Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VOLBY: Rozjímání anarchisty

Jestli vstoupím do aktuálního klání jako volič ‚na ostro‘, ukážou teprve konečné výsledky po prvním kole. Rozhodující silou se stane můj záporný názor na jednoho z uchazečů. Pokud postoupí do finále na konci měsíce, kdy se má rozhodnout o tom – kdo z koho, volit půjdu. Ale s jediným cílem: použít svůj hlas jako protestní.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VK

"Běda mužům, kterým žena vládne!"

A co těch několik desítek dalších "pohlaví"???

0 0
možnosti
ZV

Co poradit? Není tak úplně od věci někdy přestat snít a hledat 100% ideál, protože ten neexistuje. Nevybrat si aspoň schůdné řešení, z trucu, protože z nabídnuté sady kandidátů žádný nesplňuje dokonalý ideál, to dělají děti ve věku 3-5 let. Protože ty děti se spolehnou na to, že oni to za ně vyřeší jejich rodiče. A hned budou mít nabito a budou moct protestovat proti rodičovské diktatuře. Za třetí a nakonec, opájet se svojí fiktivní představou o dokonalém "kandidátovi", který o tom neví, a ani nekandiduje, to už je zase o tom dětském snění. K tomu, aby někdo mohl zastávat funkci prezidenta, musí nejdříve chtít. Ono to není samo od sebe. Takový skutečný kandidát musí obětovat svůj čas, energii, a jo - i peníze. Nestačí jen tolik, že by si ho někteří lidé v té funkci přáli. Onen fiktivní autorův "kandidát" je pravděpodobně dospělejší, než pan rozjímající anarchista. Dobře ví, co všechno taková kandidatura, a pak ta funkce, obnáší, a jako dospělý se prostě rozhodl, že mu to za to nestojí.

0 0
možnosti
Foto

Tak jsem dnes zažil PP u Moravce. Nebylo souvětí, kde by se nevyskytoval AB. Kůrku by od něj nevzal ani toulavý pes. Přesto si myslím, že AB šanci má. Půjde li na druhé kolo chytře;-). nebude hnojit PP, ale řekne co by chtěl a jak by toho chtěl dosáhnout, vyzve ke spolupráci všechny občany a připomene Bude líp, mohl by vyhrát: špatného už bylo dost, nyní je na místě usilovat o to lepší.

0 0
možnosti
PH

P96e35t56r 93H19á30k

15. 1. 2023 9:51

Po volbách:

To bude hezké, až bude "anarchista" volit ve druhém kole veterána totalitní partaje a představitele silové mocenské struktury.

0 0
možnosti
KV

Letošní pezidentská volba přinesla jeden zvláštní aspekt polistopadového vývoje. V roce 1989 proběhla sametová výměna moci komunistů za jejich beztrestnost a bezpečí. Národ uvěřil, že cinkání klíčů zlikvidovalo staré struktury. Chyba. Staré struktury se jen stáhly do pozadí a léta trpělivě čekaly na svoji příležitost. Volba generála Pavla je test, jak je národ schopný přijmout jejich návrat na scénu. Ukazuje se, že lidé již zapomněli. Nadšené ovace komunistickému rozvědčíkovi jsou důkazem ztráty paměti národa a pošpiněním památky obětí komunismu. Soudruzi vraťte se, vše odpuštěno.

0 0
možnosti
RL

Bohužel, máte naprostou pravdu. :-(

0 0
možnosti
Foto

Tak anarchista by měl volit Baštu. Z kandidátů má k anarchismu asi nejblíž. Coby trockista byl příliš levicově radikální i na komunisty, takže jej spolu s celou skupinou podobných osobností raději zavřeli do vězení.

0 0
možnosti
Foto

Nejsem sympatizsntem Bašty, ale JAK POZNÁM TROCKISTU?

0 0
možnosti
RL

Proč mají lidi potřebu veřejně vyjádřit, že se*ou na volby, tolika slovy? 8-o

0 0
možnosti
VK

Protože nezanedbatelná část lidí jsou t.zv.: "exhibicionisté", byť pouze slovní;-D;-D;-D

0 0
možnosti
VL

"Především - na seznamu kandidátů vůbec není."

Třesky plesky o ničem a hlavně o nikom. Idea bez pointy? Proč to vlastně bylo napsno?

0 0
možnosti
JJ

J97u96r43a 76J94u36r26a35x

14. 1. 2023 14:04

Anarchisty? Okavypulné ... :-)

0 0
možnosti
PH

P60e61t73r 81H76á97k

14. 1. 2023 13:06

No, tak trochu reality do těch mediálních stereotypů.

Za prvé a především: Voličům (většině) by určite nevadila žena z principu - to příznivci paní Danuše vyzdvihují orgány ve spodní části jejího trupu jako důvod, proč ji volit. Prezentuje slovy "mladá a hezká", jí ovšem tak úplně nepomáhá, to je pravda. V Čechách pořád ještě sebechvála smrdí a kritéria by měla být jiná.

Za druhé samotná víra by nevadila, kdyby nebyla v osobě Tomáše Halíka (autor se za to, koho favorizuje, evidentně stydí) kombinována se zřejmou neláskou k českému národu, vysokou mírou pohrdání, zášti a netolerance k jiným názorům a vlezdo...víteco k bruselským autoritám.

Jo a mám dotaz. Proč se to jmenuje "Rozjímání anarchisty"? To je ironie?

0 0
možnosti
PH

P49e44t81r 47H46á78k

14. 1. 2023 13:10

prezentuje-li se

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz