23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

ÚSTAVA: Návrh změn by měli poslanci vyladit

Vláda poslala Sněmovně návrh změn ústavy. Nepůjde samozřejmě o běžné parlamentní jednání; k získání 120 hlasů se musí koalice dohodnout se zástupci opozice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 15.6.2015 14:58

Re: Jó, soudruh Jičínský, to je ten správný "ladič".

To je mazec!

Z. Švrček 15.6.2015 12:10

HOWGH

Starý ústavní kutil Z.Jičínský promluvil. Na neškodné články dobrý, na ústavu nepúšťať!

Z. Rychlý 15.6.2015 11:14

Re: Jó, soudruh Jičínský, to je ten správný "ladič".

Díky za zveřejnění.

Když ale on už se polepšil ! On už teď opravdu slouží lidu !

J. Slanina 15.6.2015 8:34

Jó, soudruh Jičínský, to je ten správný "ladič".

Základy teorie státu a práva, rok 1954, autor Zdeněk Jičínský

Mechanismus socialistického státu: Základní rozdíl v třídní podstatě buržoazního státu povolaného k udržování panství buržoazie, k potlačování dělnické třídy a pracujících mas a státu socialistického, jehož činnost směřuje k likvidaci vykořisťovatelských tříd určuje i zcela jiný vztah proletariátu k existujícímu státnímu aparátu. Buržoazie v buržoazní revoluci neničí starý státní aparát, ale přejímá jej, přizpůsobuje novým cílům a úkolům a dále jej posiluje. Proletariát nemůže převzít buržoazní státní aparát, ale musí jej rozbít, zničit a na jeho troskách vybudovat státní aparát zcela nový.

Buržoazní právo a s ním i licoměrná zvetšelá buržoazní ideologie o nadtřídním právu je odklizena na smetiště dějin proletářskou revolucí, v níž se vytváří nové, revoluční proletářské právo, které otevřeně prohlašuje, že je právem proletářským, usilujícím o likvidaci nepřátelských tříd.

Vládnoucí dělnická třída odnímá pomocí socialistického práva nepřátelským elementům různá práva a svobody, kterých by mohly využívat k působení na pracující vrstvy, k boji proti socialismu. Zbytky svržené buržoazie jsou zbaveny možnosti legálně politicky působit, je jim zakázáno se politicky organizovat, konat schůze, vydávat vlastní tisk a podobně. Socialistické právo otevřeně prohlašuje, že politická práva a svobody slouží pracujícím, nikoliv však buržoazii. V socialistickém státě veškerá činnost státních orgánů, tedy i právotvorná činnost socialistického státu, zejména zákonodárství, jsou určovány silou diktatury proletariátu, komunistickou stranou.

P. Sulc 15.6.2015 4:21

V USA dela zakony Kongres a vlada

podle nich vladne. V Cesku dela zakony vlada a podle nich si vladne, parlament dodava stempl a to podle toho jak rozhodnou sefove stran, vlastni vuli poslanci mit nesmeji. Neni to nic noveho, bylo to tak uz i za Taticka, ten si svolal na Hrad ''velkou petku'' a uz se vladlo.Je to jen takova hra na demokracii a lid dela, ze tomu veri.

T. Pansky 15.6.2015 1:39

Autor chce nahradit paskvil novym paskvilem ... dekujeme ...

... odejdete.  "I obsah návrhu je překvapující. Nově se navrhuje, aby guvernéra,

viceguvernéry a další členy Bankovní rady ČNB jmenoval prezident

republiky se souhlasem Senátu. "  Dobre si vsimneme spolujmenovani nekoho nekam.  V tomto pripade jmenovani prezident jmenuje nekohoho se souhlasem nekoho.  Proc ???  Zmena ustavy je potrebna na mnoha bodech, protoze definice vymezeni pravomoci je velmi fagni a otevira dvere pro volny vyklad, jak uz na dokazali pan Zeman a pan Klaus.  Zmena ustavy je potrebna, ale at ji nedelaji lide, jako je autor tohoto clanku.  Ti nahrazuji nesmysly jinymi nesmysly.  Proc nerici, ze bankovni radu jmenuje prezident - kone a tecka.  Lide si voli prezidenta a pokud si zvoli blbce, ono se jim to vrati.  Pokud si zvoli cloveka uvazliveho, take se jim to vrati merou vrchovatou. ... Dejme uz konecne vladu do rukou obcanum a zbavme se socialistickych pristipkaru jako je autor tohoto clanku.

P. Dvořák 15.6.2015 1:03

Vyladit? A Ústavu ČR?

Vyladit hudební nástroj může jenom ten, kdo tomu rozumí.

Proč si myslíme, že návrhy zákonů umí vyladit ti, co k právu přičichli teprve zvolením?