14.11.2019 | Svátek má SávaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VOLBY: Také si myslíte, že kroužkování je skvělá věc?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 9, poslední: 10.6.2010 14:31, přehled diskusí

Chudáček Petr Štěpánek .....:
Autor: J. Blažek Datum: 10.6.2010 14:31

..... on tak toužil sloužit lidu, Straně a vlasti a zlí voliči mu to neumožnili. To je neštěstí, ještě se nakonec bude  muset živit prací !

Výběr osobností.:
Autor: M. MATOUŠEK Datum: 10.6.2010 12:07

Díky za možnost kroužkovat kandidáty,velké díky.Když nemají rozum stranické sekretariáty a nedokáží z kandidátek sami odstranit profláknuté kandidáty /viz Langer,Jančík/,pak to za ně udělá volič.A to je jen dobře.

       Pokud jde o Štěpánka,já ho za kvalitního poslance ODS nepovažuji.Pokud se domnívá,že stálou kritikou,někdy nesmyslnou si zasloužil místo na slunci,pak se spletl.

Re: Výběr osobností.:
Autor: P. Čech Datum: 10.6.2010 12:26

Zkuste si představit, že by volební systém byl většinový. V takovém případě si troufám tvrdit, že nejméně 95% ze současně zvolených kandidátů by zvoleno nebylo. Lidé, jako Paroubek, Škromach, Nečas, Sobotka a mnoho dalších by bylo nuceno z politiky odejít. Již nadělali dost škody. Pouze poměrný volební systém, kde nejsou voleni kandidáti přímo, ale přes politické strany, umožňuje takovýmto lidem státi se poslanci. A o tom to je.

Úlitba voličům:
Autor: P. Čech Datum: 10.6.2010 11:56

Systém kroužkování, o kterém je řeč, není ničím jiným, než úĺitbou voličům. Může tu a tam zafungovat, nicméně neřeší základní postulát demokracie a to i zastupitelské. Volič pomocí něj může za předpokladu dosažení vyššího stupně naštvanosti na současný systém voleb, svůj nesouhlas s politikou stran zakroužkovat kandidáty, s nimiž strany nepočítají a proto je umísťují na poslední místa kandidátek. Ve většině případů se svým zvolením nepočítají ani sami tito kandidáti. Výsledkem je pouze to, že zafunguje-li kroužkování (pouze ve vyjímečných případech), nikdo neví, jaké lidi zvolil. Jsou to kandidáti zcela neznámí a krožkování, které je vynese nahoru není volbou v pravém slova smyslu, nýbrž pouze formou protestu proti poměrnému, nedemokratickému systému voleb. Nicméně může přinést změnu, nikdo však neví, jakou. Lidé chtějí změnu skutečnou. Tu jim ovšem může přinést pouze většinový volební systém, kde jsou voleni přímo kandidáti a nikoliv politické strany, které nemohou být v zastupitelské demokracii zástupci občanů, protože za nic neodpovídají. Jsou totiž kolektivním orgánem a kolektivní vina v demokracii uznávaná není. Tak tedy nezbývá než vyčkat, jak se zachovají zakroužkovaní a takto zvolení poslanci. Je jich zoufale málo.

Stepanek je mimo misu:
Autor: J. Tachovský Datum: 10.6.2010 9:28

U nas zadny kandidat neni bezejmenny. I ten posledni nalezenec dostane nejake to jmeno, bud od rodicu, nebo od uradu.

Moc si o sobě myslel:
Autor: A. Reček Datum: 10.6.2010 7:19

Teď jej štve, že voliči nepochopili geniální úmysly stranických sekretariátů. Stejně pan Štěpánek by ve sněmovně mluvil jen o poplatcích pro televizi.

Strašné!:
Autor: J. Stejskal Datum: 10.6.2010 0:31

Za normálních okolností, v normální demokracii, když politik řekne, že "Snadnost, s jakou lze posunout nejen skutečné osobnosti, ale katapultovat i bezejmenné outsidery, a navíc tím ještě úplně rozvrátit vnitrostranickou demokracii, nepřinese nic dobrého..." by se tento genius měl zastřelit. Ne tak u nás.

A to, že jste kroužkoval právě tohoto člověka a úžasnou paní Horníkovou, také o vás nevypovídá nic moc dobrého. A jak říkal dědeček o Miloušovi: Když už se mu něco takového stane, měl by si na tom držet čistý kapesník!

Re: Strašné!:
Autor: J. Stejskal Datum: 10.6.2010 0:34

Já bych to ještě vysvětlil. Jestliže totiž žhavý kandidát do PČR připustí, že na kandidátce jeho strany jsou nějací outsideři, poškodí tu stranu tak neuvěřitelným způsobem, že ho nelze omluvit ani neskonalou arogancí a pitomostí, kterýchto vlastností se dostává panu Štěpánkovi v nebývalé míře.

Re: Strašné!:
Autor: K. Pořická Datum: 10.6.2010 1:57

Mluvíte nám z duše.Lépe to vyjádřit snad ani nelze.Škoda,že těch kroužků nemůžeme dělat alespoň dvakrát tolik.