19.10.2021 | Svátek má Michaela


REPORTÁŽ: Křest knihy Koniáš - Vlk samotář

31.10.2008 0:05

Křest knihy Koniáš: Vlk SamotářTOPlistRok 2008 je bezesporu rokem návratu slavných hrdinů. Na jaře se vrátil Ken Wood s mečem krále D´Sala, hned po něm vtrhl na stříbrná plátna Indiana Jones a nyní, po sedmiletém čekání, přicválal i nejslavnější hrdina Mirka Žambocha – Koniáš...

Křest zatím posledního Koniášova dobrodružství se uskutečnil 22. října 2008 od 16:00 v pražském knihkupectví Neoluxor (pokud vám není jasné proč, prohlédněte si zadní část obálky). Jak je mým zvykem, do tohoto výstavního knihkupectví, za které by se nemusela stydět ani anglická královna, jsem dorazil s půlhodinovým předstihem, abych si stačil knihu zakoupit a našel místo dění, což v tomhle labyrintu nebylo vůbec lehké.

Koniáš Vlk samotář Miroslav ŽambochPovedlo se, takže jsem o několik minut později usedal na židli v první řadě z šesti, kde se kromě mě nacházel další Mirkův fanoušek jménem Libor.

Jak čas plynul, vedení knihkupectví několikrát oznámilo pozvání na křest, jenže já zatím nikde jaksi neviděl samotného autora. Zato kmotr Jiří Walker Procházka se objevil kolem tři čtvrtě na čtyři a jako staří známí jsme si automaticky podali ruce. Jirka se dal do řeči se zástupkyní nakladatelství Triton. Po této diskuzi jsem za ním došel s výtiskem jeho románu Hvězdní honáci, aby mi ho podepsal. Při této činnosti mi řekl, že doufá, že jednou napíšu něco pořádně akčního (Neboj, Jirko, napíšu a snad brzo). Ještě jsme prohodili pár slov o psaní a JFK fans, když se na scéně objevil Mirek Žamboch a fanoušci se začali rojit. Zhruba ve stejnou dobu přišla i Milena Matějková – tajná šéfka série JFK, díky níž v prvním ryze českém sci-fi/fantasy seriálu vše běží perfektně jako slavný Big Ben.

Jirka Koniáše stylově pasoval mečem, půjčil Mirkovi zmenšenou verzi zbraně, aby mu to nebylo líto a popřál knize hodně štěstí. Následovalo malé polití knihy a slavnostní přípitek, kterému jsem nemohl odolat, takže tahle památná scéna není zvěčněna na fotografii.

Křest knihy Koniáš: Vlk Samotář 9Poté začala diskuze, ve které Mirek prozradil prvotní nápad na Predátory, jak se to má s invazí Agenta JFK do Polska, co připravuje ohledně Mavericka. Samozřejmě došlo i na informace o vánočním sborníku Agenta JFK, fanouškovském webu JFK-FANS, další plány i to, jak to má se svou psací dobou.

Po diskuzi se na autora vrhly zástupy fanoušky a já s nimi. K zakoupení tu byly i plakáty s motivem knihy, čemuž jsem samozřejmě nemohl odolat. Během podepisovací akce jsem se seznámil s Ondrou Hawkem Páleníkem z MFANTASY, který šel se mnou, s autory a několika dalšími lidmi do jedné nejmenované pražské restaurace, kde měla akce finišovat.

Hned u vstupu na pozemek Jirka Procházka prozradil tajemnou věc: „Tady před několika lety vznikl Agent JFK. Tady jsme to celé probrali…“ Byl jsem z toho paf. Paf z toho, že jsem se ocitl na onom památném místě.

Po vstupu do restaurace jsme se pohodlně usadili, byl jsem připraven probrat s autory nějaké záležitosti nad sklenkou dobrého pití. Bohužel plány vzaly rychle za své, protože bych nestíhal vlak, takže mi nezbývalo nic jiného než se rozloučit a běžet na nádraží.

I tak však mohu říct, že to byla vydařená událost a že kdo přišel, rozhodně neprohloupil…

Martin Stručovský


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...