3.6.2024 | Svátek má Tamara


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Gaston 24.8.2009 1:31

Tak například já

jsem velmi nespokojen s Klausem, jehož viním za prapůvodní příčinu oné blbé nálady. Ne, že by v tom jel sám. Ale rozhodně mohl proti tomu něco udělat a neudělal a dokonce ani po letech nedělá. Je to budižkničemu. A tak ,jako dřív bolševik, nám dnes káže  a vnucuje optimismus.... Inu  Klaus

Pit 24.8.2009 1:27

Ještě větší ignorant....

než jsme si mysleli.

M. Gebauer 24.8.2009 1:15

I vy,

pane prezidente?

Být vámi, jsem rád, že jsem "v teple", nekritizuji způsob, jakým jsem byl zvolen, stačilo by mi, že budu čas od času viděn - tu s tenisovou raketou, tu na výšlapu, vždy ve vhodném úboru, či, kterak se loučím s nějakou atraktivní děvou (to, ať má p. Hromada vztek) - a pěkně si užívám těch svých více, než tří let, které mi ještě zbývají.

Ale vy?

Inu, exhibicionismus je zřejmě silné nutkání. Nebylo-li by lepší, byl-li byste herec?  

Paul Sulc 24.8.2009 0:47

Kdo vi, pane presidente

cim to vlastne zacalo. Asi vasi neumelou, zadrchanou a zlodejskou privatisaci. Honem honem  privatisovat.Aniz by vubec existovaly zakony ktere by ridily novy system. Takze z komunistu jste udelal kapitany prumyslu, bezohledne kapitalisty z miliardovymy majetky, ktere si zcela nepruhledne  a ne zcela zakonne , nahrabali.Zcela nepruhledne tunelovani, zahranicni konta, z toho vseho vznikajici korupce, uprchli mamonari ktere policie "nestacila"   zatknout, atd atd. Prani ''spinavych penez'', o kterych jste se blahovolne vyjadril, ze ekonomie nezna spinave penize. Ekonomie ne, ale stat, ten by mel, snad krome ''statu'' jako je Somalsko Takze na te blbe nalade mate podil oba, i ten prvni kocourkovsky kral, pan Pravda-Laska.

Alfa 24.8.2009 1:05

Re: Kdo vi, pane presidente

Pro Sulc:Když o něčem nic nevíte je lépe mlčet.Klaus (ani jiný ekonom)by nikdy neřekl takový nesmysl,že ekonomie nezná špinavé peníze.Přesná citace jeho výroku:"Já,jako i jiní ministři financí nedokáži ve státním rozpočtu rozeznat špinavé peníze.Od toho zde jsou především finanční úřady,policie a justice."Rychlost privatizace byla nezbytností,neboť stávající bezradné menežmenty by vše rozkradly do mrtě.Kdo někdy pracoval v legislativě ví že její dokonalá změna (převrat socializmus-kapitalizmus) je letitá práce při rozumném složení zákonodárných orgánů.A stav je  dík zákonodárcům )a pol.rozložení) v podstatě nedokonalý i dnes po dvaceti letech!A zákonité ztráty z privatice byly u nás výrazně menší než u ostatních zemí RVHP.

Beta 24.8.2009 2:19

Re: Kdo vi, pane presidente

Mily Alfo,

kecas!  O statopravnosti a ustavnim pravu, jakozto to i o SYSTEMU TRANSFOMACE EKOMOMICKYCH SYSTEMU nevis ZHOLA NIC. JSI OBYCEJNY CVANHAL.:-D

Peter 24.8.2009 3:32

Re: Kdo vi, pane presidente

Vazeny pane "Alfa", snad proboha neverite klabosum, ze nedostatek casu na pripravu zakonu tykajici se privatizace byl duvodem neexistence legislatury v Cesku na pocatku 90. let ! Pokud chcete , "vygooglujte" si : "Komarek: Revoluci jsme nezvladli". Ten "privatizacni putsh" bolsevici v Prognostickem ustavu pripravovali pred rokem 1989! Zasnu, ze temer 20 let po listopadu je mozne najit lidi verici "oficialni" verzi udalosti listopadu 1989. Vase zminka o nutnosti "rychlosti privatizace"  z duvodu rozkradeni je vskutku vtipna. Pred dvema lety jsem mel na navsteve clena Slovenske privatizacni komise  (do te doby kamarad, po zjisteni zlodejiny zadny kontakt) ktery mi prubeh a kadry one Meciarove privatizace pri nekolika lahvich vina "vysvetlil". Co se delo v Cesku a na Slovensku byla presne legalizovana zlodejina o kterou jste se tolik obaval !! Pan Sulc ma naprostou pravdu ve svem prispevku. Myslim ze jste to prave Vy pane "Alfa" kdo by mel mlcet !!

Fafa 24.8.2009 5:27

Re: Kdo vi, pane presidente

Petre, zajimave ovsem je, ze v byvale DDR ty zakony meli k dispozici, kvalitni justici Made in BRD taky a vysledky jsou pri nejlepsim porovnatelne.

Gambri 24.8.2009 8:41

Re: Kdo vi, pane presidente

A to ještě do bývalé DDR přiteklo několik bilionů marek ze starých spolkových zemí.

Vlado 24.8.2009 6:05

Re: Kdo vi, pane presidente

Pane Petře, chybí Vám nadhled a nejste vůbec objektivní. To, že Vám někdo něco řekl ze zákulisí ještě neznamená, že jste to objektivně vyhodnotil. A to, že již nemáte kontakt s kamárádem také o něčem vypovídá.

Peter 25.8.2009 1:37

Re: Kdo vi, pane presidente

Snad nejdriv k "Fafa"a "Gambri" : O Vych. nemecku toho skutecne moc nevim, neziji v Evrope a nikdy jsem nehledal informace o prubehu "unifikace" Nemecka. Nemyslim si, ze by ve Vych. nemecku prislusnici "Stasi" a komunisti privatizovali a zprivatizovali statni podniky. Pokud se mylim - napiste.  Pro "Vlada": Nevim o jake objektivite a nadhledu mluvite. Vysledky Klausovi privatizace a jeji benefactori jsou celemu Cesku zname. Komunisti, STBaci a jejich spolupracovnici se stali majitelmi statnich podniku. Dukazu a jmen je vice nez dost. Pokud se tyka meho byvaleho kamarada myslim si, ze jsem nemel jinou moznost. Moje zena pochazi ze Slovenska a moji slovensti pribuzni vedeli o existenci "zlodeje z Bratislavy" (jak casto podotykali). Nedokazal bych se podivat do oci pribuznym ze Slovenska pokud bych udrzoval vztahy s clovekem ktery se vedome dopustil zneuziti sveho uradu k osobnimu obohaceni a pritom se tvarit ze o nicem nevim. Nemyslim, ze bych se dokazal sam podivat na sebe do zrcadla a trdit, ze jsem zil zivot slusneho cloveka ! Ja jsem kdysi davno odesel z te ceske zeme protoze jsem nasel v sobe dost odvahy zit podle svych predstav a podle vlastnich hodnot ! Cim cesti slusni lidi prochazeli a bohuzel stale prochazeji je vysledek neschopnosti ceskeho naroda jako celku udelat osudove rozhodnuti a zacit s cistym stitem. Muj osobni zivot neni vubec dneska napojeny na politicky a ekonomicky zivot Ceske republiky.  V Ceske republice mam pouze cast sve rodiny  a jejich zivot mi skutecne neni lhostejny. Velkou vetsinu meho dospeleho zivota jsem prozil v Nove adoptovane vlasti a nikdy jsem nelitoval. Mohu rici ze ve vlastnim pripade se prislovi " Odvaznemu stesti preje" naplnilo. Snad tolik, vazeny Vlado. Ztrata dlouhodobeho kamarada skutecne boli. Setrvani na principech je ovsem dulezitejsi. Je nutne si vazit sam sebe !!