21.1.2020 | Svátek má BělaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÚVAHA: Politický terorismusŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 73, poslední: 29.3.2018 22:01, přehled diskusí

Politický terorismus?:
Autor: D. Spal Datum: 29.3.2018 22:01

Překvapuje mě, že zrovna Pavel Chrastina se tak vigorózně zastává státní moci a dokonce tvrdí, že "stát je nutný k prosperitě". Ve skutečnosti je to právě stát, který prosperitě a pokroku nejvíc brání. Že se zpomalí stavba dálnice? Copak je jisté, že dálnice v křehké české krajině jsou vůbec dobrým nápadem?

Ekoteroristé jsou jistě problémem, často jsou to pouhé vyděračské organizace, které pouze chtějí "příspěvek" na své zelené fantasmagorie. Ale nejsou to oni, kdo je hlavním viníkem nejdražších dálnic na světě. Je to nekonečná korupce českých politiků.

Také když ve svobodné zemi stojí dálnici v cestě soukromý pozemek a majitel ho nechce prodat, musí holt dálnice vést jinudy. Jak končí znárodňování ve jménu "obecného dobra" si snad ještě pamatujeme.

Nějaká dtat by nebyla? Asi ne co.:
Autor: V. Braun Datum: 29.3.2018 16:40

Tak hned na začátku pan Chrastina píše, že máme jeden kilometr dánice tak drahý proto, že se různé aktivistické organizace stáe odvolávají. Zajímavé tvrzení, škoda jen že není podložené. Takto je to jen další plknutí pana Chrastiny bez jakékoli důkazní hodnoty.

Nepochopil jste téma článku. Plkáte tady tudíž vy 🦍:
Autor: P. Klíma Datum: 29.3.2018 16:55

Re: Nepochopil jste téma článku. Plkáte tady tudíž vy 🦍:
Autor: V. Braun Datum: 29.3.2018 17:54

Pokud to nesouvisí s tématem článku tak kdo to do toho článku autorovi propašoval? Asi nějaký ekoterista zřejmě.

"Už mnohokrát kvůli neschopnosti, ba přímo tuposti našich zákonodárců

zvítězili, a proto pak vedeme ve světovém žebříčku ceny za 1 km dálnice,

ačkoli ta silnice nevede ani skalnatými horami, ani písečnými dunami,

ani močály a bažinami, ale jen mírnou středočeskou pahorkatinou."

Re: Nějaká dtat by nebyla? Asi ne co.:
Autor: J. Dlouhy Datum: 29.3.2018 18:00

Tak treba tohle:

https://www.lidovky.cz/stavba-useku-d11-u-hradce-kralove-se-zpozdi-tok-zrusil-stavebni-povoleni-1ai-/zpravy-domov.aspx?c=A180329_104045_ln_domov_ele

Re: Nějaká dtat by nebyla? Asi ne co.:
Autor: V. Braun Datum: 29.3.2018 18:34

Nerozporuji zpoždění, zaviněná jednak mizernou přípravou a následně úspěšným napadením té pžípravy u soudu ze strany aktivistů. Kde jsou ale data o prodražení? Někde jsem dokonce četl, že vedení D8 trasou požadovanou aktivisty by vedlo k dřívějšímu dokončení a ke snížení ceny proti současému vedení dálnice ujíždějícím svahem.

Re: Nějaká dtat by nebyla? Asi ne co.:
Autor: M. Prokop Datum: 29.3.2018 21:22

To víte, přečíst se dá ledacos. Obvykle blbě zjednodušené.

Příprava tras dálnic trvá velmi dlouho, zákony jsou strašně složité. Trasa D8 byla připravena a stavební uzávěry jsou ještě od bolševíka. Vybrat najednou z ničeho nic jinou trasu je zpoždění o cca 10 let minimálně a nikde není zaručeno, že nebude také problematická, stačí cestou najít sysla nebo rozsypat rosničky nebo chřástala.

Takže se nedivte, že všem připadá rozumnější pokračovat v té započaté trase. Pamatujete tahanice kolem obchvatu Plzně? Melouni protestovali a auta roky jezdila centrem.

Re: Nějaká dtat by nebyla? Asi ne co.:
Autor: P. Grigar Datum: 29.3.2018 20:10

..nějaká data? To asi těžko v situaci ochrany hospodářské soutěže. Snad jen příklad, jak se to dělá běžně. Vypíše se soutěž na konkrétní zakázku, někdo ji vysoutěží a nikoho ani za mák nezajímá, že už v okamžiku podání přihlášky nedisponoval kapacitami potřebnými pro splnění dodávky. Následně se zakázka rozdrobí mezi menší až nejmenší subdodavatele, jako je např.majitel a současně řidič jednoho bagru. Všichni mají náklady, neb na pracovní místo najíždějí denně až stovku kilometrů a všichni také chtějí mít zisk. Do toho se vhodně zamíchají ekoteroristi, stavba se zastaví, staveniště zakonzervuje, vypracovávají se studie ( 4 měsíční pozorování zvyklostí křečka polního za 2,5 milionu Kč..), mezitím skončí platnost nějakých certifikátů.. a potom se začíná téměř nanovo. Nedokážu si vzpomenout na jedinou investiční akci z veřejných peněz, která by byla dohotovena za původní cenu.. vy snad ano?

Re: Nějaká dtat by nebyla? Asi ne co.:
Autor: V. Braun Datum: 29.3.2018 20:26

Souhlasím s vámi. S jedniným s čím polemizuji, je autorovo tvrzení, že za vysokou cenu dálnic za kilometr mohou "ekoteroristi". Možná k tomu přispívají, ale rozhodně nejsou jediným důvodem, některé další důvody ve způsobech výběrového řízení jste popsal i ve svém příspěvku.

Už jste postavil aspoň hajzlík? :
Autor: A. Nový 840 Datum: 29.3.2018 21:13

To co popisujete je možné u nějakých místních staveb, nikoliv u takových, jako jsou dálnice. O nějakém proplácení stovky kilometrů denně najetých při cestování z bydliště a zpět je pěkná pohádka, nikoliv fakt. Zkuste jet sto kiláků bagrem, vy rozume. Ten se totiž převáží na valníku.

Re: Nějaká dtat by nebyla? Asi ne co.:
Autor: M. Prokop Datum: 29.3.2018 21:18

Mimo jiné i proto, důvodů je více.

:
Autor: J. Prikner Datum: 29.3.2018 14:11

Naprostý souhlas.

Oprávněnost označení "ekoteroristi" odsouhlasil i soud.:
Autor: A. Alda Datum: 29.3.2018 13:01

Oni se kvůli tomu označení soudili _ a prohráli. Soud dal za pravdu žalovanému v tom, že Děti Země může označovat za ekoteroristy. Protože to ekoteroristi prostě jsou.

Re: Oprávněnost označení "ekoteroristi" odsouhlasil i soud.:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 29.3.2018 13:31

Soud tehdy uvedl, že plzeňská veřejnost vnímá jako ekoteroristu každého, kdo se podílel nebo podílí na přípravě dálničního obchvatu města Plzně, ať už jako projektant, státní úředník, či účastník řízení a přispěl tak k oddálení jeho dostavby. Podle této neobvyklé definice lze tedy beztrestně za ekoteroristu označit nejen všechny dřívější ministry dopravy, místního rozvoje a životního prostředí, všechny vlastníky dotčených nemovitostí na obou trasách obchvatu a členy zúčastněných občanských sdružení, ale i vedení plzeňské radnice v předcházejících volebních obdobích.

Re: Oprávněnost označení "ekoteroristi" odsouhlasil i soud.:
Autor: V. Církva Datum: 29.3.2018 13:38

Sám jste to napsal.

Re: Oprávněnost označení "ekoteroristi" odsouhlasil i soud.:
Autor: R. Chodovsky Datum: 29.3.2018 13:45

Nepouštějte se do delších statí. Lezou Vám z toho hrozné nesmysly.

