21.1.2020 | Svátek má BělaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FILM: Indiana Jones - návrat největšího hrdiny stříbrného plátnaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 10, poslední: 28.5.2008 23:22, přehled diskusí

Máte naprostou pravdu,:
Autor: jk Datum: 27.5.2008 14:51

   jenže kdyby se člověk  pořád jenom duševně drásal koukáním na Sedmou pečeť, Šepoty a výkřiky, Viridianu či Mazací hlavu, mohl by taky skončit v blázinci. Občas je třeba odlehčení v podobě takovýchto filmů.

Re: Máte naprostou pravdu,:
Autor: jk Datum: 27.5.2008 14:54

 toto je reakce na příspěvek autora "grr". Chci říci, že i skutečná infantilní hovadina může mít svůj pozitivní význam, je-li ovšem řemeslně dobře udělaná. 

infantilní hovadina jako vždycky:
Autor: grr Datum: 27.5.2008 11:23

Milovníkům rodokapsů a tomu podobných slátanin těžko vysvětlovat, že byli i režiséři jako Sydney Pollack, co opravdu točili filmy.

Re: infantilní hovadina jako vždycky:
Autor: Martin Stručovský Datum: 27.5.2008 19:50

takže jako Steven Spielberg podle vás jako netočí opravdové filmy? tak to bych se hádal. A je nesmysl porovnávat třeba takové Vzpomínky na Afriku a Indyho Jonese.

Re: infantilní hovadina jako vždycky:
Autor: Molir Datum: 28.5.2008 9:45

Ach jo... proste jsou ruzne druhy filmu, a kdyz si zastanci jednoho druhu filmu mysli, ze jsou "vic" nez ti druzi, tak to takhle dopada... ja filmy radsi delim jen podle "libi" a "nelibi", a treba Bergmana jsem videl vic nez dost, a vubec spoustu tzv. "klubovych" filmu (kde plati to same co pro tzv. komercni produkci, tj. clovek taky musi vidlemi prehazet dost hnoje, aby narazil na kousky, ktere opravdu stoji za to), ale to nic nemeni na tom, ze se skvele pobavim treba u Toxic Avengera :)

Re: Re: infantilní hovadina jako vždycky:
Autor: Fencl Datum: 28.5.2008 23:22

Po technické stránce je Spielberg mistr nad mistry, ale při porovnání "obsahu" Bergmanových filmů a "obsahu" Duelu nebo Indyho trilogie... Tady není vůbec co řešit, z tohoto hlediska je Spielberg prázdnej. Připomíná tím Hitchcocka. Postupně se ale víc a víc pokoušel tu bravurní formu naplňovat něčím víc, k čemuž mu většinou pomáhaly knižní předlohy (Čelisti, Říše slunce, Schindlerův seznam...). Vypracoval se a ještě neřekl koneckonců poslední slovo.   

Taky nezklamal...:
Autor: Molir Datum: 27.5.2008 9:11

... ovsem Nemci meli svoje neopakovatelne kouzlo, ktereho s Rusaky asi jen tak nepujde dosahnout, a krome toho mi prisli tak nejak tupejsi... a doufam ze do pripadne petky zase zamotaji nejake biblicke zalezitosti, ty davaly Indymu vzdycky tu spravnou stavu :)

Re: Taky nezklamal...:
Autor: Ivo F Datum: 27.5.2008 9:36

Naprosto souhlasím! Přemýšlel jsem o tom... a myslím, že na "vlídnosti" Rusů se podepsala jednak přístupnost PG-12, jednak snaha tvůrců si to v Rusku úplně nepolepit.

Přímo řečeno: když Rusové střílejí Indiány samopalem, tak to jenom slyšíme. A za druhé jsou předvedeni jako skvěle vycvičení vojáci. Také chvilka, kdy spí jeden (snad má být podobný trochu Putinovi?) Indymu na rameni stojí za pozornost...

Konečně je tu Blanchettová. Způsob, jakým to hraje, je pozoruhodný. V žádném případě bych ho nekritizoval. Je to snad glorifikace zla? Myslím, že ne. Ona je prostě v podstatě hodná, pouze posedlá vědou. Všimněme si třeba scén ze stanu, kdy vyloženě subnisivně spolupracuje s Jonesem.

Re: Re: Taky nezklamal...:
Autor: Ivo F Datum: 27.5.2008 9:37

Submisivně.

Nezklamal:
Autor: Ivo Fencl Datum: 27.5.2008 7:35

Nezklamal.