobchodují ropu vůbec/většinou/.

J. Fridrich 16.3.2021 17:10

Na vás je škoda písmenek..

J. Uzel 16.3.2021 15:09

Průzkum Kantar pro ČT vždy spíš vyjadřoval přání ČT než skutečnost.