18.11.2019 | Svátek má Romana






FILM+CENY: nominace na 34. ceny Saturn

4.3.2008 0:05

Saturn AwardTOPlistAkademie SFFH filmů (The Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films) oznámila 34. nominace na každoroční ceny Saturn (33. nominace Saturnů). Letos kraluje s deseti nominacemi snímek 300: Bitva u Thermopyl těsně následovaný pátým Harry Potterem s devíti nominacemi a Ďábelským holičem Sweeney Toddem s osmi nominacemi. Dalším fantastickým snímkům dominují se čtyřmi nominacemi Zlatý kompas, Třetí Piráti z Karibiku a Spider-Man 3. Oproti minulému roku si Warner Bros. se svými filmy polepšil na 23 nominací, v těsném závěsu následován Paramountem s 22 nominovanými celovečeráky (kombinace společností Paramount, DreamWorks/Paramount a Paramount Vantage). Standard si udržuji další filmová studia jako Buena Vista (10 nom.) nebo Sony Pictures (9 nom.).

V televizních kategoriích bodují Ztraceni (7 nom.), Dexter (5 nom.) a Heroes (4 nom.). Akademici udělili také dvě speciální ceny. Guillermo del Toro získal kýženou George Pal Memorial Award. Spisovatel Tim Lucas získal zvláštní cenu za zásluhy za jeho knihu Mario Bava: All the Colors of the Dark.

Letošní předávání proběhne v úterý 24. června 2008 v Universal City, Kalifornie.

The 34th Annual Saturn Award Nominations

FILMOVÉ NOMINACE

Nejlepší SF film 

  • Cloverfield
  • Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
  • I Am Legend
  • The Last Mimzy
  • Sunshine
  • Transformers

Nejlepší fantasy film

Nejlepší horor 

  • 30 Days of Night
  • 1408
  • Ghost Rider
  • Grindhouse
  • The Mist
  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Nejlepší akční/dobrodružný/trihler film

  • 3:10 to Yuma
  • 300
  • The Bourne Ultimatum
  • Live Free or Die Hard
  • No Country for Old Men
  • There Will Be Blood
  • Zodiac

Nejlepší herec 

  • Gerard Butler in "300"
  • John Cusack in "1408"
  • Daniel Day-Lewis in "There Will Be Blood"
  • Johnny Depp in "Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street"
  • Viggo Mortensen in "Eastern Promises"
  • Will Smith in "I Am Legend"

Nejlepší herečka

  • Amy Adams in "Enchanted"
  • Ashley Judd in "Bug"
  • Helena Bonham Carter in "Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street"
  • Naomi Watts in "Eastern Promises"
  • Belen Rueda in "The Orphanage"
  • Carice van Houten in "Black Book"

Nejlepší herec ve vedlejší roli 

  • Javier Bardem in "No Country for Old Men"
  • Ben Foster in "3:10 to Yuma"
  • James Franco in "Spider-Man 3"
  • Justin Long in "Live Free or Die Hard"
  • Alan Rickman in "Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street"
  • David Wenham in "300"

Nejlepší herečka ve vedlejší roli 

  • Lizzy Caplan in "Cloverfield"
  • Marcia Gay Harden in "The Mist"
  • Lena Headey in "300"
  • Rose McGowan in "Grindhouse" – "Planet Terror"
  • Michelle Pfeiffer in "Stardust"
  • Imelda Staunton in "Harry Potter and the Order of the Phoenix"

Nejlepší výkon dětského/dospívajícího herce 

  • Alex Etel in "The Water Horse"
  • Freddie Highmore in "August Rush"
  • Josh Hutcherson in "Bridge to Terabithia"
  • Daniel Radcliffe in "Harry Potter and the Order of the Phoenix"
  • Dakota Blue Richards in "The Golden Compass"
  • Rhiannon Leigh Wryn in "The Last Mimzy"

Nejlepší režisér 

  • Tim Burton for "Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street"
  • Frank Darabont for "The Mist"
  • Paul Greengrass for "The Bourne Ultimatum"
  • Sam Raimi for "Spider-Man 3"
  • Zack Snyder for "300"
  • David Yates for "Harry Potter and the Order of the Phoenix"

