21.10.2020 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

ÚVAHA: Komunistické čeření vody a Karel Marx

Komunisté si připomněli výročí - 200 let od narození Karla Marxe. A tak pár slov o tomto pánovi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 12.5.2018 12:40

Re: Ateista, co útočí na křesťanství a nemůže se dočkat,

No jo, s věřícími je těžká diskuze, když jim chybí racionální myšlení... :-P

L. Novák 12.5.2018 12:36

Re: Marx je autorem největšího omylu vědy s těmi nejtěžšími

No, asi bude zásadní rozdíl v tom, co považuje za víru Dr. Grygar, a co třeba věřící člověk se základním vzděláním... Paušalizovat "víru v Boha" na všechny stejně je zjevná pitomost.

L. Novák 12.5.2018 12:32

Re: Marx nenáviděl Slovany, Čechy zvláště.

Státnice z marxismu měli povinně všichni. :-) Takže jako přednost nebo "konkurenční výhodu" bych to raději neuváděl. My jsme na technice měli z povinné "politické výchovy" bžundu, ale ty nesmysly jsme se nakonec našrotit ke zkoušce museli. Nikdo to nebral jako vážnou součást výuky. Jenom jako nutné zlo nadirigované komunistickým totalitním režimem. Pochybuji, že si z toho někdo pamatuje souvislý výklad, kterým by mohl argumentovat jako znalostmi... :-P

L. Novák 12.5.2018 12:26

Re: Neomarxisti jsou nebezpečná banda

To je jako s "vědeckým komunismem". Vědecký nebyl, protože nesnesl kritickou analýzu vědeckými metodami. Byla tam spousta zjevných pitomostí, které odporují i obyčejnému selskému rozumu. No a v rukou komunistů se marxismus stal náboženstvím, dogmatismem, jehož kritika byla zakázána a hodnocena jako trestná činnost.

F. Houžňák 11.5.2018 9:12

Ateista, co útočí na křesťanství a nemůže se dočkat,

až bude zničeno, obdrží jako dík islám. To byste si měl každý den ráno opakovat. Ale asi vám islám vyhovuje, jednoho takového self-declared pokrokového ateistu znám osobně, co se cítí všem křesťanům a Židům morálně nadřazen a islám chválí. Třeba je to i váš případ.

R. Langer 10.5.2018 21:00

Re: Nejvíc obětí na životech, a to o několik řádů víc

Ne, nejvíc obětí mají všichni věřící dohromady. Že zrovna vy označujete konkurenci jinak na věci nic nemění. A já si užívám plodů osvícenství, Římského práva a antiky NAVZDORY tomu vasemu křesťanství, věřící křesťanský soudruhu. :-P

R. Langer 10.5.2018 20:55

Re: Marx nenáviděl Slovany, Čechy zvláště.

Ano, tak to nedělejte. :-P

F. Houžňák 10.5.2018 19:21

Nejvíc obětí na životech, a to o několik řádů víc

než všichni ostatní dohromady, máte na kontě vy ateisté i s vaším Marxem a Leninem. Vy si samozřejmě taky užíváte plodů židovsko-křesťanské civilizace. Hlavně nadávat na ty všechny, co vám to v minulých tisíciletích vybudovali a zajistili, to vám jde dobře.

J. Jelínek 10.5.2018 18:05

Re: Marx nenáviděl Slovany, Čechy zvláště.

To já rovněž a musím vám dát za pravdu, tenhleten Marxův rasismus se vždycky nějak tutlal obcházel jakože "kontext doby". Nejvíc ho, zmetka na.ralo, že Češi v roce 1848 poslali pangermány do p.dele ni s jejich vidinou Říše.

A. Alda 10.5.2018 16:38

Re: Marx nenáviděl Slovany, Čechy zvláště.

Z Marxismu mám státnice.

R. Hanuš 10.5.2018 16:08

Re: Marx nenáviděl Slovany, Čechy zvláště.

Vyjadřovat se k něčemu, co evidentně nikdy neměl v ruce a suverénně vynášet soudy o něčem o čem nemá evidentně potuchy, může jen absolutní hlupák.

A. Alda 10.5.2018 15:31

Marx nenáviděl Slovany, Čechy zvláště.

Celá jeho teorie byla vytvořena jen k tomu, aby se vlády nad světem uchopili Germáni, přičemž Slované, zvláště Češi, měli být úplně vyhubeni.

To je marxismus v kostce.

R. Szewczyk 10.5.2018 14:17

Re: Změna otrokářství na feudalismus a feudalismu na

no a ti frantíci jako první to dělali sice ne průmyslovým způsobem, ale jako mordování gilotinou je taková jako manufaktura, čili jednoduchá práce kata nahrazena strojem, taková podstata buržoazní revoluce, no. i jeden z raných pokusů o socialní revoluci skončil takovým manufakturnním mordem, tedá ukřižováním Spartakovy teroristické bandy, toho křižování se zučastnil i nějaký Gaj Julek, později Ceasar, který v Galii zamordoval miliony, proč to připomínám, no bo to je cesta k absolutismu a ti frantíci k parlamentismu,

R. Szewczyk 10.5.2018 14:04

Re: Změna otrokářství na feudalismus a feudalismu na

například toho Karla,

R. Langer 10.5.2018 13:47

Re: Změna otrokářství na feudalismus a feudalismu na

No, buržoazní revoluce fakt nebyla o mordování. Koho podle vás jako ti buržousti mordovali?

R. Langer 10.5.2018 13:45

Re: hm

Přesně tak!

R. Langer 10.5.2018 13:43

Re: Ekonomické nesmysly

Komunismus je stejné náboženství jako jakékoliv jiné. Jenom se věří a zabíjí pro jiné modly.

R. Langer 10.5.2018 13:41

Re: Marx je autorem největšího omylu vědy s těmi nejtěžšími

Protože je to kravina. Nicméně věřit si můžete čemu chcete, ale netvrďte, že zrovna vy v tom máte pravdu. :-P

R. Szewczyk 10.5.2018 13:31

Re: Změna otrokářství na feudalismus a feudalismu na

no, anglie 17stol, od karla přes olivera k vilémovi,tedy od absolutismu k parlamentarismu, tu cestu taky lemovaly hory zamordovaných , tak nějak se tomu říká buržoazní revoluce, o nizozemské revoluci raději pomlčím, a francouzká zakončená napoleonským mordováním jest dostatečně známá

T. Hraj 10.5.2018 12:59

Marx zpátky v (T)revíru

salámová legalizace mílovými kroky.

J. Jelínek 10.5.2018 11:14

Re: Počítat uměl, tedy ne peníze, ale

A četl jste ty bláboly? A jak vám to pomohlo ve studiu diferenciálního počtu?Mimochodem, Stalin se také pokusil etablovat jako velký lingvista a paní Ceaušesková zase holdovala tuším chemii. Ona si tahle zbytnělá ega o sobě obecně myslela, že rozumí všemu a do všeho mohou kafrat. A aby toho nebylo málo, přišel se svými mentiony i soudruh Kahuda.

P. Vaňura 10.5.2018 10:35

Změna otrokářství na feudalismus a feudalismu na

kapitalismus NEBYLA provedena revolučně! Zda byla provedena krvavě se nedá v dobách, kdy se válčilo vlastně pořád nijak určit!

Jediné krvavé revoluce byla Velká francouzská revoluce, VŘSR a občanská válka v Číně! Vietnamská a Korejská válka byly komunistickou AGRESÍ, ne revolucí!

T. Hraj 10.5.2018 10:30

Re: Marx je autorem největšího omylu vědy s těmi nejtěžšími

Píšete velmi nepřesně a nesrozumitelně. Jediný správný komentář Marxe přeci je, že neovládal kompozitní teorii. Vše ostatní je zavádějící ne-li pomýlené.

Dokonce byste tento univerzální příspěvek platný pro jakoukoli diskusi pod článkem na jakékoli téma mohl v rámci úspory inkoustu zkrátit na "KTŘV" (Kompozitní teorie řeší vše).

P. Vaňura 10.5.2018 10:26

Zastřelit!

T. Hraj 10.5.2018 10:22

Re: hm

"sám socialismus je neslučitelný s jakoukoliv diktaturou"

NAOPAK. Socialismus bez diktatury není myslitelný. Socialismus znamená srovnání výstupů (jak říká Ben Shapiro "Socialism means: I`m here, I`m breathing, give me crap!). Tato nespravedlnost, kterou někteří nazývají ́sociální spravedlnost ́ musí být NADIKOVÁNA(stejně jako jakákoli jiná).

Ś. Svobodová 10.5.2018 10:13

Neomarxisti jsou nebezpečná banda

Vyzdvihují svou modlu s tím, že myšlenky byly správné a za odpovědnost za zvěrstva v jeho jménu nesou ti, kteří je správně nepochopili. A že je třeba se pokoušet se prosadit je znovu - jinak a lépe. Je to, jako kdyby Marx napsal, že 1+1+1=5. A všichni jeho následovníci se snaží nejrůznějšími prostředky dosáhnout tohoto výsledku. A prostě nepřipustí možnost, že rovnice je chybná.

J. Fridrich 10.5.2018 10:05

Re: Marx je autorem největšího omylu vědy s těmi nejtěžšími

Souhlas pane Stirský.

T. Hraj 10.5.2018 9:57

Re: I Junkers má alibi komunistického kolektivismu!

Nazývat vládnoucí neolevicové pokrokáře neomarxisty je prý přehnané a zavádějící. Tak dnes máme alespoň v tomto zcela jasno: není.

V posledních letech byla původní salámová metoda vyměněna za krájení kabanosu po metrech a za bílého dne.

P. Hlosta 10.5.2018 9:31

I Junkers má alibi komunistického kolektivismu!

Předně autor neuvedl, že Marx se vůbec nezabýval jednotlivcem v lidské společnosti. Dovedl do absurdity teorii kolektivismu, tedy i alibismu jednotlivců v kolektivu. Kolektiv ve "vyšším" zájmu byl alibi jednotlivců, kteří tak mohli jakýkoliv zájem ostatních jednoduše zlikvidovat. A tak se i stalo, že hromadné vraždění bylo přikryto kolektivním zájmem a viníci nebyli trestáni. Na špici moci se tímto způsobem dostávali výhradně zločinci proti lidskosti.

Není jistě vina Marxe, že se celá jeho špatná filozofie stala zrůdností v realitě světa. Stavět mu ale pomníky a navíc zafinancováním největší komunistickou velmocí Čínou, uprostřed Evropy s demokratickým systémem, je víc než trapné. Skutečně se divím té sprosté odvaze Junkerse, že se pod toto podepsal svým souhlasem a podporou. Junkers, podle všeho, dosáhl ve svém sebevědomí stupně, kdy mu jeho původní maoistické přesvědčení dává pocit práva jednat proti přesvědčení nejen demokratů, ale i lidí se zkušeností ze socialistického tábora hrůz.

Komunistická diktatura je opět na vzestupu co do možností centrálně mocných. Junkers se cítí na to, že by mohl být diktátorem v diktatuře EU. Jeho neodvolatelnost je jeho nejvýznamnější podpora. Proto je otázka, co s tím?! Počkat si až jak to dopadne?!

D. Stirský 10.5.2018 9:13

Re: Marx je autorem největšího omylu vědy s těmi nejtěžšími

Nevím proč by víra v Boha měla být nedůstojná člověka. Věřil, pokud vím, i Einstein. U nás třeba Grygar.