Re: Oprávněnost označení "ekoteroristi" odsouhlasil i soud.:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 29.3.2018 14:02

Pardon, to je ctrl+C + V

Re: Oprávněnost označení "ekoteroristi" odsouhlasil i soud.:
Autor: R. Chodovsky Datum: 29.3.2018 14:07

Co to zase melete?

Ale to není pravda.:
Autor: A. Alda Datum: 29.3.2018 13:55

6aloba směřovala proti radnímu, který označil Děti Země za ekoteroristy. A soud žalobu zamítl s tím, že plzeňská veřejnost oprávněně považuje každého, kdo zdržuje výstavbu obchvatu, za teroristu, a proto je označení Dětí Země za ekoteroristy zcela oprávněné a přiměřené poměrům. Tak tady laskavě nelžete, ekoteroristo zapráskaný.

Re: Oprávněnost označení "ekoteroristi" odsouhlasil i soud.:
Autor: M. Prokop Datum: 29.3.2018 14:02

Máte pravdu. Ekoteroristů je, bohužel, hodně.

Ale já jsem byl donucen tak volit!:
Autor: V. Student Datum: 29.3.2018 11:20

Donucen volit proti někomu! Poprvé jsem volil knížete pána. Miloš Zeman je už starý, měla by přijít nová krev. Jenže když jsem viděl, koho proti němu postavili teď, neměl jsem na výběr - musel jsem mu to hodit!

Re: Ale já jsem byl donucen tak volit!:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 29.3.2018 11:56

Měla jsem to podobně, ale volební lístky jsem hodila do urny přetržené s mnohem lepším pocitem. Kdyby šla k volbám většina voličů a udělala totéž, vyslala by jasný vzkaz. Ať by zvítězil ten i onen, nemohl by se demagogicky ohánět tím, že za ním stojí půlka národa.

Re: Ale já jsem byl donucen tak volit!:
Autor: V. Student Datum: 29.3.2018 13:18

:-)

Re: Ale já jsem byl donucen tak volit!:
Autor: V. Církva Datum: 29.3.2018 13:37

Chápu, ale je třeba spíš aktivní odpor. Ideálně se zapojit sama. Jinak například sleduji Realisty. Nevolil jsem je, protože jsem si byl jist, že nedostanou 5%. V prvním kole prezidentských voleb jsem ale volil pana Hynka. Myslím, že nejsem k Zemanovi až tak nekritický, ale parta Horáček, Drahoš, to byla vážně ubohost.

Re: Ale já jsem byl donucen tak volit!:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 29.3.2018 17:01

No vidíte jak to funguje. Byl jste si jist, že se Realisté nedostanou ani 5%, tak jste to dal jiným. Jak jste si mohl být jistý?

Re: Ale já jsem byl donucen tak volit!:
Autor: M. Valenta Datum: 29.3.2018 14:14

Jen se nevymlouvejte i když hodit do prolhanému Zemanovi místo slušnému Drahošovi je asi dost záhul na svědomí, tedy pro toho kdo ho má.

Re: Ale já jsem byl donucen tak volit!:
Autor: R. Chodovsky Datum: 29.3.2018 14:21

Koukám, že černá a bílá roztáčí svůj kolotoč..... v NDR byli slušní a hodní lidé a v NSR byli prolhaní a nebezpeční lidé....

Re: Ale já jsem byl donucen tak volit!:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 29.3.2018 17:12

Někdo neumí žít ve světě odstínů a potřebuje černou x bílou, hodní x zlí, dobro x zlo. A k životu potřebuje věřit že zastupuje dobro a že ví, kdo je dobrý a kdo zlý. Ve jménu dobra omlouvá i převraty a vraždění.

Re: Ale já jsem byl donucen tak volit!:
Autor: I. Vermis Datum: 29.3.2018 21:22

Lidi byli vždycky ke všemu "donuceni", za minulého řežimu třeba vstoupit do strany ... oni sami ne, oni nechtěli, kdepak ...

je otázkou,:
Autor: A. Hrbek Datum: 29.3.2018 9:32

zda je lepší bojovat proti jasnému velkému zlu nebo za pochybné malé dobro.