Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

doktor

5. 8. 2009 13:09
Kolega Kalvach,

klinický a hlavně privátní geriatr, neřekl, jaký je rozdíl v nákladech na péči o "osoby, závislé na pomoci jiných osob" - což senioři často jsou - v lůžkovém zařízení, a "doma". I když Topolánkova vláda (Nečas) zavedla pod tlakem Krásovy Národní rady osob se zdravotním postižením (a to jsou převážně senioři) t.zv. "příspěvek na péči" těm, kteří jsou závislí na pomoci jiných osob, ten příspěvek činí od 3.000 K do 11.000 K (při nejtěžším postižení, spojeném s nemožností pohybu, samostatného jídla a pití, a inkontinenci moče i stolice). Za tento příspěvek si mají ti těžce nemocní senioři péči KUPOVAT od členů rodiny nebo profesionálů. Který profesionál bude za 11.000 měsíčně pečovat 24 hodiny denně trvale o kohokoliv? Jak se ukazuje, dnes nejsou peníze ani na tyto almužny. Ústavní péče je nehumánní, často ubohá, lidé v ní jen přežívají, ale je mnohem levnější, než péče "doma", v "bezbariérových bytech" nebo domech. Jak to chce kolega Kalvach řešit? Myslím, že mu v jeho článku šlo jen o to, pomluvit hejtmana Ratha. Nebo se mýlím?

0 0
možnosti

Hanák

5. 8. 2009 13:45
Re: Kolega Kalvach,

No, nastíněná teze, že ústav je lacinější, je pěkná blbost ! Jaksi jste nezapočítal hodnotu nemovitosti samotné, její údržbu, vedle platů profesionálů i obslužné profese (kuchařky, prádelna, ...). Při péči v rodině (event. s asistentem) vám na tyhle "mandatorní" výdaje nikdo účet nepředloží. A domácí pečující jsou prakticky vždy obětavější a udělají tisíckrát víc nežli ústavní zaměstnanec za hodnotu 3-11 000 Kč. Jenže ono to není vidět, ani do voleb se to nehodí ...

Pokud budeme rozvíjet kolektivizační MaoRathovy tendence, určitě bude pro společnost nejlacinější pozavírat všechny handikepované, důchodce, pracující ... do koncentráků. Prkenné baráky, pryčny, a kdo se dost rychle neutrápí sám, pomůže mu nějaká ta občasná selekce...

Občanská společnost jde přesně opačným směrem - co nejkvalitnější INDIVIDUÁLNÍ přístup k potřebným, a ne nějaké plošné pogromy Velkého  Brathra.

0 0
možnosti

JaS

5. 8. 2009 12:50
Pan hejtman a jeho společníci

vidí svět tak, jak se jim to zrovna hodí. Zítra se jim to může klidně hodit úplně obráceně. 

0 0
možnosti

Karel K.

5. 8. 2009 10:48
Bojíte se 'strašidla komunismu'?

To, při pohledu na české socdemáky docela chápu. Přesto ve vší úctě k autorovi a s potěšením z četby jeho článku pokládám uvedené názory za poněkud přehnané.

A plošné omezování ústavní péče se mi zdá stejně hloupé, jako její plošné vnucování. Argumenty pro obojí by měly být věcné a slyšitelné i laikům. Ne jen prosté konstatování, že se nikomu nelíbí dát se zavřít do jakéhokoli ústavu. A nakonec by asi měly zůstat zachovány obě formy péče rovnocenně.

0 0
možnosti

GRUNTORÁD

5. 8. 2009 7:07
KÉŽ BY TO TAK BYLO:

KÉŽ BY TO TAK BYLO:

A POKUD MOŽNO NIKDO TY SOSANY (DÁVKY SOSÁČKAMA SOSÁME NA PRÁCI MOC NEDÁME, SOSÁME JEN SOSÁME A DO PSA NA OSTATNÍ KYDÁME) NEVOLIL, NEVOLIL!!V>-

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz