20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Bereniké 10.11.2009 12:19

Re: Generace mých rodičů...

Mně byly necelé 3 roky, když od Mělníka táhla ruská armáda do Prahy, stála jsem s babičkou a psem u silnice a dívali jsme se na ně. Pes začal štěkat a nějaký mladý kluk, vykující z OT, na nas začal mířit. Ještě před tím, než jsme se šly s babičkou podívat na ten hukot, který se táhnul od silnice, babička brečela a říkala, že asi bude zas válka. Dokonce si pamatuju,  jak celou noc létaly letedla. Tak mi tu nevykládejte, že si dítě nemůže nic pamatovat. Tohle byla tak atypická situace, že mi to utkvělo v paměti zřejmě na celý život.

sociolog 10.11.2009 0:33

kupodivu Dolezal zapomel na roli

papeze, o kterem dnes mluvil tak vymluvne Valesa u Brandenburske Brany. Bez jeho cestu do Polska  by asi Solidarita neziskala tak masovou podporu. I u nas, v nejateistictejsi zemi byvaleho Vchodniho Bloku, vytvorilo obraceni se kardinala Tomaska na boj proti totalite, m. j. pod vlivem Halika, svobdony prostor, ktery skytaly vsechny farnosti po cele zemi.

mamina 10.11.2009 0:21

vod Františka Dobroty

und Muskatnuss! ))

Helmut von Fartland 10.11.2009 0:31

Re: vod Františka Dobroty

Nevedel jsem ze Louis de Funès byl nacista, ale od Franouzu se da cekat vsechno.;-D

mamina 10.11.2009 0:33

Re: vod Františka Dobroty

Nechtěla jsem vědět, Helmute, co Vy. ) Ale díky za důvěru. )