Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

UDÁLOSTI: Třiatřicet kroků vpřed Petra Robejška

Minulý čtvrtek představila strana Realisté politologa Petra Robejška na tiskové konferenci svůj program pro podzimní volby. Má poetický název „33 kroků vpřed“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
BR

25. 4. 2017 10:33
Kurňa, tak by mě zajímalo,

co to ta demokracie je. Lidi si někoho demokraticky zvolí. Ten si pak nechá demokraticky odhlasovat všemohoucnost. Tak to snad je demokracie, ne, lid přece rozhodl?! Nebo je demokracie jenom pro politické strany, a to ještě jen pro některé (tzv. demokratické)? Nebo je demokracie jen pro zasloužilé osoby? Nebo je ten démos jen někdo? Nebo se to kratos vztahuje jen na něco? Lze si přiznat, že demokracie není samospasitelná a občas se tak nějak zvrhne?

0 0
možnosti
MP

25. 4. 2017 10:39
Re: Kurňa, tak by mě zajímalo,

Já si to tedy rozhodně přiznávám.

Jenže nic lepšího není. jenom je potřeba neustále hlídat, aby výstřelky nebyly tak hrozné, jako například tohle http://echo24.cz/a/iAaUq/financni-gestapo-spornym-opatrenim-nici-urednici-tisice-podnikatelu-rocne , v demokratickém státě.

0 0
možnosti
TH

T. Hraj

25. 4. 2017 10:27
Doležal ze škatulky ...?

Aha, takže v Evropě máme demokracii, jejíž hlavním ohrožením jsou tzv. alternativní strany volající po návratu k selskému rozumu. Nějakou dobu jsem pana Doležala nečetl a vidím, že si ho musím přendat do jiného šuplíku, a nejspíš ještě v úplně jiné komodě (eurohujerozumbradisté).

Realisté jsou dle Doležala cynici, kteří nadřazují pragmatismus nejvyšším obecným hodnotám.

Mm. S obecnými hodnotami je to jednoduché, platí jen tam, kde jsou uznávány a jen vůči takovým je také uplatňujme. Můžme napříkladobjevit v Amazonii nový indiánský kmen, který byť izolován od světa dospěl také k tomu, že lhát, podvádět, krást nebo zabíjet se nemá. Jak ale jednat s takovými, kteří jsou schopni si na transparent napsat "To hell with freedom" (muslimové na demonstraci v U.K.)? Máme jim svobodu vnucovat? Neměli bychom spíše nadřadit tomuto záměru vlastní bezpečnost, popřípadě prosperitu atp.?

Robejšek je svěží vánek střízlivosti, což je dnes považováno za populismus. Úspěch mít nebude, protože je příliš akademický a neumí promluvit k masám.

0 0
možnosti
MP

25. 4. 2017 10:40
Re: Doležal ze škatulky ...?

Obávám se, že Robejšek je spíše kecálek, než "svěží vánek". Bohužel.

0 0
možnosti
MP

25. 4. 2017 10:15
Realismus naší doby: Manifest techologického socialismu

Než vyhlašovat "33 kroků vpřed", dnešní doba je spíše už zralá na vyhlášení Manifestu technologického socialismu.

Na rozdíl od Komunistického manifestu roku 1848 (který začínal slovy "Evropou obchází strašidlo – strašidlo komunismu. ..."), začněme raději takto: Do budoucího technologického socialismu se nedostaneme přes revoluční masy pracujících, ale přes revoluční technologii (tzv. umělou inteligenci). Všímejte si tohoho,nebo to bude opět českého typu "o nás a bez nás". Nebojte se budoucí počítačové superinteligence, ale současných lidských superdarebáků. ...

Ředitel čínské firmy Alibaba předpovídá, že v budoucích cca 30 letech si lidé užijí více trablů než pohody. Jsou totiž mentálně nepřipraveni na to, co přichází a co nelze v žádném případě zastavit.

Už i jiný český politolog, Pehe, uveřejnil na akutalne.cz svůj článek o Superinteligenci (http://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-pehe.php?itemid=29156), který byl přečten 2300 krát. No to jsou mi věci! Kam se na něj hrabe politolog Bohumil Doležal.

Můj diskusní příspěvek na pod Peheho článkem bohužel nenajdete. Byl preventivně smazán. Líbí se mi nástupce Vladimíra Renčína, český kartunista Kemel, který nedávno prezentoval tento následující příspěvek. Vydavatel pisateli příspěvku říká: Svoboda slova je, že si můžete říkat co chcete, já napíšu co uznám za vhodné, majitel vydá, co ho nepoškodí, a čtenář si přečte, co ho zajímá.

0 0
možnosti
MP

25. 4. 2017 10:43
Re: Realismus naší doby: Manifest techologického socialismu

Jo, vy a Pehe ... dobrá dvojka.

A co chcete s tím technologickým socialismem dělat, když se zatím neosvědčil ŽÁDNÝ socialismus?

0 0
možnosti
VP

25. 4. 2017 9:56
Robejšek - bourač demokracie

to je takové hodnocení ve stylu komunistického hesla - kdo nejde s námi, jde proti nám. Jinými slovy - já jsem zastánce demokracie a tím pádem opozice musí nutně být jejím odpůrcem.

Já bych spíš řekl, že demokracii nejvíc ohrožuje současný eurounijní establishment, pro ně je demokracie něco jako koule na noze.

0 0
možnosti
JJ

25. 4. 2017 11:15
Re: Robejšek - bourač demokracie

A chemtrails vrahů z volstrýtu.

0 0
možnosti
JM

25. 4. 2017 9:20
Čím se často zabývá Bohumil Doležal, Ph.D.?

Často se zabývá kritikou Benešových dekretů, obhajobou nároků vysídlených sudetských Němců a kritikou některých rozšířených představ o české státnosti. WIKI

0 0
možnosti
TH

T. Hraj

25. 4. 2017 10:30
Re: Čím se často zabývá Bohumil Doležal, Ph.D.?

Dnes k tomu přidejme ještě kritikou kritiků EU.

0 0
možnosti
VV

25. 4. 2017 9:18
Kocicko-pejskovina

cili prani nastrkana do programu, tak me pripada ta strana Realistu.

Ale nemlatil bych je po hlavach tim mudrovanim o tom, co je to narod a vlastnim vykladem, jakkoli logickym, protoze kdyz zijeme v orwellovskem svete, ve kterem pojmy znamenaji pravy opak puvodniho, objektivniho vyznamu, tak se da cokoli obratit proti komukoli, tedy bic se da na kazdeho uplest uplne ze vseho co rekne.

Mozna Realiste budou neco jako byla ta odnoz ODS, myslim ze Kalvody, jak ono se to nazyvalo, jak jim pak zustaly na rukou milionove dluhy...

0 0
možnosti
PL

25. 4. 2017 9:02
Bože Doležal,

po Babišovi Robejšek, kdo bude dál? Pehe to asi nebude.A ten "národ", tak ten vám opravdu leží v žaludku.A že nemáme Imigranty?Chtěl bych si myslet, že jste srandista, ale vypadá to na stařeckou demenci.

0 0
možnosti
MV

25. 4. 2017 8:58
Proč nevstoupil do ODS?

Takhle je Robejšek je jenom další střep těžko slepitelné pravice u nás a ještě k tomu bere českou politiku pouze jako náhražku po zbabrané kariéře v Německu. Takže spíše mínusový přínos.

0 0
možnosti
AB

25. 4. 2017 8:26
Přečtu a porovnám,

programy volitelných stan, sám posoudím jestli nejsou populistické, přidám k tomu historii a morální profil kandidátů, které znám a půjdu volit. Robejškovci se mi čím dál více zamlouvají.

0 0
možnosti
JN

25. 4. 2017 7:46
Chudak Dolezal

Chudak Dolezal. Starim mu vysycha mozek. Cte ho uz jenom Safr a Pehe.

0 0
možnosti
JJ

25. 4. 2017 8:10
Re: Chudak Dolezal

No tak si ho zkus přečíst také.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz