19.5.2022 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

ÚVAHA: Teorie her v politice

V antickém Řecku byla politika chápána jako správa věcí veřejných, ve středověku byla vykonávána feudály a v současnosti je sice deklarována jako „věc občanů“, ale v rozhodující míře je záležitostí profesionálních politiků, přičemž se za politika považuje kdekdo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Seliger 4.1.2022 16:53

Ano lidé si dělají systém. Jenže jenom někteří lidé dělají systém ostatním. A to tak, aby ti někteří měli ten systém speciálně naštelován. Mohli rozhodovat o svých prebendách a za své zlodějny byli beztrestní a neodvolatelní řadu let. Právo je nutno zaplevelit tak, aby občan se v právním státě nevyznal bez dopomoci právníků. Také evropské a mezinárodní právo jsou tuny popsaného papíru a viděli jsme, že lid nezachrání před útokem krvavých peněz. A k tomu záměrná debilizace občanů médii, výukou a výklady historie, která je neměnná. Úžasné jsou pak výsledky v hospodaření, kdy vlády beztrestně občany zadlužují a připravují tak výhodné podmínky pro věřitele. Systém Globalizace globalizoval i byrokracií na všech úrovních státní moci i v mezinárodním měřítku. A jak z reálu vyplývá moc peněz je taková, že nějaká pravda a láska v systému je bez šance. Kolik je peněz, tolik je svobody a demokracie. Viz kauzy.

P. Diviš 4.1.2022 21:09

No a kde z toho vidíte cestu ven, nápravu? Je tu na to nějaká vyšší moc, nebo je to zase nakonec na těch lidech-voličích?