1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

VOLBY: Mládí vpřed! A kam? To je jedno.

V Rakousku se smí volit už od 16 let. A 16letí tam patrně budou moci volit i v příštích volbách do eulamentu. U nás se pokusy s dětskými volbami dělají zatím jen „na zkoušku“, pod patronací ideologicky čistých neziskovek na školách. Ale sílí hlasy, že nezletilí by měli volit i oficiálně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 17.12.2022 20:13

Ano.

Souhlas.

Ono čím je jeden mladší, tím je oblbnutelnější nějakou zcestnou ideou. Kdysi pionýr, hitlerjugend a dnes třeba fridays for future.

Takže příznivci zcestných idejí sázejí na mladé, nadšené, nezkušené a blbé a chteli by, aby volili; u těch starších ty ideje holt tolik nezabírají.

O. Musil 17.12.2022 20:21

Kontrolní otázka - na koho sází Zeman, Babiš...

J. Jurax 17.12.2022 20:31

Pokud správně odhaduji tok Vašich myšlenek, chcete naznačit, že blbí mohou být i nemladí, postarší, ba i senioři.

Nuže, ano! Nicméně tihle přece jen nebudou volit zelené magory nebo Piráty - tak blbí jsou jen vzácně.

J. Sládeček 17.12.2022 20:36

👍

J. Sládeček 17.12.2022 20:36

👍

O. Musil 17.12.2022 22:09

Myslíte, že ti, koho budou volit, jsou o tolik lepší?

V. Novak 17.12.2022 23:11

Myslíte že popírají přírodní zákony?

P. Sura 18.12.2022 11:13

Ale z těch nemladších blbých to jsou ti, kdo stejně celý život žádné ideály neměli a když, tak ty stádní - zvrácené, jako třeba komunismus.

V. Pavelka 18.12.2022 18:04

Mao,ce tungovy, Rudé gardy , mládež která udělala špinavou práci v čistkách starých straníků a inteligence ! No, doplatili na to všichni ! Hladomor, úpadek ! Západ si zahrává ?! s podobnou svinárnou ?! EU[UA]EU

P. Molík 17.12.2022 19:57

Ustupování mladým je škodlivé. Mnozí mladí lidé jsou tak stále víc arogantní, militantní, agresívní a intolerantní. Takže nastávají absurdní situace, kdy teenageři urážejí sedmdesátileté důchodce s tím, aby si nevymýšleli, že oni mládežníci ví daleko lépe než důchodci jak to bylo před rokem 89.

T. Diblík 17.12.2022 21:07

Blbě jsme vychovali své děti, když nás vnuci urážejí.

P. Dvořák 18.12.2022 4:01

Výchova v rodině má stále menší vliv. To je ta plíživá totalita, kterou absurdně nazýváme demokracií. Včetně "svobody slova".

Dnes jsou přijímány zákony na státní cenzuru, což nebylo ani za komunistů. Vypnout Svobodnou Evropu nebo vysílání Hlasu Ameriky nešlo. Za jak dlouho bude znovu platit: "Není důležitá svoboda projevu, ale svoboda po projevu."

T. Diblík 18.12.2022 7:46

Za výchovu je zodpovědná rodina. Nemáme důležitější úkol, než vychovat děti.

Když mužskej z něco stojí, za všechno si může sám.

J. Plzák 18.12.2022 14:35

Známý měl šimpanze. Ráno ho vždy pustil z klece a dal mu strašnou facku. "Co blbneš", informoval jsem se.

"To máš tak, kdybych mu tu facku nedal, celý den by mne otravoval, bral moje věci, strkal do mne a někdy by i kousal." Takhle je celej den hodnej.

A skutečně, to zvířátko se chovalo celou dobu mé návštěvy mile.

S dorůstajícími haranty je to to samé.

O. Musil 17.12.2022 19:24

Možná bych navrhl u volební komise nějaký úplně jednoduchý test, napadá mě - je Měsíc planeta? Co napsal Hašek?

P. Dvořák 18.12.2022 4:03

Jdete na to moc zhurta. Začněte s otázkou, jaký je rozdíl mezi hvězdou a planetou.

V. Kučer 17.12.2022 17:35

Němečtí pokrokoví levičáci požadují aby mohli volit migranti kteří jsou u nich déle než 5 let.

Z. Koutecký 18.12.2022 7:38

No, proto si je tam přece začali zvát, ne?

P. Brecík 17.12.2022 16:26

A navíc digitálně + korespondenčně + v co nejdelším období. Umíte si představit, jak by "korespondenčně" volila Klinika blahé paměti :-( Právo volit by měl mít jen ten, kdo platí daně / pracuje. Ostatní až po dostudování. PS: Jak a koho budou volit pobírači dávek - venku nelegální imigranti ?

P. Princ 17.12.2022 13:49

Šestnáctiletej zobák nedokáže vyjít z koupelny, a neutrhnout přitom kus tapety.

Volně podle Franka Zappy.

L. Zídek 17.12.2022 13:35

Kdyby jen 16tiletí ! Woke progresivisti tlačí na to, aby volili i připrchlíci, co přišli bez dokladů, jen proto, že tam jsou. V některých státech USA už to běží v místních volbách a v těch federálních volí kdokoliv a kolikrát chce. Viz těch 20 000 +, 120+ letých, co volilo v těch , posledních. Takže nic nového....

J. Soukup 17.12.2022 12:59

" Nezbytnou úctu, k starcům, lze míti, pouze, pokud své názory nemění jak fusekle 😑

J. Jurax 17.12.2022 20:25

Ehm ... nezbytnou úctu, k starcům, lze míti, pouze, pokud své názory nemění jak fusekle, pravíte.

Vaši tezi by podpořilo, kdybyste ji napsal správně česky. Máte tam tři čárky navíc.

Mmch nemyslíte to tak, že nezbytnou úctu k starcům lze míti pouze, pokud mají názory stejné jako MY, tedy názory SPRÁVNÉ?

L. Písařík 17.12.2022 11:57

Dost možné, k popsanému nezájmu, je, že dnes existují poměrně dostupné informace pomocí internetu. Já sám, než abych se prohrabával naučným slovníkem a literaturou, raději použiji wiki nebo Britskou encyklopedii. S ohledem na to, že poznatky, které platily včera jsou dnes již zastaralé. Podobné je to i s beletrií - kdo dnes čte třeba Jiráska nebo Němcovou? Pokud vůbec čte. Nezbývá než doufat, že mladí si sami najdou dobré informace. A co se volebního věku týká, ponechal bych,

i když můj názor je ten, že rozum přichází až kolem třicítky.

M. Pecina 17.12.2022 11:44

Naopak volit by měli jen ti, kteří už mají rozum a nějaké životní zkušenosti. Takže já bych naopak volební hranici posunul na 30 let.

V. Mokrý 17.12.2022 12:33

ONO BY STAČILO,

kdyby volili až ti, co přestali být mamánky/platí pro obě pohlaví.

L. Šimon 17.12.2022 11:26

Nu, jak se nějaký chytrý vyslovil níže, jsem také fosilián. Necítím potřebu předávat své životní zkušenosti těm co o to nestojí. Jen mě zaráží společnost, kde všichni vědí, že mají na všechno právo ( a chtěli by mít i další), ale téměř nikdo nemluví o tom, že k těm právům v první řadě patří také povinnosti.

J. Jurax 17.12.2022 20:37

Jestli to není tím, že Listinou základních práv a svobod se ohání kdekdo a dalšími právy z ni odvozenými i neodvozenými taky, kdežto Listina základních povinností ani neexistuje ...

A. Jaroš 17.12.2022 10:56

"Jak rád bych to teď sjel celé znova, bohatší o získanou zkušenost! Ale takhle to, žel, nejde. Co ale jde, o svou zkušenost se podělit."

V geniální zkratce to popsal básník J.Žáček, v aforizmu: NEVERMORE:

"Že bys chtěl všechno prožít znova? Nic nejde vrátit, v tom je celý fór. Život se vejde do jednoho slova. NEVERMORE!

D. Ondrejkovič 17.12.2022 10:47

Proč mne nepřekvapuje, že se fosilián dovolává pravěku?;-D