Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Marek Küchler

17. 1. 2010 19:52
Opera

Každý, kdo už v této diskusi něco napsal, má v něčem pravdu. Celý film je řadou notoricky známých klišé, jde to tak daleko, že jsem měl chvíli dojem, že se dívám na nějaké pokračování Vinettoua. Ten scénář je tak slabý, až by člověk brečel, jenomže tak to je u většiny příběhů, a nejenom filmových.

 Nevím, jestli si to uvědomujete, ale nejvíce idiotské příběhy a zápletky mají operní libreta; a přesto jsou některé opery vpodstatě NESMRTELNÉ - kvůli hudbě.

"Avatar" je na tom stejně. Příběh je slabý, ale VIZUÁLNÍ iluze je DOKONALÁ, je tak dobrá, až by člověk brečel. A neříkejte, že ne.

Na ten film by se nemělo chodit s nějakými idiotskými 3D brýlemi, ale s ucpávkami do uší a sledovat ten film bez dialogů. Svým způsobem je ten film skutečně perfektní: vytváří nádhernou iluzi cizího a krásného světa na Pandoře. Nic víc. O nějakém ekologickém poselství, které je Cameronovi předhazováno, nemá význam mluvit, to je nesmysl. "Avatar" je prostě tresť romantického příběhu, ryzí romantika. A nad takovým příběhem se nepřemýšlí, na ten člověk hledí a snaží se s ním splynout a poddat se mu.

0 0
možnosti

Sven Australan

10. 1. 2010 11:04
film Avatar ...

 Přátelé, když jsem před mnoha lety vzal své dcerky na Star Wars, zdálo semi, že bylo dosaženo v pohádkovém, dobrodružném filmu konečné dokonalosti. V současnosti do kina nechodím (naposledy na premieru Gladiátora), ale dnes mi to, po mnoha reklamách v sydneyské televisi nedalo a šel jsem a viděl jsem....Byl jsem ohromen a nadšen technickou dokonalostí (nejen 3 D), pokud jsem byl přítomen, v duchu jsem i fandil těm elegantním modrým tvorům, ale jen při troše zamyšlení, jsem si uvědomil podtext filmu, tolik v současnost opakovaný v různých námětech. Podtext, kterému říkám blatantní mezinárodní antiamerikanismus ! V současné době je moderní a hlavně modní jak v levicovém Hollywoodu, tak i jinde, stále ukazovat agresivitu Ameriky, ale kdykoliv je svět v nějakém svrabu, je pak komukoliv jedno, kolik Yankees kvůli tomu padne, nebo kolik dollarů to bude Ameriku stát. Je běžné, ukazovat bezcitné zástupce zbrojních kartelů, nebo dokonce WallStreetu, jak bez srdce ničí přírodu, cizí kultury, případně nesouhlasící národy.   Tedy, přeze všechnu krásu tohoto filmu, mi nemohlo ujít zvedání pěstí , zcela bolševicky a to mi ten celý, pěkný dojem zkazilo.  Film jistě stojí za zhlédnutí, je zcela unikátní, jen kdyby v něm nebyla ta propaganda jak z Mosfilmu !

0 0
možnosti

BEJBY

5. 1. 2010 21:56
SUPER

AK SI TO CLOVEK SPOCITA TAK V TOMTO MOMENTE TOMUTO RECENZENTOVI PODLA POCTU NEPOVOLENYCH PRISPEVKOV VYNADALO 37708544 UZIVATELOV KTORI REAGOVALI ZE JE S NAJVECSOU PRAVDEPODOBNOSTOU AUTOR k.........T :-) TAKZE TO HOVORI ZA VSETKO, LUDIA CHODTE SI TO KUKNUT V 3d JE TO UZASNE

0 0
možnosti

mpixel

27. 12. 2009 3:47
komunistická enviromentální teanegerovská masírka

Nejprve bych chttěl před tvůrci vizuálních efektů smeknou klobouk. Na tomto filmu muselo prosedět velké množství inteligentníh velmidobře placených lidí u počítačů. Myšlenka je však spíše průměrná nijaká revoluční, jsou scifi filmy co jdou myšlenkově podstatně dál.

Ovšem provedení na kterém se podepsal zejména režiser má budovatelský podtext.

Zejména scéna jak hlavní hrdina přesvědčuje všechny kmeny, aby s ním šli bojovat. Po každé jeho zvednuté pěsti byli čím dál tím víc přesvědčeni. Asi tak jako lidé v roce 1948 když k lidem mluvil klement gottwald. Inteligentní rasa se rozhodovala bez jakéhokoliv kritického přemýšlení jen na základě emocí a zvednutých pěstí nějakého mladíka. Tento film tak mimo jiné podporuje nekritický enviromentalistický postoj mladé generace.

