Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

hafusak2

14. 2. 2010 19:02
Člověk se pobaví,

pamatuji se, jak jsme kdysi obíhali povolení pro koně v Peci p. S. Ona to byla sranda i před plyšákem.

0 0
možnosti

Ada

12. 2. 2010 21:45
No jestli takto vypadá chování drobného zvířectva!

Pak ať se nediví eurokrati,že lidi nemají do čeho "píchnou".S takovou se nedá nic dělat.Dopadli by jsme tak,že zvířata budou mít "lepší  bydlení" než hospodář.Ono hygiena a přirozený chov se bijí.Zvířata ztratí imunitu a zase bude zle.S malochovy není žádná škoda, jen to prospěje okolním loukám,a přežijí lidí při nezaměstnanosti .

0 0
možnosti

Dolly

12. 2. 2010 20:48
Copak kozy

ty se ještě zvládnou, ale takové státní maturity to bude úřad!

0 0
možnosti

alena

12. 2. 2010 20:39
super

jsem  se pobavila, ale mám obavu, že je to fakt všechno fakt!

Kdyby nebylo těch nesmyslných nařízení a předpisů, tak lidi, kteří je vymýšlejí a kteří kontrolují jejich dodržování, by byli bez práce - ono je to asi o tom.

Chápu samozřejmě, že nějaký řád být musí, jinak by byla anarchie - ale někdy už to přerůstá v buzeraci...

0 0
možnosti

bavič

12. 2. 2010 20:15
nemám rád hlupáky

Chtěl bych trochu rozptýlit chmury, tížící lidi, kteří chtějí něco dělat. A, aby jim jejich činnost nezáviděli hloupí sousedé, jako ten měšťák z článku, (Ti jsou nejhorší, nic neumí,ničemu nerozumí, v praktickém životě jsou leví jak turecká šavle, ale mají známé, ale dobře vědí kam jít bonzovat. Holt, takoví jsme my češi, závistivý a hloupí. )jsem se taky jal v 90tém roce zaregistrovat jako podnikatel, tedy malý živnostníček. Protože můj podnikatelský záměr se týkal odborné činnosti, musel jsem splňovat vyšší kryteria. Ano, splňoval jsem je, ale ne podle formulářů úředníků. Chťe nechťe jsem musel něco začít dělat. Jeden formulář,potvrzení a povolení bylo závislé na předchozím. Když jsem po půl roce beznaděje dospěl k jednoznačnému závěru. Je třeba mít to správné osvědčení (potvrzení),jinak se budu potácet v bludném kruhu donekonečna. Zkrátka jsem se při jednom jednání zcela polopaticky úředníka zeptal, jak má takové osvědčení vypadat. Úředník v doměnce,že mě poučí, nadiktoval obsah danného formuláře. Ač nerad, vyrobil jsem imaginární formulář a (hlavně) orazil jej kulatým razítkem. (To jsem používal ke zcela jiným účelům) A světe div se, při další návětěvě úředu bylo vše v lajně a živnostenská činnost se rozběhla. Nejhorší na tom všem je, že formulář byl k ničemu, ale to KULATÉ  razítko zafungovalo. Co tím chci říci, úžedníci jsou stále stejní a STEJNĚ hloupí.Tak KOZA, kdyby měla kulaté razítko, mohla dojit (třeba stát) DODNES. Jsme to ale hloupý národ, založen na razítkách, bez trošky skutečného rozumu!!! Proto máme tak rozbujelou státní mašinerii. Ta spolyká kdejakého blbce, který pak inteligentnímu človšku vysvětluje co je a co není správé.

0 0
možnosti

ekonom amater

12. 2. 2010 15:31
školeni bezpečnosti

Dneska jsme měli školení bezpečnosti práce a požární ochrany. Vypadalo to jako komedie, až na to, že to byla vše pravda. Šéf řekl, že se na to všechno asi vy ..., zavře firmu a půjde dělat někam státního zaměstnance

0 0
možnosti

Ivan Nový

12. 2. 2010 15:14
Zaříznout je třeba eurokraty a ne kozy.

:-))))

0 0
možnosti

Facír v.v.

12. 2. 2010 15:10
pořiďte si chladnou zbraň - vidle

každej pořádnej hospodář má mít po ruce vidle a v ruce pantok, a když nějakej soused zlobil, tak dostal v hospodě po hubě a když to nepomáhalo, tak v noci "deku"

jako národ jsme moc svázaný s tím německým právem, jak někde vidíme úřednickou vyhlášku, hned se nám třepou kolena , ale za to si můžeme sami, protože úředníkům vytváříme neřešitelné problémy. Úředník má rád čistý stůl a pořadač s vyřízenou žádostí. Takové udání jej úplně rozhodí, začne mít starosti, aby dobře vyřidil. Proto jeho sdělená starost, poloviční (třetinová, řtvrtinová) starost. Prvním krokem úředníka je přehodit tyto starosti na někoho úplně jiného a odsunout řešení, něboť zákony a vyhlášky řešení nenabízí. Sice paragrafových znění je tam plno, ale přece jenom pro zdatného úředníka málo.

Z výše uvedeného tedy vyplývá, že ať kohokoliv cokoliv napadne, musí si napsat žádost. Někam, podle povahy věci. Žádosti se sice vyhovuje nebo nevyhovuje, ale pro pořádek věci to bude zařazeno do pořadače a úředník má opět čistý stůl. Úředník bude spokojen, žadatel musí být spokojen, sousedi budou spokojeni , legislativci budou dál spokojeně vytvářet tisíce nových potřebných paragrafů a poslanci je budou dál spokojeně schvalovat. Samým uspokojením z toho usneme. Až navěky. 

Nejhorší ale je ta vize, že tenhle právně vyhlížející úřednický bordel se sesype. A nakonec ta obyčejná koza v tom chlívku bude to pravé terno.  

0 0
možnosti

jirka.s.

12. 2. 2010 15:08
0 0
možnosti

Mell

12. 2. 2010 14:07
Pěkný článek

Na takovémto příběhu si i obyčejný člověk uvědomí, že se nic nemá přehánět

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz