21.4.2021 | Svátek má Alexandra


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Gottlieb 26.2.2021 18:23

Proč nebylo možné posílat pacienty německa vy hlupouni

M. Sochor 26.2.2021 14:44

Aha, tak teď je to tak, že chybí personál. Já jen, že před 3 dny masírovaly lidi články, kolik že je posledních volných lůžek v té které nemocnici..Článek se jmenoval "Nemocnice praskají ve švech"...A byly tam tabulky, kolik posledních lůžek kde zbývá,,, jedno, dvě, pět...dost hrůza to číst...A už se tam i psalo o převážení pacientů z jedné namocnice do druhé (tam asi sestřičku měli, v té první sice měli lůžko, ale neměli sestřičku, tak raději převezli pacienta, než honit sestřičku z nemocnice do nemocnice).. Je to absurdní, já vím že to není pravda, ale media nás tak šíleně masírují, že snad opravdu zblbneme tak, že si dáme 3 chirurgické roušky na sebe... (pro rýpaly, už se prokázalo, že vrchnost z ministerstva holt špatně přeložila emerikánský článek o tom, že :"chirurgická rouška se má lépe přitisknout na tvář použitím LÁTKOVÉ roušky,..nikoli opět pomocí chirurgické...)

A těch ovčanů, kteří obhajovali účinnost dvou chirurgických roušek, těmi praskaly ve švech diskuse..:-/

L. Beneš 26.2.2021 14:21

Otázka zcela na místě. Byl jsem včera v jedné fakultní nemocnici na specializované klinice, kam, bohužel, musím pravidelně po kvartálech docházet. V čekárně seděl jen jediný člověk, zatímco dříve místa k sezení nestačila a pacienti čekali ve velkém počtu vestoje. Národ tedy trpí asi jen jedinou nemocí - covidem. Jinak je úplně zdráv. Před dvěma měsíci jsem v téže FN kvůli namožení páteře šestkrát navštěvoval rozsáhlé rehabilitační oddělení. Vždy jsem tam potkal nejvýše dva tři jiné pacienty. Rehabilitační personál v počtu sedmi či osmi osob seděl u stolku v jedné z místností a v poklidu si uvolněně povídal, zatímco asi o patro výše a ještě v dalších patrech zuřila bitva s covidem. C’est comme ça.

L. Hančar 26.2.2021 10:31

Snižte bizár totálně přemrštěné platby za pacienty s pozitivním testem na covid v nemocnicích. Jako nakažené nazývejte, stejně jako v Německu, pacienty s příznaky Covid. Všechna čísla padnou dolů!

Pak do 14 dní uvidíte zázrak: těžší vlnka chřipky. S tím je ovšem spojený skoro úplný výpadek Covid byznysu pro vyvolené. Co vy na to, kapříci?

K. Nový 26.2.2021 11:03

Jasně, a lidi přestanou umírat a mrtví vztahou z hrobů.

Jste mimo.

J. Svoboda 26.2.2021 12:22

Covid pozitivní na JIPce považujete za nemocné? A co říkáte na to, že jejich lůžko po 14 dnech už je denně na platbě za necovidového pacienta i kdyby se tam musel léčit ještě tři měsíce?

!!Vaše zpochybňovačky jsou hanba.!!

L. Hančar 26.2.2021 21:10

Pochybuji o covidu od samého počátku a pochyby se mi mění v realitu téměř na 100%. Je to super, jak dříve konspirativní názory jsou naplňovány den ze dne!

V. Církva 26.2.2021 21:42

Jasně Covid19 neexistuje. Vloni nezemřelo 15tisíc lidí nad normu a pustte nemocn0 dom;. Jste na hlavu ne?

B. Jech 26.2.2021 10:19

Ano a proto, že v nemocnicích chybí personál, tak vláda zavře první a druhé třídy základních škol a zavře i školky, aby toho personálu chybělo ještě více. To přece dá rozum.

J. Svoboda 26.2.2021 12:23

Britská mutace začíná drtit i školáky a předškoláky, časem se to dozvíte a pochopíte.

Pěkný den.

P. Vychodil 26.2.2021 8:28

budou strašit a strašit, nechápou, že strašení přestane, vlstně přestalo, fungovat.. Až skutečně bude průšvih, už nebudou mít žádné strašící "náboje"...

a teď nějaké argumenty, proč strašení je jen pro vystrašené, zatímco fakta vypadají jinak:

Polní nemocnice - nevyužité

Těchonín-nevyužitý

plány, že se odsunou sociální "nemocní" do jiných zařízení - někde v koši

jak píše P.H., armáda nevyužitá, rúzní doktoři-úředníci nevyužití...

5.11. - 8 134 hospitalizovaných...24.2 - 7 186 hospitalizovaných...to mají soudruzi ještě co dělat, aby splnili plán (a získali kovidový příplatek)

u nás kdokoliv s pozitivním testem okamžitě do statistiky, v Německu jen ti s příznaky...jsem-li otestován 2x, šup se mnou do statistiky 2x...

je nutno ve výčtu pokračovat ?

Š. Hašek 26.2.2021 9:09

Přesné, pane Vychodile.

Mám info od jednoho lékaře z jedné nemocnice. Všechno je tam značně jinak než v televizi. Ten lékař má telefon a komunikuje i s bývalými spolužáky/kolegy.

Z osobního života, obecně, vím, že je skoro všechno značně jinak než v televizi.

J. Svoboda 26.2.2021 12:26

Hašku, jak já vám přeju týden s covidem na JIPce se šťastným konce, to si ani nedovedete představit.

!!Hanba všemu neověřitelným pseudozkušenostem pavlačové drbny.!!

J. Svoboda 26.2.2021 12:26

Hašku, jak já vám přeju týden s covidem na JIPce se šťastným konce, to si ani nedovedete představit.

!!Hanba všemu neověřitelným pseudozkušenostem pavlačové drbny.!!

J. Svoboda 26.2.2021 12:24

Dochází personál i JIPky, to se vám ovšem do krámu nehodí.

!!Hanba vašim konspiracím a překrucováním.!!

P. Vychodil 26.2.2021 12:40

pane Svobodo, popřete jeden jediný z faktů, mnou uvedených...ale chápu, jste vystřašený, takže ookud to neumíte, omluvím vás...

P. Hatina 26.2.2021 7:44

Jenomže, to je pořád dokola. Už brzy se v nejhlubší krizi "rozhodne", a pak se budou dělat nahonem nějaká chaotická opatření.

Ve skutečnosti se to mělo naplánovat a připravit už dávno. Potřebné rezervní nemocnice - ony jsou, třeba ta připravená polní v Letňanech, ale jak se dá dočíst, jsou i další a prázdné. Nakoupit a dovézt do nich potřebné přístroje,

A pak tedy to poslední, tedy personál, o kterém se tvrdí, že "není", a že by se musel "stahovat" z ambulancí. No, dovolil bych si tvrdit, že i tady rezervy jsou, totiž v případě doktorů kteří pracují v jiných oborech - a hlavně tedy ve státní a veřejné správě. Různí revizní lékaři, ve zdravotních pojištovnách, na ministerstvech je určitě řada dobře placených expertů.. Mimochodem stačí si připomenout - že sám ministr zdravotnictví, pracoval předtím jako ekonomický náměstek :)))).. Tudíž bych si dovolil tvrdit, že kdyby se udělal podrobný průzkum i jen v té veřejné správě, pár stovek těch lékařů by se ještě našlo a mohlo se poslat do nemocnic. A určitě nějaké rezervy má i armáda, jestli má ca 20 000 vojáků, tak rozhodně nyní jich v těch nemocnicích 20 000 nepomáhá. Ale měla by je tam poslat všechny. Snad nás proboha mezitím nějaký zavilý nepřítel nepřepadne. ;-D

P. Milan 26.2.2021 10:31

Letňany zrušeny, "nebyli lidi". V Brně se bude očkovat (až/když bude čím). Na ty rezervy bych moc nespoléhal, mimo to, pokud se bude počet nakažených stále zvyšovat, nepomohly by ani ty.

R. Vacek 26.2.2021 7:07

Bohužel k naplnění kapacit dochází až za současné katastrofální situace. Kdybychom měli jenom desetinovou kapacitu nemocnic, politici by začali situaci řešit už v září a škody na společnosti mohly být podstatně menší.:-/

T. Vodvářka 26.2.2021 5:04

Jen chci připomenout, že pan profesor Černý, náměstek ministra, zde na NP protestoval samostatným článkem na mé upozornění, že tato situace - tedy, že bude nutné dělat selekci nemocných ve smyslu komu bude pomoženo a kdo zůstane jaksi "za branami" - nastane. To, že se to již děje, ať jsou důvody jakékoliv, je zřejmé.

D. Zítko 26.2.2021 6:42

Plácáte nesmysly. O tom komu a jaká péče se poskytne, se rozhodovalo a rozhoduje ve všech nemocnicích odjakživa. To patří k práci všech lékařů, nejen intenzivistů. Existuje indikovaná a neindikovaná léčba, existují standardy a doporučení odborných společností. O tomto výběru psal kolega Černý .

T. Vodvářka 26.2.2021 7:52

Pomíjím první větu, pane kolego. S druhou bych si dovolil souhlasit s výhradou, že situace před Covidem byla v onom rozhodování poněkud odlišná, než je za současné éry. Pracoval jsem 10 let v nemocnici a pamatuji, že mne jako začátečníka vždy udivovalo, kolik péče a prostředků se "investuje" do přestárlých pacientů (kupříkladu 80 letého člověka po třetím iktu). Myslím, že současný postoj bude vzhledem k nedostatku lidských zdrojů poněkud jiný. O tom jsem psal zase já. A pokud chcete diskutovat, zkuste vynechat invektivy. Přeji Vám hezký den.

V. Cerny 26.2.2021 7:02

nikoliv, pouze jsem upozornil, ze az k situaci nedostatku vzacnych zdroju dojde, ze i na to jsme pripraveni a lekari to budou delat v souladu s etikou a pravem.

T. Vodvářka 26.2.2021 7:49

Vážený pane profesore, jsem nejspíše o cosi starší než Vy a pamatuji to, čemu se říká newspeak či ptydepe. Já nijak nezpochybňuji, že naši lékaři jsou eticky na výši a že budou dělat absolutně vše, co je v jejich silách. Koneckonců činím tak také v jiné podobě již 36 let. Zkušenost některých mých kolegů však jasně říká, že prostě nebudou lidské zdroje na to, aby bylo pečováno tak, jak tomu bylo před covidem, kdy byla poskytována péče i těm, u nichž byly pochybnosti, jestli to má smysl. Myslím, že chápete o čem mluvím a já zase chápu, že Vy, jako náměstek, nemůžete mluvit jinak. Přeji Vám hodně zdraví a sil a vyjadřuji naději, že to nakonec nějak zvládneme.

K. Nový 26.2.2021 0:12

Nepřekvapilo by mě, kdyby lékaři a sestry zítra prohlásili, že vzhledem k tomu, že ostatní na dodržování opatření kašlou, tak oni se také nepřetrhnou a budou pracovat pouze do výše zákonem povolených přesčasů.

A potom to půjde velice rychle.

H. Kotaz 26.2.2021 7:01

A výše svého platu.