0 0
možnosti

mpixel

27. 12. 2009 4:00
Re: komunistická enviromentální teanegerovská masírka

....a proč teanegerovská.....protože hlavní hrdinové ačkoliv měli vzadu ocas, tak měli krásně vypracované břicho. Plnili úkoly dovednosti jako na pionýrském táboře jijichž zvládnutí vyvolává u ostatní mládeže respekt. A pak časté silácké hlášky jako wow ale i třeba shit. Jo a 70% filmu je jen audiovizuální rubačka založená na pomstě a odplatě.Rv

0 0
možnosti

RomanL

22. 12. 2009 13:00
Je to dobrá recenze,

a ten úvod vzatý ze Švéda tam hodně pasuje. ;-)

0 0
možnosti

standa.e

22. 12. 2009 6:35
Battle for Terra

Doporucuji juknout na tento animak z r. 2007. Jiste, grafika je tam jednodussi a jiste, proc se, probuh, nikdo z lidi nepokusil s domorodci nejdriv domluvit (to udelali i prvni belosi s Indiany a vime, jak to nakonec dopadlo), ale celkove me to i pres cetna dalsi zjednoduseni bavilo hodne.

0 0
možnosti

exalted

21. 12. 2009 15:52
Zná autor recenze někoho na vozíku?

Jinak by se nemohl tak blbě vyptávat, proč nemá hlavní hrdina elektrický vozík. Navíc, je možné, že ho má ( i současní vozíčkáři mají často normální- na doma a elektrický do terénu), ale nebylo nějak nutné to ve filmu ukazovat. no každopádně by byl autor ještě horší fyzioterapeut než je recenzent :-)

0 0
možnosti

Mor

21. 12. 2009 10:46
Recenze "mimo mísu"

Proč mimo mísu ? Šel jsem na film se svou 12letou dcerou a očekával jsem film který pobere !

Na Tarkovského a Kubricka bych ji netahal !!! A navíc tito pánové nepotřebují 3D technologii a půl miliardy dolarů stejně jako Avatar nepotřebuje "psychologickou drobnokresbu"

Šel jsem na rodinou podívanou a byll jsem naprosto nadšen - na jaký film šel recenzent mi je záhadou :)))

A přeju mu upřímnou soustrast

0 0
možnosti

petrsimi

21. 12. 2009 10:51
Re: Recenze "mimo mísu"

Já osobně jsem šel na mainstreamové scifi. Dostal jsem něco co v pohádkovosti předčilo Star Wars a co ani v náznacích nesplnilo to co slibovaly stovkové recenze.

Na Tarkovského či Kubrica bych taky nešel, rád se bavím, ale ne za každou cenu a u všeho.

0 0
možnosti

nene

21. 12. 2009 9:29
Nejste tak trochu

zpovykaní? Co byste ještě chtěli? Já do kina chodím za zábavou, a ta byla skvělá. Hlubokomyslné úvahy a umělecké tvoření jsem si užila v pubertě, kdy si nikdo netroufl říct, že Bergmanovy filmy nejsou ke koukán,í a všichni četli Čechova, aniž by to koho bavilo. 3D bylo úžasné, a ve světle úvah o znovuotevření severočeské hnědouhelné pánve zas to poselství není tak naivní, jak se dnešní myslitelé pokoušejí vnucovat.:-P

0 0
možnosti

RomanL

22. 12. 2009 12:53
Re: Nejste tak trochu

... hmmm, to já jsem vždycky četl (a čtu) jenom to, co mě bavilo. A kupodivu, z mého okolí jsem měl většinou ty nejhlubokomyslnější úvahy já. I když vždycky záleží na úhlu pohledu, že?

0 0
možnosti

petrsimi

21. 12. 2009 9:21
Pravda pravďoucí 2

Už vlastně není co chránit. Efekty mi nepřišly nějak světoborné, monumentální scény jsem tam

nějak nepostřehl, lépe řečeno na mě tak bombasticky nepůsobily, ani

jednou se mi nestalo to co třeba v Pánovi prstenů, že by mi spadla

čelist. Kam se hrabe celá džungle i se svými modrými panďuláky na

Lorien, Bílé město či Morii.Jenže to sme o dost let zpět. Zkrátka někdo umí i na "šunkách" za polovic a líp. ...

0 0
možnosti

petrsimi

21. 12. 2009 9:22
Re: Pravda pravďoucí 2

Šmoulové s USB zástrčkami v copu jsou udělaní pěkně, ale kdyby tam

nebyli a místo nich bylo cokoli jiného, nic by se vlastně nestalo. takže pro mě žádný přínos...

Zkrátka tenhle film mi nesedl protože, nejen podle mě je to film

cílený a stejnou skupinu jako EMO upírci v Zatmění - pubertálí slečny.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz