Sobota 15. 6. 2024Vít polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 34
  • Poslední: 30.4. 2018 21:00
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Kanioková 30.4.2018 16:12

Omlouvám se, že tu chci vložit jiné aktuální téma,

protože dětská témata mě moc a moc tíží. Je to článek blogerky Lucie Sulovské, která je obrovsky objektivní a jejímž závěrům k určitým tématům velmi věřím. Její článek i objektivní komentář u jiného článku.

Je dítě z working class míň než královské? - https://echo24.cz/a/SSc4M/je-dite-z-working-class-min-nez-kralovske

A její komentář pod jiným článkem, s článkem moc nesouhlasím - Rodiče děti nevlastní. Smrt .. - http://jdem.cz/d3yer2

"ROZHOVOR s německým profesorem z Mnichova, který také prohlížel Alfieho Evanse a vypovídal před soudem (a kterého cituje David Černý ve svém článku, bohužel jen tu jedinou větu, která se mu hodí do krámu):

V kostce - když nemocnice odmítla další léčbu, obrátili se rodiče na ně, protože nějaký Hüber je odborník na transporty těžce nemocných dětí všeho věku. Hüber se byl na dítě podívat, ale jenom jako rodinný přítel, vyšetření doktorem zvenčí nemocnice odmítla a ani mu neumožnila nahlédnout do dokumentace léčby. Hüber dítě posoudil jako stabilní, jen s občasnými malými křečemi a jako převozu schopné. Chtěli ho převézt na kliniku v Mnichově. Haas vystoupil i při procesu, ale jeho výpověď, že v Německu by něco takového (už kvůli neslavné historii eugeniky v německé medicíně) nebylo možné, že nejde přerušit péči proti vůli rodičů a že v Německu by byl Alfie už rok na přístrojích doma, soud odmítl jako osobní názor.... Podle něj celá věc souvisí s postavením NHS v Británii jako posvátné krávy, kterou není možné ohrožovat rozdílným názorem a domnívá se, že za tím bude finanční úvaha, protože péče mimo nemocnici je třikrát dražší a Angličané se podle něj bojí, že by precedens uvolnil lavinu podobných žádostí. Upozorňuje, že případ Charlieho Garda byl odlišný; tam už byl mozek odumírající a rozpadal se systém vyživující buňky. To nebyl Alfieho případ. Ale také říká že šance na vyléčení nebyla, jenomže jde o otázku jakým způsobem ukončíme něčí život.

J. Kanioková 30.4.2018 16:13

dokonč.

V domácí péči by podle něj mohl žit plus mínus půl roku. V Německu se drží zásady, že o ukončení života má rozhodovat rodina a společnost by měla její rozhodnutí akceptovat, zejména tehdy, pokud neumí nabídnout nic lepšího.

V. Kain 30.4.2018 17:36

Re: dokonč.

Pokud se tomu šílenství nezatne tipec,tak brzy zjistíme,že se v takové společnosti nedá žít.

J. Kanioková 30.4.2018 17:52

Ano, nedá.

A potomci nám jednou zato budou chodit plivat na hroby..

Katie Hopkins se ptá... http://www.nastvanematky.cz/node/617

Vysoké školy (mnohé) jsou dnes instituce spíš indoktrinační, než vzdělávací, na západě mnohem víc než u nás a kořeny vedou do 60. let, tehdy to začínalo.

J. Kanioková 30.4.2018 18:20

Ještě skvělé video

Ošklivá pravda o rozmanitosti Katie Hopkins a Stefan Molyneux - https://www.youtube.com/watch?v=byB3a0eMhE0