23.9.2021 | Svátek má Berta


CENY: Gaylactic Spectrum Awards 2008

4.2.2009 12:05

Gaylactic Spectrum Award logoTOPlistVe fantastice všeobecně se často odbourávají četná společenská a jiná tabu, vždyť právě tato literatura umožňuje pomocí alternativních realit mluvit o všech problémech nebo vyzdvihovat klady určitých opomíjených skutečností. Fantazii se meze nekladou a tak v roce 1998 vznikla jedna zvláštní cena a trvá až do dnešních dnů.

Gaylactic Spectrum Awards (běžně označované pouze Ceny Spectrum) se udělují pracem žánrů science fiction, fantasy nebo horor, které zahrnují významné pozitivní výzkumy a bádání gayů, lesbiček, bisexuálů nebo mezipohlavních charakterů, motivů či článků.

Letos se vítězem v románové kategorii stal Ginn Hale se svým románem Wicked Gentlemen. Předání cen proběhlo o víkendu 11. října 2008 na Gaylaxiconu letos ve Washingtonu D. C.. Vítězství v kategorii povídka získal Joshua Lewis s prací Ever So Much More than Twenty. Kategorie ostatní práce nebyla udělena.

Seznam užších výběrů a nominací naleznete zde: spectrumawards.org. (zároveň zdroj informací)

Jan Pechanec


Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!
Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!

Celý týden hrajeme o 400 hodnotných cen a slevy na kosmetiku značek sebamed, sebamed PRO! a sebamed Baby. Vytočte si i vy na kole štěstí kompletní...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...