Nejlepší scénář 

  • Roger Avary, Neil Gaiman for "Beowulf"
  • Brad Bird for "Ratatouille"
  • Joel Coen, Ethan Coen for "No Country for Old Men"
  • Michael Goldenberg for "Harry Potter and the Order of the Phoenix"
  • Michael Gordon, Zack Snyder, Kurt Johnstad for "300"
  • John Logan for "Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street"

Nejlepší hudba 

  • Tyler Bates, Scott Wheeler for "300"
  • Jonny Greenwood for "There Will Be Blood"
  • Nicholas Hooper for "Harry Potter and the Order of the Phoenix"
  • Mark Mancina for "August Rush"
  • Alan Menken for "Enchanted"
  • John Powell for "The Bourne Ultimatum"

Nejlepší kostýmy 

  • Colleen Atwood for "Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street"
  • Ruth Myers for "The Golden Compass"
  • Penny Rose for "Pirates of the Caribbean: At World’s End"
  • Sammy Sheldon for "Stardust"
  • Jany Temime for "Harry Potter and the Order of the Phoenix"
  • Michael Wilkinson for "300"

Nejlepší masky 

  • Howard Berger, Greg Nicotero, Jake Garber for "Grindhouse" – "Planet Terror"
  • Nick Dudman, Amanda Knight for "Harry Potter and the Order of the Phoenix"
  • Davina Lamont for "30 Days of Night"
  • Ve Neill, Martin Samuel for "Pirates of the Caribbean: At World’s End"
  • Peter Owen, Ivana Primorac for "Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street"
  • Shaun Smith, Mark Rappaport for "300"

Nejlepší speciální efekty 

  • Tim Burke, John Richardson, Paul Franklin, Greg Butler for "Harry Potter and the Order of the Phoenix"
  • Scott Farrar, Scott Benza, Russell Earl, John Frazier for "Transformers"
  • Michael Fink, Bill Westenhofer, Ben Morris, Trevor Wood for "The Golden Compass"
  • John Knoll, Hal Hickel, Charles Gibson, John Frazier for "Pirates of the Caribbean: At World’s End"
  • Scott Stokdyk, Peter Nofz, Spencer Cook, John R. Frazier for "Spider-Man 3"
  • Chris Watts, Grant Freckelton, Derek Wentworth, Daniel Leduc for "300"

Nejlepší mezinárodní film 

  • Black Book
  • Day Watch
  • Eastern Promises
  • Goya’s Ghosts
  • The Orphanage
  • Sleuth

Nejlepší animáč 

  • Beowulf
  • Meet the Robinsons
  • Ratatouille
  • Shrek the Third
  • The Simpsons Movie
  • Surf’s Up

TELEVIZNÍ NOMINACE

Nejlepší TV seriál 

  • Heroes
  • Lost
  • Pushing Daisies
  • Terminator: The Sarah Connor Chronicles
  • Journeyman
  • Supernatural

Nejlepší seriál na kabelovce

  • Dexter
  • Battlestar Galactica
  • Stargate SG-1
  • The Closer
  • Kyle XY
  • Saving Grace

Nejlepší představení v televizi 

  • Battlestar Galactica: Razor
  • The Company
  • Fallen
  • The Family Guy: "Blue Harvest"
  • Masters of Science Fiction
  • Shrek the Halls
  • Tin Man

Nejlepší mezinárodní seriál 

  • Doctor Who
  • Torchwood
  • Meadowlands (aka Cape Wrath)
  • Jekyll
  • Life On Mars
  • Robin Hood

Nejlepší herec na obrazovce 

  • Matt Dallas in "Kyle XY"
  • Matthew Fox in "Lost"
  • Michael C. Hall in "Dexter"
  • Kevin McKidd in "Journeyman"
  • Edward James Olmos in "Battlestar Galactica"
  • Lee Pace in "Pushing Daisies"

Nejlepší herečka obrazovky

  • Anna Friel in "Pushing Daisies"
  • Lena Headey in "Terminator: The Sarah Connor Chronicles"
  • Jennifer Love Hewitt in "Ghost Whisperer"
  • Holly Hunter in "Saving Grace"
  • Evangeline Lily in "Lost"
  • Kyra Sedgwick in "The Closer"

Nejlepší herec ve vedlejší roli v TV 

  • Michael Emerson in "Lost"
  • Greg Grunberg in "Heroes"
  • Josh Holloway in "Lost"
  • Erik King in "Dexter"
  • Terry O’Quinn in "Lost"
  • Masi Oka in "Heroes"

Nejlepší herečka ve vedlejší roli v TV

  • Jaime Alexander in "Kyle XY"
  • Jennifer Carpenter in "Dexter"
  • Summer Glau in "Terminator: The Sarah Connor Chronicles"
  • Elizabeth Mitchell in "Lost"
  • Jaime Murray in "Dexter"
  • Hayden Panettiere in "Heroes"

DVD NOMINACE

Best DVD Release

  • Behind The Mask: The Rise of Leslie Vernon
  • The Cabinet of Dr. Caligari (remix)
  • Driftwood
  • The Man From Earth
  • The Nines
  • White Noise 2

Best Special Edition DVD Release

  • Big (Extended Edition)
  • Blade Runner (5 Disc Ultimate Collector’s Edition)
  • Close Encounters of the Third Kind (30th Anniversary – Blu Ray)
  • Death Proof (Grindhouse Presentation: Extended & Unrated)
  • Pan’s Labyrinth (Platinum Series)
  • Troy: Director’s Cut (Ultimate Collector’s Edition)

Best Classic Film DVD Release

  • Alligator
  • The Dark Crystal
  • Face/Off
  • Flash Gordon
  • The Monster Squad
  • Witchfinder General

Best Collection on DVD

  • The Godzilla Collection
  • The Mario Bava Collection (Vol. 1 & 2)
  • The Sergio Leone Anthology
  • The Sonny Chiba Collection
  • Stanley Kubrick (Warner Home Video Directors Series)
  • Vincent Price (MGM Scream Legends Collection)

Best Television Series on DVD

  • Eureka (Season 1)
  • Heroes (Season 1)
  • Hustle (Complete Seasons 2 and 3)
  • Lost (The Complete Third Season)
  • MI:5 (Volumes 4 & 5)
  • Planet Earth: The Complete BBC Series

Best Retro Television Series on DVD

  • The Adventures of Young Indiana Jones (Volume 1: The Early Years)
  • Count Dracula (BBC Mini-series 1977)
  • Land of the Giants (The Full Series)
  • Mission Impossible (The Second and Third Seasons)
  • Twin Peaks (The Definitive Gold Box Edition)
  • The Wild Wild West (The Second and Third Seasons)

Nominace filmů

  • 10 – 300
  • 9 – Harry Potter and the Order of the Phoenix
  • 8 – Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
  • 4 – The Golden Compass
  • 4 – Pirates of the Caribbean: At World’s End
  • 4 – Spider-Man 3
  • 3 – The Bourne Ultimatum
  • 3 – Eastern Promises
  • 3 – Enchanted
  • 3 – Grindhouse
  • 3 – The Mist
  • 3 – No Country For Old Men
  • 3 – Stardust
  • 3 – There Will Be Blood
  • 2 – 3:10 to Yuma
  • 2 – 30 Days of Night
  • 2 – 1408
  • 2 – August Rush
  • 2 – Beowulf
  • 2 – Black Book
  • 2 – Cloverfield
  • 2 – I Am Legend
  • 2 – The Last Mimzy
  • 2 – Live Free or Die Hard
  • 2 – The Orphanage
  • 2 - Ratatouille
  • 2 – Transformers
  • 1 – Bridge to Terabithia
  • 1 – Bug
  • 1 – Day Watch
  • 1 – Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
  • 1 – Ghost Rider
  • 1 – Goya’s Ghosts
  • 1 – Meet the Robinsons
  • 1 – Shrek the Third
  • 1 – The Simpson’s Movie
  • 1 – Sleuth
  • 1 – Sunshine
  • 1 – Surf’s Up
  • 1 – The Water Horse
  • 1 – Zodiac

Nominace filmové studia

  • 23 – Warner Bros.
  • 11 – DreamWorks SKG / Paramount
  • 10 – Walt Disney Studios
  • 9 – Sony
  • 8 – Paramount
  • 6 – New Line Cinema
  • 5 – Dimension Films / MGM
  • 4 – 20th Century Fox
  • 3 – Dimension Films
  • 3 – Focus Features
  • 3 - Lionsgate
  • 3 – Miramax
  • 3 – Paramount Vantage
  • 3 – Sony Pictures Classics
  • 3 – Universal
  • 2 – Fox Searchlight
  • 2 – Picturehouse
  • 1 – Samuel Goldwyn Films

(podle: The Academy of SFFH Films)

Jan Pechanec


TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.













Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...